Magia Domowa – Scott Cunningham i David Harrington

MagiaDomowa-ksiazkaMagia Domowa autorstwa Scott’a Cunningham’a i David’a Harrington’a to frapująca i niezwykle ciekawa książka. Zawarte w niej tematy pochłania się jednym tchem i czasem z uśmiechem na ustach, a czasem szaleństwem w oczach, że tak można – że to w ogóle możliwe. To jednak stara dziejowa prawda, że w szaleństwie jest najlepsza metoda, a szaleństwo i magia idą w parze. Bo czyż wiedźmy i wiedźminki nie uważa się zwykle za szalone?

Książka może odrobinę rozczarować tych, którzy opierają się o inne wierzenia magiczne. Dla poszukujących magii domowej z terytorium Polski czy dawnego ZSRR, aż po Chiny, nie ma wiele, wszak zaklęcia te w niewielu miejscach się pokrywają.

Polecam jednak tę książkę, bo zawsze warto wzbogacać wiedzę o nowe wierzenia i magiczne kulty. Jest ona pisana przez mężczyzn – to miłe, bo z reguły wiedźmy to kobiety, a ich nazwa pochodzi od wiedzy, ogromnej wiedzy. Tym bardziej warto zaopatrzyć się i przeczytać tę książkę. To nie tylko magia, ale i troszkę bardziej męskie jej postrzeganie, aż dziw bierze, że poza szamanami funkcjonuje też w innych męskich umysłach, ale to także jest fajne.

Polecam, bo naprawdę warte przeczytania, a książka – jak to się mówi – zachodu jest warta, wszak nasze życie zachodu jest warte i nie można odrzucić w nim magii, bo ona jest, nawet jeśli w nią nie wierzymy. Często jednak dziwimy się czemuś, że coś się stało. A jednak:-)


Magia Domowa
 autorstwa Scott’a Cunningham’a i David’a Harrington’a do kupienia w CzaryMary.pl

Autor: Barbara Kozieł

Dodaj komentarz