Moc kryształów – siła zaklęta w kamieniach

moc kryształów

Wielu zwolenników magii wierzy, że kamienie o strukturze kryształu posiadają właściwości ezoteryczne. Są to tak zwane kryształy mocy, zapewniające swoim właścicielom pomoc energetyczną w trudnych sytuacjach. Magia kamieni działa jednak dopiero wtedy, kiedy podejmuje się wysiłek świadomego jej wykorzystania.

Moc kryształów

Kryształy mogą być – zdaniem osób wierzących w magię – nośnikiem najróżniejszych informacji, które im przekazujemy. Aby spożytkować je w tym celu, należy najpierw dany kamień oczyścić, następnie wziąć go w dłonie i długo medytować. Chcąc dać kryształowi duży magiczny potencjał, nie można się oczywiście ograniczyć do jednorazowego kontaktu z nim. Sesje medytacji należy cyklicznie powtarzać i przekazywać kamieniowi jak najwięcej pozytywnych myśli. W taki sposób zwiększa się ilość wychwytywanych przez niego wibracji.

Kryształy mocy to najczęściej kwarce. Dla własnych potrzeb można wybrać kamień oszlifowany albo w czystej postaci. W tym drugim wypadku należy jednak zachować szczególną ostrożność, ponieważ takie kamienie mają bardzo ostre krawędzie.

Kwarcowi dodają siły inkluzje, czyli wrostki, wyglądające jak nici zatopione wewnątrz kamienia. Warto zatem wybierać egzemplarze o takim właśnie wyglądzie. Wyjątek stanowią inkluzje z martwymi owadami – nie tylko nie wpływają one dobrze na ludzki organizm, ale wręcz mogą przynosić użytkownikowi nieszczęście.

moc kryształów

Rodzaje magicznych kwarców

Najbardziej podstawowym kamieniem magicznym jest czysty górski kwarc. Posiada on moc magazynowania dobrych pomysłów i pozytywnej energii. Praca z nim pomaga pokonywać przeciwności, przynosi sukcesy w życiu zawodowym i osobistym. W ten rodzaj kwarcu powinny się zaopatrzyć zwłaszcza osoby nieśmiałe i wycofane, czujące się w swoim środowisku wyjątkowo niepewnie.

Różowy i mleczny kwarc ma nieco łagodniejsze właściwości. Stosować można go w wypadkach, gdy potrzebujemy energii uczuć takich jak miłość, radość i spokój. Nadaje się zatem idealnie do wykorzystywania przez osoby samotne, introwertyczne, zainteresowane własnym rozwojem duchowym oraz prowadzeniem działalności artystycznej.

Dymny kwarc służy z kolei do neutralizowania uczuć negatywnych: złości, wrogości, niechęci. Jego posiadanie i wykorzystywanie pomaga łagodzić konflikty oraz chroni przed kontaktem z nielubianymi osobami.

Jak postępować z kryształem?

Istotą całego zabiegu jest przeświadczenie, że kryształ „zapamiętuje” pozytywne emocje i oddaje je swojemu właścicielowi w trudnych momentach. Aby tak się stało, trzeba na początku oczyścić kamień i niejako „naładować” go dobrą energią.

Samo oczyszczanie nie jest trudne – wystarczy włożyć kryształ na kilkanaście minut pod chłodną, bieżącą wodę albo zanurzyć w miseczce. Potem powinno się go osuszyć i można rozpocząć proces napełniania kamienia dobrą energią. W tym celu warto wyobrażać sobie różne pozytywne emocje, które kryształ nam w przyszłości zapewni i uwierzyć w jego moc.

Aby wykorzystać potencjał magiczny zawarty w kamieniu, trzeba po prostu wziąć go w dłonie i skoncentrować się na jego działaniu. Jeśli nie chcemy, by ktoś nas przyłapał na tej czynności, warto wyjść z pomieszczenia (np. z biura) i pobyć przez chwilę z kryształem sam na sam.

Kryształowe kręgi mocy

moc kryształów

Siatki kryształów (spotykane też pod nazwą kryształowych kręgów mocy) porównywane są do Stonehenge – najsłynniejszego brytyjskiego miejsca mocy, które generuje ogromne ilości energii. W tym miejscu kamienie ułożone są w odpowiedni kształt – podobnie jest z siatkami kryształów. Powstała nawet wspaniała, bogato ilustrowana książka poświęcona kryształowym siatkom – zatytułowana jest Moc kryształów, a jej autorką jest Kiera Fogg.

Układy kryształów w siatkach inspirowane są tak zwaną Świętą Geometrią. Najczęściej stosowany jest kształt Kwiatu Życia i Sześcian Metatrona, ale spotykany jest też pentagram czy znak nieskończoności.

Przy doborze kształtu, w jaki chcemy ułożyć naszą siatkę należy kierować się intencją. Każdy kształt ma swój obszar działania – to znaczy jeden oddziałuje mocniej i skuteczniej na zdrowie, a drugi ma bardzo silne działanie ochronne. Wybór odpowiedniego kształtu jest bardzo ważny – ma on swój wkład w moc całego rytuału!

Wybrany wzór najlepiej wydrukować na papierze lub wypalić na desce z odpowiedniego drewna (tu sytuacja identyczna, jak z kształtem – należy koniecznie zapoznać się z jaką energią rezonuje dany rodzaj drewna).

Siatki kryształów – po co je tworzyć

Kryształowe kręgi tworzone są przede wszystkim w celu wzmocnienia energetycznego naszej prywatnej intencji. Dlatego ważne jest, by głęboko się zastanowić, jakie mamy w tej chwili potrzeby i dopiero wtedy sformułować intencję.

Intencją może być praktycznie wszystko – polepszenie zdrowia, przyciągnięcie pieniędzy, sukcesu czy miłości, a nawet wsparcie i prowadzenie na ścieżce rozwoju duchowego. Trzeba jednak pamiętać, że każdej intencji odpowiada nieco inny układ siatki.

Układamy kryształową siatkę

Kiedy mamy już określoną intencję wybieramy odpowiedni kształt – najlepiej, gdyby nie był on przypadkowym wyborem, a wspierał naszą intencję. Następnie dobieramy kryształy – każdy kryształ ma swoje charakterystyczne właściwości. Kryształ górski jest kamieniem o bardzo silnym działaniu oczyszczającym, leczniczym, dlatego warto go stosować, gdy chcemy wspomóc nasze zdrowie czy oczyścić psychikę.

Przy budowie siatki kryształów można zastosować kilka rodzajów kamieni – trzeba jedynie pamiętać, aby wspierały nawzajem swoje działanie. Moc kryształów to praktycznie niewyczerpywalne źródło energii, jednak warto, by kryształy potęgowały działanie pozostałych, a nie je blokowały.

Ile kryształów należy zastosować? Tu warto skorzystać z bogatego numerologicznego doświadczenia i postawić na siłę  liczb. Nie od dziś numerologia twierdzi, że za harmonię w miłości i rodzinie odpowiada liczba 3, a sukcesom finansowym sprzyja liczba 4. Jeśli zależy nam na szybkim i skutecznym rozwoju duchowym warto postawić na 7, a dalekim podróżom i zmianom z naszym życiu patronuje liczba 5.

moc kryształów

Dlaczego to zadziała?

Siatki kryształów mają bardzo wysoki odsetek skuteczności – potwierdzają to nawet gwiazdy Hollywood, która chętnie korzystają z dobrodziejstwa, jakie oferują kryształowe kręgi. Moc takiej sieci opiera się o kilka elementów:

  • moc płynącą z kształtów Świętej Geometrii
  • działanie kryształów
  • wzajemny wpływ kryształów
  • zwielokrotnienie mocy kryształów przez zwiększenie ich liczby
  • działanie numerologii – wibracja liczby
  • intencja – działanie prawa przyciągania

Kryształowe siatki to skuteczny sposób na spełnienie naszych marzeń, wprowadzenie harmonii do życia oraz przyciągnięcie wszelkiego dobrobytu – miłości, pieniędzy czy sukcesu. Stawiając na moc kryształów uzyskujemy dostęp do nieograniczonego strumienia energii – kryształowe siatki to potężne narzędzie! Więcej o Mocy kryształów, siatkach kryształowych i ich właściwościach znajdziesz w najnowszej książce Kiery Fogg zatytułowanej właśnie Moc kryształów.

Dodaj komentarz