Technologia NASA w ogrodzie

uprawa-greenwheelUprawa roślin przeważnie kojarzy się nam z zwykłą hodowlą gdzie roślinki rosną sobię z ziemi, jednak wykorzystując najnowsze technologie w tym technologie z NASA, jesteśmy w stanie uprawiać nasze roślinki bardziej wydajniej, szybciej, co za tym idzie oszczędniej i w 100% naturalnie!

Jedną z metod takich hodowli nazywa się hodowlą aeroponiczną co do tej pory mogło kojarzyć się z dziwną zagadkową hodowlą w labolatorium.
Jednak uprawa aeroponiczna wbrew pozorom jest prosta – polega ona na dostarczaniu mikro i makro elementów i wszystkich minerałów w powietrzu za pomocą mgły.
Urządzenia wykorzystujące tą technologię już są w sprzedaży. Takowe urządzenia działają w sposób automatyczny wystarczy dodawać wodę do mieszanki odżywczej i rozłożyć nasiona na specjalnej gąbce a resztą zajmie się urządzenie. W ten sposób rośliny dostają idealne ilości pożywki i rosną znacznie szybciej.

uprawa-aeroponica

uprawa-greenwheel-domKolejną metodą, którą tu przedstawie można uprawiać roślinki nawet w Domu.Nazywa się ona Green Wheel (Zielone Koło), technologia została opracowana na potrzeby misji w kosmos.Technologia Green Wheel polega na uprawie hydroponicznej, czyli dostarczanie minerałów za pomocą pożywek wodnych bez potrzeby używania jakiejkolwiek gleby.Samo urządzenie jak widać na zdjęciu jest w formie koła, które pełny obrót wykonuje w godzinę. Rośliny, które są wewnątrz koła zajmują powierzchnię o długości 2,5 metra.Dzięki umiejscowieniu żarowek LED w samym środku koła, rośliny mają dostęp do światła cały czas.Sama uprawa Hydroponiczna ma wiele zalet takich jak:- uprawa na terenach nieprzydatnych pod uprawę, – rośliny można uprawiać cały czas ponmieważ nie zachodzi tutaj zjawisko „zmęczenia gleby”, – bardziej wydajne i wyższe plony dzięki dostosowaniu warunków, – brak skażonych produktów pescytydami bo nie ma po co ich używać, oraz nie pobieranie z geby metali ciężkich-uprawa nie jest sezonowa, można produkować rośliny przez cały rok- wyeliminowanie „ciężkich” prac związanych z uprawą- oszczędność wody i energiiPoza tym taka uprawa eliminuje obecne w ziemi alergeny i roztocza. Za pomocą takiej technologii jesteśmy w stanie dostosować uprawę do indywidualnych potrzeb.Minimalizacja miejsca, oszczędność energii, wydajniejsze i szybsze plony, oraz zastosowanie technologii pod uprawę prawie wszystkich roślin.

uprawa-greenwheel1

Zalety i zastosowanie takiej hodowli można wymieniać i wymieniać aż dziw bierze, czemu ta technologia nie jest szeroko propagowana przez państwo i tak mało się o tym słyszy.Metody upraw hydroponicznych i aeroponicznych są bardzo mało znane w Polsce, używane są przeważnie przez labolatoria i ośrodki badawcze.Odstraszającą cechą dla tych metod jest cena urządzeń do upraw domowych a to z koleji dlatego, że brakuje konkurencyjności cenowych i korzystanie z niewiedzy ludzi

Więcej informacji w tym temacie znajdziecie na: www.omegagarden.com

Jedna odpowiedź

  1. Damian 9 lat temu

Dodaj komentarz