Archanioły – ilu ich tak naprawdę jest i kogo nazywa się Gwiazdorami?

Są ich całe zastępy – istot, które łączą królestwo niebieskie ze światem ludzi, chronią źródło wszelkiego stworzenia i wprowadzają pozytywne zmiany do naszego życia.

ARCHANIOŁOWIE to posłańcy Boga, dzięki którym stajemy się lepszymi ludźmi. Mimo że nie zawsze ich widzimy, codziennie się z nami komunikują. Są wśród nich: Ariel, Azrael, Chamuel, Haniel, Jofiel, Kasjel, Metatron, Raguel, Ramiel, Raziel, Sandalfon, Zadkiel. Ale prawdziwą gwiazdorską czwórkę, tzw. Wielką Czwórkę, tworzą: Michał, Gabriel, Rafał i Uriel. Oto oni:

MICHAŁ
Niebiański lider; opiekuje się ludźmi stojącymi na straży sprawiedliwości (policjantami czy strażakami) oraz strażnikami światła (nauczycielami, uzdrowicielami, autorów, artystów itd.). Chroni Ziemię i jej mieszkańców przed negatywnymi emocjami, jak strach czy lęk.
Kolory, z jakimi jest kojarzony: czerwień, niebieski i fioletowy.
Atrybuty: zbroja i miecz.
Zwierzęta:, byk, kardynał, niedźwiedź, orzeł, sokół, jastrząb, lew, kogut

GABRIEL
Medium; pomaga nam zrozumieć wszelkie informacje otrzymane od Boga. Jest patronem pisarzy, reporterów, radiowców, aktorów, muzyków czy tancerzy. Można także liczyć na jego pomoc np. w przypadku adopcji lub w sprawach związanych z poczęciem. Gabriel dodaje odwagi i sił rodzicom.
Kolory, z jakimi jest kojarzony: niebieski, pomarańczowy, miedziany lub złoty.
Atrybut: róg.
Zwierzęta: jastrząb, kameleon, żyrafa, konik polny, koń, mewa, nosorożec, drozd, wróbel, szpak

RAFAŁ
Uzdrowiciel – swoim ramieniem otacza specjalistów do spraw leczenia – czy to konwencjonalnego, jak lekarze czy farmaceuci, czy alternatywnego, jak zielarze, chiromanci i wszelkiego rodzaju terapeuci. Pomaga chorym, podpowiada właściwą terapię (także uzależnionym).
Jeśli jesteś chory, wezwij go. Gdy się pojawi, poczujesz leczniczy dotyk: mrowienie w części ciała, która wymaga leczenia. Być może Rafał umożliwi także kontakt z doskonałym lekarzem, któremu osobiście podpowie na ucho odpowiednią terapię. Nawet gdy fizyczna forma leczenia nie jest dostępna, Rafał będzie mógł wesprzeć cię w inny sposób. Oprócz tego jest on w stanie pomóc osobom cierpiącym z powodu uzależnień.
Kolory, z jakimi jest kojarzony: fiolet, szmaragdowo-zielony.
Atrybut: laska pasterska, słońce
Zwierzęta: jednorożec, kot, jeleń, delfin, gołąb (biały), ważka, kaczka, ryba, żaba, koń, sowa, królik, wąż, wilk,

URIEL
Milczący mędrzec, archanioł przepowiedni, przez wielu niedoceniany, a nawet nielubiany; przekazuje ludziom wielką mądrość, wspiera rozwój intelektualny i duchowy oraz zachęca do kontemplacji i „głębokich” rozmów.
Kolory, z jakimi jest kojarzony: bladożółty, złoty, czerwony, brązowy, czarny i srebrny.
Atrybut: błyskawica, rydwan, płonący bicz, łuk i strzała.
Zwierzęta: pantera śnieżna, dzik, jaszczurka, feniks, baran, nosorożec

***
Przedstawiona „Wielka Czwórka” – Michał, Gabriel, Rafał i Uriel – należy do tzw. celebrytów królestwa aniołów. Choć oczywiście jest wielu archaniołów i każdy z nich spełnia w najwyższym stopniu powierzone mu zadanie. Jeśli chcecie dowiedzieć się szczegółów i – przede wszystkim – jak nawiązać kontakt z archaniołami – zapraszam do lektury książki „Rozmowy z aniołami” autorstwa słynnej angelolożki Judith Marshall, wyd. Illuminatio.

Galeria okno

9 komentarzy

 1. Łukasz 8 lat temu
 2. heniek 4 lata temu
 3. Indenfons 4 lata temu
  • Marek 3 lata temu
   • Jacek 2 lata temu
 4. Frania krzywonos 4 lata temu
  • Piotr 2 lata temu
 5. LEO 2 lata temu
 6. Wiczny 11 miesięcy temu

Dodaj komentarz