Świadome Śnienie dla początkujących – Mark McElroy

ILLUMINATIO71W momencie, gdy dostałem do ręki ową książkę, na pierwszy rzut oka spostrzegłem bardzo ładną grafikę na okładce książki. Zauważyłem młodą kobietę uniesioną nad oceanem, co już samo mi na myśl podsuwa, że jest to ściśle związane z tematyką książki, i wcale się nie pomyliłem.
Autor książki opisuje prostym językiem po kolei swoje doświadczenia ze świadomym śnieniem, z dokładnością opisuje, co to jest, co zrobić, aby osiągnąć taki stan. Patrząc po kolei rozdziałami, można dojść do wniosku, że wszystko jest poukładane z najdokładniejszą starannością i wszystko się ze sobą łączy w bardzo przejrzysty tekst, który ma za zadanie pomóc czytelnikom w osiągnięciu stanu świadomego śnienia.

Autor skupia się głównie na swoich doświadczeniach, co jest bardzo ciekawym punktem odniesienia. Pisząc poradnik, podaje nam, czytelnikom, pomysły na to, abyśmy też mogli osiągnąć stan świadomego śnienia, ale też nie mówi, że to jest łatwe zadanie, bardzo często autor zaznacza, że potrzeba czasu, aby się tego nauczyć.

To, na co każdy powinien zwrócić uwagę, czytając tą książkę, to informacja na temat prawidłowego śnienia, prawidłowego wysypiania się. W sposób bardzo czytelny autor przedstawia nam fazy snu, fazy REM i to, jak one wpływają na nasz prawidłowy sen. Każdy, kto chciałby spróbować śnić świadomie, powinien nauczyć się wykorzystywać informacje zawarte w tej książce, ponieważ są one ściśle związane z tematyką otrzymywania świadomego śnienia.

Kolejnym bardzo ważnym aspektem, który w książce jest opisany obszernie i ma istotne znaczenie, jest sama afirmacja. Tutaj autor poświęca więcej uwagi, bo jest to – jak widać – najważniejsza czynność, która pozwala nam osiągnąć świadomy sen.

Czytając książkę, chciałem wiedzieć, jakie informacje są na następnych stronach, w następnych rozdziałach. Autor pisze bardzo ciekawym językiem, co bardzo mi się podoba, bo książka jest czytelna. Dodatkowo według mnie bardzo dobrze są skonstruowane rozdziały, które w wyczerpujący sposób, jak dla początkującej osoby, pomagają w osiągnięciu tego, o czym mogłem wcześniej marzyć, a informacje podawane w książce można też wykorzystywać w życiu codziennym i to nie tylko po to, aby osiągnąć świadome śnienie. Ze swojej strony mogę jeszcze dodać, że jeśli ktoś chce osiągnąć świadome śnienie, powinien sięgnąć po książkę autorstwa Marka McElroy’a wydawnictwa Illuminatio. Mnie ta książka bardzo zainteresowała i mam nadzieję, że każdy, ale to każdy, kto dostanie tę książkę w swoje ręce, zacznie zmieniać swoje przyzwyczajenia przed pójściem spać i będzie próbował osiągnąć cel, jakim jest świadome śnienie. Każdemu życzę powodzenia. Ja zaczynam stosować się do zaleceń autora już od dnia, w którym otrzymałem książkę. Mam tylko nadzieję, że każdemu się ona spodoba w równym stopniu – tak samo, jak mi się spodobała i jak mnie zainteresowała.

 

Świadome Śnienie dla początkujących” do kupienia na www.CzaryMary.pl

Autor: Paweł Baran

Dodaj komentarz