Fluoryzacja mózgu

fluoryzacja-muzguKolejne badania wskazują na szkodliwość fluoru i jego działanie komplikujące prawidłowy rozwój mózgu powodując znaczne różnice w poziomach IQ.

Badania przeprowadzone zostały przez naukowców z Harvard University of Public Health, oraz naukowców z Chińskiego Uniwersytetu Medycznego w Shenyang, przez pryzmat ostatnich 27 badań nad fluorem zbadali jego wpływ na dzieci.
Naukowcy po przeprowadzeniu badań i przeglądu zaobserwowali, że szczególnie wśród dzieci fluor komplikuje prawidłowy rozwój i formowanie się mózgu i funkcji poznawczych.

Dane, które zostały wykorzystane obejmują dzieci mieszkające w obszarach gdzie fluor jest dodawany do wody i obszar gdzie fluoryzacja nie występuje, wyniki są oczywiste – dzieci z pierwszego obszaru mają znaczące niższe IQ niż dzieci z drugiego obszaru, wyeliminowane zostały inne czynniki, które mogły mieć wpływ na zdrowie i rozwój poznawczy co jednoznacznie stwierdza że fluor obniża IQ i wydajność mózgu.

„Wyniki przeprowadzonych przez nas badań wskazują na możliwość wystąpienia negatywnych skutków działania fluoru na rozwój neurologiczny dzieci”- tak pisze Anna Choi z Harvardu i jej koledzy z zespołu.Fluor z łatwością przenika przez łożysko przez co jest bardziej niebezpieczny dla dopiero co rozwijającego się mózgu a jego podatność na substancje toksyczne jest większa niż mózg osoby dorosłej, wpływ fluoru dla takiego delikatnego mózgu może doprowadzić do stałych i nieodwracalnych uszkodzeń.

Badania z 2010 roku pokazują bardzo podobne wyniki, w badaniach brały udział dzieci od 8 do 13 lat mieszkające w dwóch osobnych wioskach, jedna z nich była poddana fluoryzacji zaś druga nie, wyniki okazały się znaczące ponieważ w nie objętej fluoryzacją wiosce ogólny poziom IQ był aż 350% większy niż w wiosce objętej fluoryzacją.

Z kolei badania w Indiach pokazały, że chemikalia fluorowe przekroczyły barierę krew-mózg u dzieci i zmieniło strukturę i funkcje tkanki nerwowej.Badanie opublikowane w Journal Of Medical and Allied Sciences pokazało, że wszechobecny fluor odkłada się w całym naszym ciele i po jakimś czasie kumuluje się również w mózgu.

Paul Beeber, prawnik i prezes New York State Coalition Opposed to Fluoridation, mówi, że bez sensu jest poddawać nasze dzieci temu eksperymentowi fluoryzacji by realizować program pewnych politycznych grup interesów. Mówi również, że nawet jeśli fluoryzacja zmniejsza ubytki w zębach to czy zdrowie zębów jest ważniejsze niż zdrowie mózgu? Nadszedł czas by pominąć politykę i zatrzymać fluoryzację.Mimo szerokiej wiedzy i wielu badaniom, rządy dalej promują i rozpowszechniają podawanie fluoru.Ciekawostką jest to, że podawanie fluoru było podawane w obozach koncentracyjnych przez Rosję i Niemców, odkryto, że fluor powoduje skrajną pasywność wśród ludzi przez co była mała ilość prób ucieczek.Fluor wpływa również na szyszynkę prowadząc ją do zwapnienia i obniżeniu jej funkcji. Niestety fluor jest zawarty w prawie każdej paście do zębów jaką znaleźć możemy w sklepach, jednakże można kupić pasty bez fluorowe, jak i są sposoby na pozbycie się z wody fluoru za pomocą odpowiednich filtrów(filtry odwróconej osmozy).O szyszynce było głośno ostatnio na naszym portalu jak i o pasywności wśród ludzi, może nie wszystko jest wynikiem podawania fluoru ale nie możemy być temu obojętni. 

Dodaj komentarz