Rozpocznij proces stawania się

rozpocznij-proces-stawania-sieChcesz być kimś? Ba! Oczywiście, że chcesz być kimś, pytanie tylko, kim chcesz być i jak zamierzasz to osiągnąć. Masz jakiś plan? A może podobnie jak wiele osób na świecie chcesz być, jednak wciąż nie wychodzisz poza chcenie i nie wiesz jak się do tego zabrać?
Mam dla Ciebie dobrą wiadomość – proces stawiania się możesz rozpocząć już teraz.
Jak stać się tym kim chcemy być, jak realizować postawione przed sobą cele, jak realizować swoje marzenia na to pytanie postaram się odpowiedzieć w tym artykule.

Wewnętrzny magnes

Zanim wyruszysz w swoją podróż stawania się, musisz poznać odpowiedz na zasadnicze pytanie – co jest dla Ciebie tak naprawdę w życiu ważne? Sukces bowiem osiągnąć możesz tylko w tym, co jest odpowiedzią na twoje wewnętrzne pragnienie i wewnętrzny magnes.Często jednak w życiu zamiast słuchać swojego wewnętrznego magnesu, podajemy się opiniom swojego otoczenia, rodziny, znajomych, którzy podsuwają nam swoje przepisy na życie. W efekcie nasuwa się najważniejsze pytanie – czy to, co chcesz osiągnąć jest tak naprawdę Twoje, czy chcesz spełnić czyjeś życzenie? Jeśli naprawdę podążasz za głosem serca, to wierzę, że jeśli będziesz trwać na tym kursie, prędzej czy później Ci się uda. Jeśli jednak próbujesz żyć tak, jak inni Ci radzą, nie znając jednak głosu swojego wewnętrznego magnesu – szanse masz znacznie mniejsze.

Ileż to razy racjonalnie analizując coś w życiu słuchając rad naszych znajomych mówiliśmy „no tak, to ma sens”, „ok. faktycznie masz racje, chyba tak zrobię”. Te rady mogą być oczywiście dobre, ale jeśli nie jest to nasza ścieżka przeznaczenia, jeśli nie jest zgodna z naszym wewnętrznym magnesem to prędzej czy później stracimy swój zapał, bo racjonalizowanie sobie tego co robimy zazwyczaj nie wystarcza do osiągania marzeń i spełnienia w życiu. Jeśli jednak podążasz za wewnętrznym pragnieniem, za wewnętrznym magnesem, wówczas nawet, jeśli chwilowo będziesz mieć spadek formy, to jednak za jakiś czas znowu wrócisz na dany kurs, ponieważ jest to zgodne z twoim wewnętrznym magnesem i zwyczajnie dany temat stale będzie Cię przyciągać.

Kiedy już wiemy co jest dla nas naprawdę ważne i przyciągające w życiu czas rozpocząć proces stawania się. Jak on wygląda?

Bądź konsekwentny, nie bądź realistą!

O wiele bardziej niż bycia realistą, potrzebujesz bycia osobą konsekwentną w tym co robi. Nie osiąga sukcesu ten kto co chwile zmienia zdanie na temat tego co chce robić w życiu. Jeśli jesteś na etapie szukania czegoś dla siebie to w porządku – każdy ma w pewnym momencie potrzebę swoich poszukiwań. Ale kiedy już znajdziesz to bądź konsekwentny i realizuj się w danym kierunku, nie zmieniaj co chwilę zdania. Inaczej nigdzie nie dopłyniesz okrętem swoich pragnień, jeśli co chwilę będziesz zmieniać kurs na ocenianie swojej życiowej przygody.Jeśli jednak ktoś Ci mówi – bądź realistą – umiej odróżnić realizm od hamowania Cię na drodze do samorealizacji. Wiadomo, że można się zagalopować z czymś i wówczas „powrót na ziemię” może być wskazany (podobno;)). Jednak często pod pojęciem „bycia realistą” ludzie mają na myśli „rób to co wszyscy, żyj tak jak inni, nie wychylaj się”. W tym znaczeniu zdecydowanie polecam Ci, żebyś dał sobie spokój z takim realizmem, chyba, że chcesz być taki jak ludzie, którzy udzielają Ci tej rady. Jeśli nie i poszukujesz czegoś innego, miej otwarty umysł, wykorzystuj pojawiające się na Twojej drodze szanse, bądź konsekwentny w swoim działaniu, ale zapomnij o stawaniu sobie sztucznych barier. To co dziś może wydawać się mało realne, za rok na drodze treningu może okazać się jak najbardziej możliwe. Kulturysta nie osiąga swojej formy w jeden wieczór, ale dzięki praktyce stale może zwiększać swoje możliwości.

Wizja i motywacja

Jasne, że musisz mieć wizję. Wizję siebie, wizję swojej przyszłości, wizję tego, kim chcesz być i musisz widzieć siebie, jako tą osobę, którą chcesz się stać. Jest to niezmiernie ważne aby umieć siebie zobaczyć w roli którą chcemy dla siebie wybrać. Jest to też swoisty sprawdzian dla realności naszych zamierzeń, bo jeśli mówimy, że czegoś chcemy, ale nie umiemy się sobie w tej roli wyobrazić, to znaczy, że być może nasz wybór nie jest zgodny z naszym obecnym byciem i możliwościami. Z drugiej jednak strony nasze bycie tu i teraz właściwie niczemu nie przeszkadza. Jeśli mamy otwarty umysł, prawdziwe chęci i ochotę do nauki to możemy wybrać niemal wszystko. Fakt, że w wieku 90 lat nagle kosmonautą nie zostaniesz, ale jeśli jesteś młodą osobą to naprawdę świat stoi przed tobą otworem a i osoby w wieku mocno dojrzałym w dzisiejszych czasach naprawdę mogą osiągać niesamowite rezultaty.

Wizualizowanie siebie w określonej sytuacji wykorzystuje wiele szkół pozytywnego myślenia włącznie z receptami pokroju znanego filmu i książki Sekret. Jednak to nie żaden sekret ani nie całość tego, co musisz zrobić by naprawdę się stać tym, czym chcesz być. Potrzeby Ci jeszcze jeden absolutnie kluczowy element – element, o którym bardzo wielu zapomina…

Realne działanie i metoda małych kroków do wielkich osiągnięć!

Tak, musisz zacząć robić to, czym chcesz się stać. Nie ma innej drogi. A zarazem, jeśli zaczniesz robić coś w zakresie tego, jakie masz marzenie to stajesz się swoim wyborem z dnia na dzień, oczywiście stale etapowo się doskonaląc w danym zajęciu.Chcesz być pisarzem? Nie wystarczy sobie wizualizować pykania fajki w fotelu nad zdobionym masywnym dębowym biurkiem, na którym stoi twoja maszyna do pisania lub komputer, a wokoło otaczają Cię wielkie regały pełne twoich książek. Znacznie ważniejsze jest byś zaczął pisać. Jeśli chcesz być malarzem musisz zacząć malować, jeśli chcesz być rysownikiem musisz zacząć rysować, jeśli chcesz być krawcem musisz zacząć szyć itd. Dobra wiadomość – kiedy zaczniesz robić to, co chcesz wybrać dla siebie w życiu, możesz szybko z czystym sumieniem powiedzieć o sobie – jestem krawcem, jestem pisarzem, jestem grafikiem, jestem tym i tym. Owszem, może będziesz najgorszym krawcem na planecie, ale nim będziesz już teraz.:)

Proces stawania się to w 65% praktyka i realne działanie, w 35% wizja siebie. I pamiętaj, obie te rzeczy muszą wynikać z Twojego wewnętrznego magnesu, czyli tego, co cię prawdziwe przyciąga. Jeśli tak jest to tylko kwestia czasu, kiedy rozwiniesz swoje umiejętności.

Pamiętaj, że najlepsza jest metoda małych kroków. Ludzie często stoją w miejscu, ponieważ oczkują od siebie bardzo wiele i tych oczekiwań naturalnie nie potrafią od razu spełnić. Czekają więc aż będą w stanie dokonać nagle jakiegoś wielkiego skoku w swoich możliwościach. Tak się jednak zazwyczaj nie dzieje i tkwią w nieskończoność w tym samym miejscu swojego życia. A rozwiązanie jest proste – miej wizję dalekosiężną, ale stawiaj sobie przede wszystkim mniejsze etapowe cele do realizacji. Pamiętaj, każdy najdrobniejszy osiągnięty cel na drodze do realizacji większej wizji, przybliża Cię do sukcesu. Każdy zrealizowany drobny cel w istocie jest twoim sukcesem! Zatem rozejrzyj się za działaniami, jakie możesz podjąć już teraz, które staną się elementem przybliżającym Cię choć o krok do Twojej wielkiej wizji i marzenia. Realizuj te małe etapowe cele, bo jeśli wejdzie Ci to w nawyk, to po każdym takim małym celu będziesz robić kolejny krok i ani się obejrzysz a staniesz się tym o czym marzyłeś, a zarazem co początkowo wydawało się z pozoru takie odległe.

Wybrać siebie możesz już teraz i stawać się. Kiedy bowiem rozpoczniesz proces stawania się, połączenie wizji oraz praktyki na każdym kroku umacnia Twoją podświadomość w przekonaniu, że to czego chcesz jest Twoją rzeczywistością i faktem dokonanym. Stale więc budujesz siebie i jest to działanie prawdziwe, warte miliardy więcej razy, niż pozostawanie na etapie czarowania, wizualizowania, bez rozpoczęcia faktycznej praktyki.

Oczywiście mamy różne talenty i predyspozycje. Przed dokonaniem swojego wyboru upewnij się czy naprawdę Ci na tym zależy i czy masz odpowiednie predyspozycje w danym kierunku (lub czy możesz je sobie wyćwiczyć). Jeśli brakuje Ci pewności – działaj – nic tak nie daje nam sposobności odkrycia swojego talentu jak sama praktyka.

Jakub „Qba” Niegowskiwww.jakubniegowski.pl

Brak odpowiedzi

Dodaj komentarz