Wulkany na Kamczatce bardzo aktywne

KamczatkaWulkanyAktywnoscDopiero co wczoraj informowaliśmy o obawach związanych z potencjalną erupcją Yellowstone, a już dziś docierają do nas nowe informacje na temat wzmożonej aktywności wulkanicznej na świecie. Na Kamczatce dochodzi do bezprecedensowego wzrostu aktywności wulkanicznej. Przebudziła się tam już jedna trzecia tamtejszych wulkanów.

Już osiem wulkanów na Kamczatce wykazuje swoją aktywność. Do grona przebudzonych wulkanów zaliczają się: Żupanowski, Kizimen, Płoski Tołbaczik, Siwielucz, Bezmianny oraz Karymsky. Ten ostatni wyrzuca popioły na wysokość pięciu kilometrów nad poziom morza.

Trzeba przyznać, że ostatnimi czasy mamy bardzo dużo nowych doniesień o przebudzeniach wulkanów na całym świecie i ich wzmożonej aktywności. Czyżby wiązało się to z okresowymi cyklami aktywności na Ziemi o których pisaliśmy wcześniej? Tak czy inaczej można się spodziewać, że w niedalekiej przyszłości będziemy mieli okazję ponownie podziwiać te piękne i groźne zjawiska jakimi są erupcje wulkanów.

Dodaj komentarz