„A rzeki spłyną krwią…”

czerownaJangcyPowiało apokaliptycznymi wizjami z tytułu nie prawdaż? Jest on jednak jak najbardziej na miejscu, ponieważ ogromna Chińska rzeka Jangcy zmieniła kolor na krwistoczerwony. Nikt nie wie dlaczego. Władze badają zjawisko.

Rzeka Jangcy jest trzecią co do wielkości najdłuższą rzeką świata i posiada zazwyczaj żółty kolor z powodu niesionych przez nią osadów. Jednak tym razem Chińczycy mogą obserwować coś zupełnie nowego. Ciekawe jest to, że jak do tej pory nie pojawiło się wyjaśnienie owej zmiany koloru. Są dwie teorie. Jedna mówi, że jest to wynik powodzi do jakiej doszło w gorze rzeki w wyniku której wypłukane zostały warstwy ziemi i gliny, które zabawiły w ten sposób rzekę. Bardziej niepokojąca jest natomiast teoria, że doszło do wycieku jakiegoś rodzaju chemikaliów.

Sami mieszkańcy zdają się nie przejmować i traktują całe zjawisko jako lokalną ciekawostkę.

Jangcy to najdłuższa rzeka Azji i trzecia co do co do długości rzeka na Ziemi po Amazonce i Nilu. Posiada długość 6300 kilometrów, mieszka nad nią około 40% ludności Chin, zaspokaja zaś aż 75% krajowej produkcji ryżu.

CzerwonaJangcy2

Dodaj komentarz