Anioły – duchowi opiekunowie ludzkości

O Aniołach nie trzeba niczego pisać. Wystarczy zamknąć oczy i westchnąć… Wystarczy poprosić… Wystarczy pomyśleć… Z pewnością nie musimy znać żadnych imion ani rytuałów, aby czerpać z nieograniczonego źródła ich miłości. Ważniejsze jest nasze oddanie i zaufanie. To jest prawdziwy klucz do nawiązania kontaktu z Aniołami.

179064305

 

Pomimo opublikowanych wielu rozmaitych sposobów, które maja ułatwić nam komunikację z Aniołami, w istocie najważniejsza jest kryształowa intencja, czyste zaufanie i chęć nawiązania relacji. Nawet jeśli w tle stoi jakiś ważny problem, z którym nie umiemy sobie sami poradzić, nie oznacza to, że jesteśmy interesowni. Zawsze mamy prawo prosić o wsparcie i nie musimy się wahać przed wypowiedzeniem do Aniołów słów modlitwy. Nie ma warunków, które musielibyśmy spełnić, kiedy nasze myśli są czyste, a intencje uczciwe. Każdy z nas ma prawo prosić o miłość, pieniądze, pracę, sukces, dobro swoje czy swoich dzieci.

Najczęściej obawiamy się, że nie zasługujemy na wsparcie. Ludzie boją się prosić Anioły o pomoc, bo czują się grzeszni, niegodni, niedobrzy. Tymczasem Anioły nie oceniają nas i nie krytykują. Niosą pociechę i działają dla naszego dobra, kochając nas i akceptując takimi, jakimi jesteśmy. Anioły bowiem dostrzegają w nas doskonałość, której my widzieć nie umiemy. Dla Nich jesteśmy stworzeni na wzór i podobieństwo Najwyższego Źródła, a więc jest w nas kropla boskości, choć przykryta z zewnątrz różnymi zachowaniami i nienajlepszymi czasem wyborami. Pomimo emocjonalnych decyzji, pomimo wielu wad, ta iskra nadal w nas jest i świeci. To, co nazywamy duchowym rozwojem, jest istocie odkopywaniem owego skarbu, poszukiwaniem naszej doskonałości.

Jedną z najważniejszych zasad Wszechświata jest wolna wola. Stąd też konieczne jest zaniesienie prośby do Aniołów, jeśli chcemy, by nam pomogły. Same z siebie nie mogą ingerować w nasze życie. Nie mogą narzucać nam swoich mądrych rad, ani chronić przed kłopotami. Jeśli zastanawiamy się, dlaczego czasem anielska pomoc manifestuje się nieoczekiwanie w czyimś życiu, choć osoba ta nie myślała wcale o swoim Aniele i nie poprosiła go w tym momencie o działanie, to odpowiedź jest prosta: ten człowiek, jako dziecko gorąco i szczerze modlił się do swojego Anioła Stróża. W ten sposób dał Mu prawo do swojej obrony.

Modlitwa do Anioła Stróża, którą niektórzy znają z dzieciństwa jest skutecznym sposobem na komunikację i połączenie z Anielską energią. Czasem nie trzeba niczego więcej. Wystarczą krótkie proste słowa pacierza. Choć oczywiście można i własnymi słowami poprosić o pomoc. Z pełnym przekonaniem, że zasługujemy na tę pomoc i że on nadejdzie w najlepszym dla nas czasie. Wystarczy zaufać.

Na koniec jeszcze jedna uwaga. W środowiskach ezoterycznych brylują „wszystkowiedzący” eksperci, którzy straszą, że zwracając się do Aniołów można przyciągnąć do siebie „jakieś negatywne energie”. Zapewniam, że to tak nie działa. Nie na darmo Anioł Stróż jest przedstawiany z dzieckiem u stóp. Anioły Regenci to Energie przypisane do człowieka. Najbliższe mu. Ich celem jest chronienie człowieka. Zatem jeśli powiemy: „Aniele Stróżu, proszę…” to żadna inna energia dostępu do nas nie ma. Potwierdzi to każda osoba, która podobnie jak ja, czuje lub widzi Anioły. Wzywając Anioły, używając słowa „Anioł” – w jakimkolwiek języku – uruchamiamy ścieżkę Energii Światła. Samo to słowo niesie w sobie pozytywne wibracje. Nie są one spójne z tymi bytami, których oglądać nie chcemy. Nie kwestionuję istnienia innych energii, ale też wiem, że właśnie anielska ochrona jest wyjątkowo skuteczna w tych kontrowersyjnych tematach. Wiem, doświadczyłam.

Anioły to Najpiękniejsze Energie świata. Kontakt z Nimi, myśl o Nich działa jak balsam na ludzką duszę. Dlatego też piszemy tu o Aniołach, aby każdy w trudnej chwili mógł zajrzeć i połączyć się myślą z ich kojącą energią.

Bogusława „Szarotka” Andrzejewska

Dodaj komentarz