Kolejne dziwne zachowanie słońca

pole-magnetyczne-sloncaJak donoszą Japońscy naukowcy słońce w tym miesiącu będzie miało 4 bieguny magnetyczne co ich zdaniem jest niepokojącym zjawiskiem.
Jak wiadomo w tym roku doszło do sporej pod względem ilości i mocy burz magnetycznych, które mają również duży wpływ na samą gwiazdę. Wyrzucana materia poprzez te burze powoduje zakłócenia w polu magnetycznym słońca, co powoduje tymczasowe pojawienie się biegunów.

Słońce w normalnym, spokojnym stanie ma dwa główne bieguny północny i południowy i tak jak na Ziemi powoli się przesuwają.
Cała ta sytuacja ma związek z kończącym się cyklem aktywności i przebiegunowaniem magnetycznym słońca, jako że na słońcu ten cykl odbywa się co 10-13 lat nie ma się czego obawiać, lecz naukowcy ostrzegają że wraz z zmianami magnetycznymi na słońcu zaburza to również ziemskie pole magnetyczne. Co więcej mimo, że gwiazda kończy swój cykl w 2013 roku to już teraz zachowuję się nad wyraz dziwnie, to znaczy nie zgodnie z przewidywaniami.

Ostatnio dodatkowe bieguny pojawiły się prawdopodobnie jakieś 300 lat temu gdyż z zapisków wynika, że temperatura na Ziemi spadła o około 0.6 stopni Celsjusza.Ochłodzenie niewielkie, lecz w znaczeniu globalnym może mieć wielkie konsekwencje. Zmiany jakie mogą mieć miejsce mogą być przyspieszeniem epoki lodowej, przed która już ostrzegali naukowcy.Pytanie jak się zachowają urządzenia elektroniczne i najnowsze technologie podczas tych zmian magnetycznych, które zdaniem naukowców powinny ustać w 2013 roku.

Dodaj komentarz