Niebieski Księżyc – czym jest i co oznacza?

Już 19 kwietnia czeka nas niebieska pełnia w Wadze, a więc druga już w obrębie tego samego znaku (pierwsza miała miejsce 21 marca) i stąd nazywana jest Niebieskim Księżycem. Skąd wzięła się ta nazwa i co oznacza ten czas w naszym życiu?

Niebieski Księżyc – geneza nazwy

Trzynasta pełnia przytrafia się co blisko trzy lata i jest bardzo wyjątkowym okresem. Pomimo nazwy Niebieski Księżyc nie oznacza to wcale, iż tego dnia ziemska satelita będzie dla nas widoczna jako błękitna, bowiem jej odcień będzie taki jak zwykle. W przeszłości rzeczywiście zdarzało się, iż księżyc przybierał niebieską barwę (z perspektywy osób na ziemi), co było spowodowane zanieczyszczającym atmosferę pyłem wulkanicznym. Spotykano jednak takie zjawiska bardzo rzadko i stąd wziął się pomysł na nazwanie tak trzynastej pełni, która również zdarza się nieczęsto. Dodatkowo w jakże popularnym obecnie języku angielskim przyjęło się powiedzenie once in a blue moon, które oznacza, iż na coś trzeba długo czekać – coś wydarza się bardzo rzadko.

niebieski księżyc

Co oznacza druga pełnia pod tym samym znakiem?

To już druga pełnia pod znakiem Wagi, więc znów będzie oddziaływała szczególnie mocno na osoby spod tego znaku. Z uwagi na to, że to już drugie takie zjawisko w niedługim odstępie czasu, odczuwane będą jeszcze zdecydowanie spotęgowane wpływy, które ogarniały nas już w drugiej połowie marca. Będzie to trudny okres, także pod kątem emocji i uczuć, co będzie też wpływało na relacje międzyludzkie. Jest to szczególnie istotne biorąc pod uwagę nadchodzące święta wielkanocne, bowiem mogą przez to wystąpić problemy z zachowaniem odpowiedniej atmosfery przy wspólnym stole. Stanie się tak z uwagi na to, że niebieska pełnia w Wadze oddziałuje na nas nie tylko w ten jeden dzień, ale na przestrzeni kilku dni wokół tej daty.

Czemu sprzyja, a czemu przeszkadza ten okres?

Jest to czas w którym na wierzch potrafią wychodzić skrywane emocje i właśnie przez to często trudno jest utrzymać odpowiednią równowagę w relacjach z innymi. Oznacza też większą namiętność w związku, lecz jednocześnie gwałtowne wybuchy mniej konstruktywnych emocji. Targać będą nami wewnętrzne konflikty, wywołujące poczucie rozdrażnienia i braku zrozumienia, co może prowadzić do konfliktów na kanwie rodzinnej czy też zawodowej.

Niebieski Księżyc sprzyja przemyśleniu sensu swojego życia i tego jakie cele sobie stawiamy, choć nie jest to okres, w którym powinno się podejmować szczególnie istotne decyzje. Przy okazji tej pełni obnażone zostaną jednak nasze błędy i złe decyzje, co pozwala na otworzenie się na późniejsze zmiany. Jest to okres pomagający w zdefiniowaniu siebie na nowo i temu by poszczególne sprawy powoli kierowały się na właściwe tory. W tym czasie podnosi się nasz poziom koncentracji, więc jest nam łatwiej naprawdę wsłuchać się w naszą podświadomość i dlatego warto wykorzystać ten czas do refleksji i rozwoju wewnętrznego. Czas w którym zbliża się niebieska pełnia w Wadze poświęćmy skupieniu się na własnej osobie i głębokim przemyśleniom, próbując nie ulegać gwałtownym porywom emocji, które mogą doprowadzić nas do konfliktów.

Więcej o Księżycu i jego wpływie na ludzkie życie przeczytasz tutaj.

Dodaj komentarz