Numerologia – znaczenie liczb

Numerologia: znaczenie liczbKażda wibracja liczbowa niesie z sobą określone znaczenie. Jest ono aktywne nie tylko w naszym portrecie numerologicznym, ale także w dowolnym momencie i miejscu naszego życia. Odnajdujemy je w datach, numerach rejestracyjnych samochodu, numerze telefonu, na bilecie i na miejscówce w ekspresie.
Żadna wibracja nie jest dobra ani zła. Pokazuje tylko pewne jakości. Jak zwykle to człowiek zabarwia liczby swoim nastawieniem do świata. Wartości, które mamy w portrecie działają na nas i nasycają swoimi cechami. Jednak ich manifestacje są zależne wyłącznie od nas samych. Człowiek wibrujący pozytywnie, czerpie z liczb siłę i rozmaite zdolności, dzięki którym łatwiej mu realizować swój życiowy program. Osoba, która woli podlegać swoim najgorszym instynktom, wykorzystuje negatywy wibracji.

Znaczenie liczb w numerologii
Numerologiczna Jedynka

Jest liczbą początku, inspiracji, nowych idei. To symbol lidera, który przeciera szlaki dla innych, idących za nim. Lubi nowe tematy, nie boi się zmian i niespodzianek, ponieważ kocha wszystko co tajemnicze i nieznane. Zazwyczaj to prawdziwy indywidualista. Numerologiczna Jedynka obdarza silną wolą i dużą fizyczną odpornością. Lubi wszelkie przejawy aktywności i najlepiej się czuje wtedy, kiedy dzieje się coś ciekawego. Ma w sobie dużo z szefa, z przewodnika, prowadzącego grupę za sobą. Jest twórcza, pomysłowa, niezależna. Jest to wibracja bardzo samodzielna. W zasadzie potrafi sobie świetnie radzić sama, jednak do działania na większa skalę potrzebuje być docenianą przez innych. Ze względu na dużą wrażliwość, źle znosi krytykę. Potrafi się obrazić i zamknąć w sobie. Odcina się wówczas od ludzi i zamienia w prawdziwego niezależnego samotnika.Dla numerologicznej Jedynki ważne jest kierowanie się przede wszystkim własnym rozumem i swoją wolą. Można i pewnie trzeba słuchać, co inni maja do powiedzenia, ale decyzje Jedynka powinna podejmować absolutnie samodzielnie, bez oglądania się na innych. Kiedy już podejmie działanie, Jedynka powinna uczyć się wytrwałości, ponieważ ciekawa nowości, otwarta na świat, często zarzuca swoje projekty na rzecz czegoś całkiem innego. Jedynka szybko się nudzi, dlatego też ta właśnie lekcja – doprowadzania rozpoczętych rzeczy do końca – bywa dla Jedynek trudna do zrealizowania. Numerologiczna Jedynka symbolizuje aspekty męskie, takie jak: odwaga, siła wewnętrzna, zdecydowanie, dynamizm, chęć działania. To oczywiście takie cechy osobowości, które są niezbędne do budowania kariery zawodowej. Podobnie jak ambicja i przedsiębiorczość.

Negatywnie wibrująca, jest despotyczna i żądna władzy, zarozumiała, arogancka, pretensjonalna i egoistyczna. Do nieprzyjemnych cech tej liczby można też zaliczyć wszystko to, co jest związane ze złością, agresją, atakiem. Może pojawić się samotność i stagnacja. Negatywna Jedynka jest uparta i ograniczona, ma bardzo wąskie horyzonty i mnóstwo kompleksów.

Numerologiczna Dwójka

Jest wibracją delikatną uczuciową i łagodną. Cechą najbardziej charakterystyczną dla tej wibracji jest chęć współpracy, towarzyskość, takt i zrozumienie innych, co ułatwia wrodzona łagodności i umiejętność wczuwania się w położenie drugiego człowieka. To osoby raczej bezkonfliktowe, ponieważ nie narzucają innym swojej woli i nie starają się wyróżniać za wszelka cenę. Nie lubią też rywalizacji. Dwójki są zazwyczaj lubiane, ponieważ są serdeczne, wyrozumiałe, pełne ciepła. Kolejne ich zalety to dobroduszność, dyskrecja, dobra komunikacja. Czasami te cechy sprawiają, ze Dwójki potrafią manipulować innymi i załatwiają dzięki temu sprawy, pozornie nie do załatwienia. Numerologiczna Dwójka łatwo nawiązuje kontakty z otoczeniem, aczkolwiek najbardziej interesuje ją aspekt moralny człowieka. Jest bardzo utalentowana, wykształcona, kocha piękno w każdym jego przejawie, interesuje się światem sztuki i intelektu. Jest marzycielska, romantyczna, wrażliwa, idealistyczna i czuła. Łatwo ustępuje innym, jest spolegliwa, bierna, oddana, chce innym pomagać i sprawiać przyjemność za wszelka cenę, dlatego tez w portrecie powinny równoważyć to wibracje twarde – „asertywne”, aby inni nie wchodzili Dwójce na głowę.Do jej cennych talentów należą zdolności mediacyjne i komunikacyjne. Jest bardzo tolerancyjna i nastawiona pokojowo, potrafi więc wynegocjować dobre warunki w każdej sprawie. Liczba ta reprezentuje cechy archetypowo kobiece: łagodność, wrażliwość, opiekuńczość, kierowanie się uczuciami.

Negatywnie wibrująca jest osobą bezwolną i zależną od innych. Może być niechlujna, leniwa, tchórzliwa, wstydliwa i zamknięta w sobie. Kłamie i oszukuje, udaje i manipuluje innymi. Nie potrafi też poradzić sobie z emocjami i często wpada w histerie lub tworzy niepotrzebne dramaty.

Numerologiczna Trójka

Reprezentuje urodę, radość, szczęście, zabawę, pomyślność, flirt, kontakty towarzyskie. Jest też związana ze zdolnościami artystycznymi i licznymi talentami, zapewne poprzez poczucie piękna i chęć zabawy. Miłość, romanse i związki z innymi ludźmi są także domeną tej liczby, dlatego osoby z „mocną” Trójką z łatwością wchodzą w relacje z innymi. Numerologiczne Trójki bardzo lubią błyszczeć i zachwycać otoczenie. Domagają się uwagi, lubią być ośrodkiem zainteresowania, bardzo cieszą je wszelkie pochlebstwa. Są niezwykle żywotne, aktywne, dynamiczne, pełne energii. Są elokwentne. Potrafią oczarować innych swoimi opowieściami. Negatywnie przybiera to czasem formę gadulstwa i zalewania innych morzem zupełnie niepotrzebnych słów. Bywa, ze niespokojna i niestała natura powoduje szukanie wyłącznie rozrywek, a wówczas wyjątkowe talenty i twórcze możliwości mogą zostać roztrwonione. Albo zamienione w dążenie tylko do wygody i luksusu.W sprawach zawodowych Trójki maja zazwyczaj sporo szczęścia i łatwo osiągają to, czego chcą. Nie mają więc wiele okazji do rozwijania siły charakteru i pracowitości.. Często zarzucają podjęte działania i projekty w połowie i wpadają w schemat „nie doprowadzania do końca”. Słomiany zapał równie często stoi na przeszkodzie do osiągnięcia konkretnego sukcesu.

Negatywnie wibrując, są zarozumiałe, zawistne i zazdrosne. Zamiast się rozwijać, z gniewem niszczą i opluwają tych, którzy coś osiągnęli. Plotkują, krytykują, narzekają i poniżają innych. Często są pozbawionymi smaku, pretensjonalnymi snobami, którzy naśladują lepszych od siebie, nieuczciwie przypisując sobie zasługi.

Numerologiczna Czwórka

Jest liczbą osób pracowitych, konkretnych, rzeczowych – osób, które wiedzą czego chcą i mocno stąpają po ziemi. Mamy tu osobę zdecydowaną, zrównoważoną i stabilną. Jest to liczba materii i działania w świecie fizycznym. Jest praktyczna i rzeczowa, dobrze wie, czego chce. Czasem może jednak brakować nieco fantazji, może tez być trudno wyrażać swoje uczucia. Nie ufa sobie, ma wiele kompleksów i żeby osiągnąć sukces, potrzebuje zachęty i wsparcia ze strony innych ludzi. Zbyt krytykowana ma tendencję do zamykania się w swojej skorupce. Przyjaciół dobiera sobie ostrożnie, zachowując spory dystans i wymagając wiele czasu.Wibracja numerologicznej Czwórki daje umiejętność analitycznego myślenia, dostrzegania szczegółów, planowania, organizowania, znajdowania sposobów na wszystko. Jest zatem pracowita i odpowiedzialna. Można tez Czwórce zaufać, ponieważ zazwyczaj wykazuje się lojalnością wobec innych. Jest niezastąpiona tam, gdzie wymagana jest metodyczność, analiza, i dobra organizacja pracy. Konstruktywne myślenie pomaga osiągać wymarzone efekty działania.Nie lubi zmian, niespodzianek ani uzewnętrzniania swoich uczuć. Rzadko występuje publicznie, ponieważ zazwyczaj wiąże się to dla Czwórki z wielkim stresem. Ma sporo różnych zahamowań, z czego zresztą zdaje sobie doskonale sprawę. Zdarza się, że bywa wulgarna, burkliwa, despotyczna. Wymaga wiele od siebie, stawia sobie wysoko poprzeczkę i tak samo traktuje drugiego człowieka. Nie toleruje lenistwa, słabości i nieodpowiedzialności. Reaguje z opóźnieniem, jakby nieco wolniej myślała, ale za to ma doskonałą pamięć.

Negatywnie wibrująca Czwórka może być fanatyczna, okrutna, konserwatywna, surowa i ograniczona. Często bywa prostacka i wulgarna, mało elastyczna i zamknięta w sobie. Ta wibracja w swoim ciemnym wydaniu odpowiada za tępotę umysłową, bezwzględność, chciwość i żądzę. Tutaj może pojawiać się nadmierna ambicja oraz takie zjawiska jak niewolnictwo, praca ponad siły i nędza.

Numerologiczna Piątka

Jest pełna ruchu, dynamiki, przynosi mnóstwo niespodzianek i to ona głównie odpowiada za to, ze w życiu ciągle coś się dzieje. Jest energiczna, niezależna, witalna i niecierpliwa. Impulsywna zarówno w działaniu jak i w myśleniu. Kocha życie we wszystkich jego przejawach. Jest pełna entuzjazmu, optymizmu i zawsze w biegu. Spontaniczna i bezpośrednia, z łatwością nawiązuje kontakty i stale ma cos do powiedzenia. Bardzo emocjonalna, czasem nerwowa, kocha przygody i nowości. Jednak jej emocjonalne burze są krótkotrwałe, ponieważ rozum dominuje nad uczuciami i zdecydowanie kieruje się w życiu racjonalnym myśleniem.To wibracja, która prowadzi człowieka drogą rozwoju poprzez poszukiwanie nowych doświadczeń. Numerologiczna Piątka jak żadna inna liczba jest niezmiernie ciekawa wszystkiego, co ja otacza i z czym przyszło jej się spotkać. Chce poznawać każdym zmysłem, ale także za pomocą rozumu. Uczy się chętnie i szybko, błyskawicznie przyswaja wiedzę. Zadaje tysiące pytań na minutę. Żadna kwestia nie może pozostać bez odpowiedzi. Dlatego też zwykle jest to osoba inteligentna o dużej erudycji. Może niejednemu zaimponować swoją wiedzą.Na zewnątrz numerologiczne Piątki są błyskotliwe, eleganckie, pełne czaru – przyciągają ludzi przede wszystkim niepowtarzalną oryginalną osobowością. Z jednej strony w naturalny sposób otaczają się tym, co uznają za wyjątkowo urocze, z drugiej strony cierpią, kiedy musza przebywać wśród brudu lub zniszczenia. Niezwykle ważna jest dla Piątek wolność. Nie znoszą być do czegokolwiek zmuszane i presja jest dla nich największym cierpieniem. To absolutnie niezależne osobowości.

Negatywnie wibrująca jest zmienna, nerwowa, niestała, pełna lęków, znerwicowana. Może mieć tendencje do uzależnień, nadużywania seksu, agresji, impulsywności. Bywa nietolerancyjna, przemądrzała, fanatyczna ale również zdarzają się opcje całkiem odwrotne: bezmyślne, leniwe, samowolne.

Numerologiczna Szóstka

Jest delikatna i pełna subtelności. Skłania się ku współpracy, przyjaźni, i harmonii. Lubi ludzi i stara się im za wszelką cenę pomagać. Zazwyczaj towarzyszy nam jako aspekt rodzinny, który odpowiada za tworzenie domowego ogniska, bliskość i opiekę. Chętnie udziela pomocy. Z taką liczbą pochylamy się nad każda żywą istotką, która potrzebuje naszego wsparcia. Numerologiczna Szóstka sama w sobie jest jedną z najpiękniejszych liczb, ponieważ reprezentuje miłość, odpowiedzialność, opiekuńczość, troskę o innych. Na minus niestety – daje się często wykorzystywać, ponieważ wzrusza ją trudna dola każdego człowieka. Nadmiernie przy tym przejmuje się drobiazgami i zamartwia za innych ich sprawami. Potrafi tez niepotrzebnie wtrącać się w cudze życie. Wibracja ta kocha piękno, wygodę i luksus. Otacza się komfortem i ładnymi rzeczami. Często bywa kolekcjonerem. Ma bardzo dobry gust, zna się na elegancji i wystroju wnętrz. Zazwyczaj posiada liczne talenty artystyczne, a co najmniej jest znawcą sztuki.Czasem poddaje się lenistwu i pasywności, ponieważ jako istota bezkonfliktowa nie chce i nie lubi walczyć o nic. Romantyczna i sentymentalna, bywa nieprzygotowana na trudności, jakie niesie życie. Tym bardziej, że często jest przepełniona kompleksami. Bardzo emocjonalna lubi wyolbrzymiać problemy.Miłość i związek miłosny także jest domeną tej liczby.

Negatywnie wibrując, jest naiwna, chwiejna, niezdecydowana, zalękniona. Często staje się podatną na depresje histeryczką lub masochistką i cierpiętnicą. Bywa zazdrosną, narzekającą na wszystko i konfliktową intrygantką. Ale może też stać się apodyktyczną wtrącającą się w cudze życie osobą, która będzie tyranizować innych.

Numerologiczna Siódemka

Prowadzi człowieka drogą rozwoju poprzez poszukiwanie przede wszystkim w sobie. To kierowanie się w stronę duchowości i badania naszych więzi z wszechświatem. Numerologiczna Siódemka przychodzi na świat, aby uczyć innych medytacji, wyciszenia, szukania odpowiedzi w sobie, podnoszenia oczu do nieba… Pokazuje, ze materia nie jest najważniejsza. Siódemka jest na wskroś magiczna, szuka odpowiedzi na najtrudniejsze pytania związane z parapsychologią, duchowością, filozofią. Jest obdarzona wielka intuicją i często też parapsychicznymi zdolnościami.Uczy pogłębiania wiedzy, posiada analityczny umysł, lubi dogłębnie zbadać każdy interesujący ją temat. Uwielbia kontakt z przyrodą, ponieważ tam odnajduje upragniony spokój i harmonię.To wibracja bardzo niezależna. Indywidualista, który chętnie szuka samotności. Ostrożny, powściągliwy, pełen zahamowań, z tendencja do zamykania się w sobie, rzadko okazuje emocje na zewnątrz. Przez otoczenie wibracja ta może być postrzegana jako nieco dziwna lub ekscentryczna, ponieważ ponad towarzystwo ludzi przedkłada spokój, ciszę i możność zagłębienia się w medytacji. Numerologiczna Siódemka to perfekcjonista, który narzuca sobie bardzo wysoka poprzeczkę. Nie akceptuje przeciętności ani złego gustu. Wyznacza sobie plany trudne do zrealizowania, dlatego tez często pada ofiara własnych niespełnionych marzeń, a co za tym idzie – frustracji.

Problemami negatywnie wibrującej Siódemki mogą być: wyizolowanie i samotność, lęki, depresje, uzależnienia, melancholia i smutek. W relacjach może przejawiać oziębłość, cynizm, podłość, złośliwość, chytrość, a także poniżanie innych. Pojawia się nadmierna ambicja, popisywanie się, próżność oraz budowanie „zamków z piasku”.

Numerologiczna Ósemka

Jest liczbą władzy nad materią, siły, przywództwa, transformacji. Najsilniejsza w całym numerologicznym zestawie sprawia, że osoby urodzone pod jej wpływem są ambitne, bojowe, zdolne, pewne siebie. Mają silny zdecydowany charakter i mnóstwo odwagi. Potrafią porwać się na realizację pozornie nieosiągalnego celu. Pełne pasji i dynamiki wydaja się być absolutnie niezwyciężone. Nie istnieją dla nich przeszkody nie do pokonania. Są wytrwałe, pracowite i myślą w sposób konstruktywny.Jest kompetentna i profesjonalna. Aktywna umysłowo i w działaniu bardzo skuteczna. Numerologiczna Ósemka ma charyzmę i siłę w sobie, jest zatem urodzonym szefem. Ma zdolności organizatorskie, dar przekonywania i szczery charakter. Często bywa osobą wpływową, cieszy się autorytetem i szacunkiem.Liczba ta nie uznaje kompromisów. Jest surowa i wymagająca. Poglądy miewa radykalne i wręcz ekstremalne. Odrzuca przeciętność, swój podziw rezerwując wyłącznie dla tych, którzy maja wielkie osiągnięcia. Jest też sprawiedliwa, widzi rzeczy takimi jakie są i będzie się domagać uczciwości – zarówno od siebie, jak i od innych.Wibracja ta obdarza ogromna siłą, także witalną. Sprawia, że człowiek jest w stanie wiele wytrzymać i raczej nie ulega emocjom. Jednak sprowokowany wybucha z wyjątkową gwałtownością, bardzo impulsywnie i nawet agresywnie. Numerologiczna Ósemka jako liczba skrajności, może reagować dwojako: albo zachowa pokerową twarz, albo wybuchnie w sposób tak niebezpieczny, ze biada temu, kto ją sprowokował.

Kiedy wibruje negatywnie, może być okrutna, nieprzejednana, uparta i mściwa. Będzie zazdrosna, nietolerancyjna, cyniczna, a wręcz nawet okrutna i bezwzględna. W takiej opcji symbolizuje lichwiarza, oszusta, wyzyskiwacza i skąpca. Może przynosić takie wydarzenia, jak klęska, wypadek, bankructwo, operacja, ruina.

Numerologiczna Dziewiątka

Pokazuje otwartość na potrzeby drugiego człowieka. Chętnie udziela pomocy, jest osobą godną zaufania, na którą bliscy zawsze mogą liczyć. Umie nawiązywać przyjaźnie i szanować innych. Posiada dużo wrodzonej dobroci i współczucia. Z prawdziwą troską pochyla się nad tymi, którzy potrzebują wsparcia w życiowych trudnościach. Czasami ciągnie za sobą kłopoty innych ludzi, którzy traktują numerologiczną Dziewiątkę jak adwokata straconych spraw. Inteligentna, aktywna, wrażliwa, o bardzo bogatej wyobraźni, ma mnóstwo pomysłów i znajduje rozwiązanie w najtrudniejszej sytuacji. Przenikliwy umysł i dar obserwacji stawiają tę wibrację w rzędzie najzdolniejszych intelektualnie. Często może pochwalić się wyjątkowym talentem pisarskim, aktorskim, dziennikarskim lub krasomówczym. Czasem pojawia się charyzma, która przyciąga słuchaczy i przyjaciół.Symbolizując uniwersalną miłość, chce kierować ludźmi oraz instytucjami, które maja wpływ na losy człowieka. Jest to wibracja otwarta na wiedzę, lubi zajmować się tym, co pogłębia wewnętrzną mądrość. Interesuje ją duchowość, dostrzega inne wymiary naszego istnienia. Ale jest też i mocny charakterek oraz umiejętność mówienia prawdy prosto w oczy. Numerologiczna Dziewiątka daje dużą życiowa niezależność. Nie znosi więzów czy presji, ponad wszystko ceni sobie wolność, w tym również wolność słowa i myśli.

Negatywnie wibrująca jest wulgarna, niemoralna, próżna i egocentryczna. Wykorzystuje innych, jest skąpa, kłótliwa, uparta oraz impulsywna. Popada w skrajne stany emocjonalne i histerie, narzeka, uprawia czarnowidztwo albo izoluje się od ludzi i spędza czas w samotności.

Bogusława Andrzejewska

2 komentarze

  1. Alicja 4 lata temu
  2. Numero 3 lata temu

Dodaj komentarz