Majowie i tajemnica roku 2012 – Kryształowe Czaszki i ceremonie dla świata – Cz. 3

KryształowaCzaszka crW dwóch poprzednich częściach wyjaśniliśmy sobie kim są Majowie, skąd pochodzą i czyimi są potomkami, a także kim jest ich szaman i przywódca Don Alejandro Oxlaj czyli Wandering Wolf. Opowiedzieliśmy również o tzw. okresie „Końca Czasu”, w którego oknie obecnie się znajdujemy i roli Drunvalo Melchizedeka w tym wszystkim.
Ta cześć będzie poświęcona m.in. zagadce związanej z osławionymi Kryształowymi Czaszkami i ich roli w transformacji ludzkości.
Chciałabym także opowiedzieć historię, która wydarzyła się parę lat temu na ziemiach rdzennych Majów, co wyjaśni nam wiele na temat ich przepowiedni dla świata.
Świadkiem naocznym owych wydarzeń i związanych z nimi ceremonii był Drunvalo Melchizedek i to za jego sprawą historia ta może ujrzeć światło dzienne.

Hiszpańscy konkwistadorzy i tajne dokumenty

Wielu ludzi jest obecnie przekonanych, że Majowie utracili swoją wiedzę całkowicie w wyniku najazdu hiszpańskich konkwistadorów dowodzonych przez Hernana Cortesa na początku XVI wieku i jest ona bezpowrotnie utracona. Jednak nie jest to do końca prawdą. Don Alejandro twierdzi, że prawie wszystkie artefakty oraz zapisy zostały doszczętnie spalone jednak mówi także, że wiele z tajnych dokumentów zostało ukrytych przed konkwistadorami a teraz zgodnie z przepowiednią przyszedł czas aby odzyskać ową wiedzę, doświadczenie, wspomnienia oraz mądrość.

Świat starożytny posiada swoje własne unikalne metody na odzyskiwanie swojej utraconej przeszłości, są to sposoby nieznane nam – czysto racjonalnie myślącym ludziom Zachodu. Aby odzyskać wiedzę starożytnych Majów odbyły się specjalne święte ceremonie, w których zgodnie z przepowiednią uczestniczyło sześćdziesięciu przedstawicieli całego świata, wszystkich krajów i kontynentów. Zebraniem tej grupy zajął się Drunvalo Melchizedek poproszony o to przez przywódcę Majów Wandering Wolfa.

Reprezentacja świata

Święte rytuały zorganizowane przez Don Alejandra oraz resztę Starszyzny Majów odbyły się w listopadzie 2007 roku w Gwatemali. Przedstawiciele wszystkich krajów pełnili w tym czasie role obserwatorów oraz świadków uroczystości. Byli to przedstawiciele różnych religii począwszy od Chrześcijan, Buddystów, Muzułmanów, Żydów, wyznawców Shinto, Taoistów, Hinduistów oraz wielu innych oraz pozostali potomkowie starożytnych Atlantów.Pośród owych potomków byli między innymi Starszy Indian Hopi Dziadek Eric, który jak sam stwierdził jako pierwszy Hopi powrócił do Gwatemali po tysiącach lat, od kiedy jego współplemieńcy opuścili to miejsce kierując się na północ. Byli tam obecni również przedstawiciele Indian Kogi Mamos i Arhuacos Mamos, a także inni reprezentanci łącznie 23 krajów świata. Po raz pierwszy od czasów zatonięcia Atlantydy Majowie mieli spotkać się ze swoimi braćmi z różnych plemion, którzy wraz z nimi należą do potomków starożytnych Atlantów, aby wspólnie odprawić święte ceremonie dla świata.

Odzyskiwanie utraconej wiedzy

Reprezentacja świata spotkała się z 25 reprezentantami 440 osobowej Rady Starszyzny Majów, którzy zostali wybrani do zaszczytnego procesu przypomnienia sobie starożytnej wiedzy.Ceremonię rozpoczęto od pracy nad świętymi glifami Majów, począwszy od pierwszego oznaczonego cyfrą zero. Drunvalo opisuje, że Majowie podeszli do rozpatrywania starożytnego symbolu jakby nigdy wcześniej go nie widzieli, kontemplowali go na nowo, chłonąc z niego całą wiedzę. W taki sposób postąpiono ze wszystkimi glifami, a reprezentacja świata przyglądała się temu aby przepowiednia mogła się wypełnić.

„Ceremonia Ognia”

Lake-Atitlan-GuatemalaJak opisuje Drunvalo Melchizedek następnego ranka grupa reprezentacji świata łącznie z nim została zabrana nad jezioro Atitlan gdzie u stóp ogromnego wulkanu, który wyrzucał z siebie chmury dymu, odbyła się następna ceremonia zwana „Ceremonią Ognia”. Według słów Don Alejandra zgodnie z przepowiednią czekała na swoje odprawienie aż 13 tysięcy lat. Ceremonia odbyła się na specjalnie do tego przeznaczonej odległej plaży, gdzie Don Alejandro po godzinnych przygotowaniach, usadzeniu wszystkich w kręgu i przygotowaniu specjalnej geometrycznej symboliki składającej się z kamieni, ziół, świec i innych świętych przedmiotów mógł przystąpić do ceremonii przyjęcia przez nią świętego ognia.

Orzeł – znak Matki Ziemi

W trakcie ceremonii Majowie szczegółowo objaśniali przybyłym jakie znaczenie posiada umiejscowienie każdej świecy, zioła oraz pozostałych przedmiotów i co one oznaczają. Wszyscy, pomimo, iż należeli do różnych kultur i wyznawali różne religie pogrążyli się w głębokiej modlitwie za Matkę Ziemię oraz jej dzieci i w głębi własnych serc kontemplowali to zaistniałe połączenie. Wspólną intencją serc była pomoc całemu światu oraz Matce Ziemi w okresie czekających ją ogromnych przemian.Drunvalo opisuje, że każdy ze zgromadzonych wiedział, że jest to potrzebne i bardzo ważne ze względu na to, iż przeznaczeniem Matki Ziemi w niedługim czasie było wstąpienie w fazę ewolucji podobną do porodu ciężarnej. To wszystko wydarzyło się dosłownie 5 lat temu, zatem jesteśmy już w trakcie owej fazy.

Podczas ceremonii wspólnie wznoszono modlitwy, intonowano, śpiewano i tańczono na tle unoszącego się dymu i ognia. Wszystko to poruszało zgromadzonych do głębi.Jak opisuje Drunvalo dla wszystkich zebranych było to niesamowite i doniosłe wydarzenie, które zostało uhonorowane symbolem orła, który w trakcie świętego rytuału w pewnym momencie pojawił się nad przybyłymi na ponad 10 minut, około 30 metrów nad ziemią i wisząc nieruchomo uświadomił zgromadzonym, że znak ten pochodzi od samej Matki Ziemi. Potem orzeł odleciał i obserwował resztę ceremonii z daleka.

Święte miasto Tikal i nieznane świątynie

Majowie222Następnie, jak opisuje Drunvalo, Don Alejandro poprosił przybyłych aby przenieśli się do miasta Tikal, czyli majestatycznego kompleksu świątyń starożytnych Majów. Tam została odprawiona następna „Ceremonia Ognia”, która jednak trochę różniła się od poprzedniej.

Drunvalo opisuje, że zaczęła się podobnie jak poprzednia ale momentami wyglądała bardzo dramatycznie. Kiedy szaman Majów Don Alejandro w trakcie odmawiania swoich formuł podnosił ręce ku niebu – za każdym razem w gałęziach drzew oraz wśród zebranych zrywał się nagły podmuch wiatru, który szarpał drzewami. Natomiast prześwitujące przez korony drzew promienie Słońca, robiły wrażenie jakby wszyscy znajdowali się we wnętrzu jakieś starożytnej świątyni w odległych czasach… Ceremonia robiła ogromne wrażenie również na zwiedzających wokół turystach, którzy według słów Melchizedeka stali jak zahipnotyzowani obserwując całe to niezwykłe zjawisko.Na końcu nastąpiło oczekiwanie na znak od Matki Ziemi. Kiedy Don Alejandro stwierdził, że został on otrzymany ceremonia dobiegła końca i wszyscy przenieśli się w następne miejsce, tym razem całkowicie nieznane.

Drunvalo opisuje, że było to kilka wspaniałych świątyń o mocno odczuwalnej mocy Ziemi, były to budowle nieznane światu o których Drunvalo nigdy wcześniej nie słyszał. Jednak jak opisuje w tym miejscu nie odprawiano żadnych ceremonii.Don Alejandro pragnął tylko aby wszyscy się tam pojawili i odczuli prastarą energię płynącą z wnętrza Ziemi lub jak podejrzewa Drunvalo, aby ona poczuła ich.

Ceremonie, które przedstawiłam wyżej nie były jednak ostatnimi ważnymi ceremoniami, jakie opisuje Drunvalo, powrócimy do nich w następnym artykule. Teraz natomiast przejdźmy do tematu Kryształowych Czaszek, które jak wynika ze słów Drunvalo są następnym sposobem odzyskiwania wiedzy przez Majów gdyż są potężnym narzędziem przechowywania wiedzy pochodzącej z tysięcy lat.

13 Kryształowych Czaszek i ich wielka tajemnica

Wiedza, którą przedstawia w tym temacie Drunvalo Melchizedek jest wiedzą, która nie pochodzi od Don Alejandra ale z jego własnych doświadczeń z półwyspu Jukatan i została mu przekazana przez Hunbatz Men’a, Starszego oraz Strażnika Wiedzy Ludu Itza z meksykańskiej części Jukatanu, którego przodkowie zwani Itza także pochodzili ze starożytnej Atlantydy. To oni, jak sam twierdzi nauczyli jego lud w jaki sposób posługiwać się Kryształowymi Czaszkami. Według jego słów na świecie jest jeszcze wiele ukrytych Kryształowych Czaszek, gdyż potrzebne są w każdym świętym miejscu ze względu na swoją ogromną wartość – wiedzę, która została w nich zgromadzona.Informacje, które na temat czaszek wyjawia Drunvalo, jak twierdzi dotąd owiane były tajemnicą i trzymano je w sekrecie, jednak pozwolono mu je wyjawić ale w taki sposób aby zachować ostrożność.

Za pomocą Kryształowych Czaszek Majowie są w stanie sprowadzić wiedze z odległych setek i tysięcy lat, która mogłaby wydawać się już na zawsze utracona. Robią to nie za pomocą swoich umysłów ale jak twierdzi Drunvalo za pomocą swoich serc. Według niego świat starożytny jest ekspertem w posługiwaniu się sercem tak jak nasz świat współczesny jest ekspertem w posługiwaniu się umysłem.

Droga Wiedzy Kryształowych Czaszek

Drunvalo opisuje, że Drogę Wiedzy Kryształowych Czaszek stworzyło społeczeństwo Babć Majańskich. Czaszki te możemy porównać do współczesnych nam komputerów, przechowujących ogromne ilości danych w jednym miejscu. Podobnie jak komputery ,w których wykorzystuje się krzem celem przechowywania danych, czaszki zrobione są z kryształów, których budowa również oparta jest na tym pierwiastku, dzięki temu czaszka może przechowywać ogromne zasoby wiedzy.Teraz przejdźmy do tego jak powstało 13 słynnych Kryształowych Czaszek i skąd pochodzą.

Otóż jak twierdzi Drunvalo pierwsza czaszka pochodziła ze starożytnej Atlantydy.Druga została wykonana przez Majów po fizycznym przebiegunowaniu Ziemi czyli 13 000 lat temu w tzw. „Nowym Świecie”. Każda z nich była wykonywana dokładnie co 1000 lat i przechowywała wiedzę Majów z całego tysiąclecia. Łącznie istnieje 13 Kryształowych Czaszek, które posiadają pamięć z 13 000 lat naszego życia na Ziemi i są one bardzo ważne dla ludzkości.

Przyjrzyjmy się teraz stronie „technicznej” wykonywania czaszek, którą opisuje Drunvalo; temu w jaki sposób tak ogromna wiedza była przenoszona do ich wnętrz.

Majańskie Babcie (Mayan Grandmothers)

Co tysiąc lat wybierana była Majańska Babcia, która była przygotowywana do wypełnienia swojego przeznaczenia. Na początku zlecała ona wykonanie czaszki podobnej do ludzkiej szamanowi Majów, najczęściej płci męskiej. On wybierał kryształ oraz rzeźbił go w odpowiedni sposób. Przeznaczano do tego różne rodzaje kryształów w zależności od potrzeb oraz czasów. Wyrzeźbienie takiej czaszki mogło zająć wiele lat zanim właściwa ceremonia miała się wydarzyć, był to proces bardzo pracochłonny. Można by rzec, że do ceremonii tej całe plemię przygotowywało się przez ostatni tysiąc lat.

Do Majańskiej Babci następnie należał wybór młodej kobiety lub młodego mężczyzny (był jeden przypadek, że wybrała oboje). Wybór do ceremonii Kryształowej Czaszki wiązał się z ogromnym zaszczytem, a sam proces nauczania takiej osoby powodował, że stawała się ona w naturalny sposób szamanem. Od momentu wyboru osoba zaczynała trening, który zazwyczaj trwał od dziecka do osiągnięcia odpowiedniej dojrzałości. Wybrany kandydat przez wszystkie te lata studiował całą wiedze Majów pochodzącą z ostatniego tysiąclecia. Przekazywano mu także święte sztuki, mądrość, wiedzę tajemną oraz wspomnienia; dosłownie wszystko co było możliwe. Po spełnieniu wszystkich tych warunków, potwierdzeniu przez Starszyznę Majów o gotowości osoby oraz ustaleniu odpowiedniej daty w świętym Kalendarzu Majów ceremonia mogła się odbyć.

Ceremonia Kryształowej Czaszki

Majowie2012-11Ceremonia Kryształowej Czaszki odbywała się równo co tysiąc lat. W czasie tej świętej ceremonii ludu Majów, Babcia wraz z wybranym kandydatem bądź kandydatką oddawali się w pełni swojemu przeznaczeniu.Ceremonia polegała na spożyciu przez Majańską Babcię oraz kandydata specjalnej mieszanki ziół, roślin oraz grzybów, które posiadały działanie psychodeliczne. Drunvalo podkreśla, że substancja ta celowo musiała być bardzo silna i działająca na zmysły, gdyż miała na celu doprowadzenie do konkretnego rezultatu; dotarcia do wnętrza serca.Możemy tutaj zauważyć dość powszechną tendencję społeczności szamańskich do zażywania pewnego określonego rodzaju roślin oraz grzybów w celach osiągnięcia wyższego stanu świadomości.

Kontynuując, po zażyciu odpowiedniej mikstury Babcia oraz wybrana osoba doświadczały opuszczenia ciała, ale nie pozbawiało ich to połączenia z Ziemią.Mówiąc dosłownie osoby te umierały, ale nie przechodziły na inne poziomy rzeczywistości, ich duchy zostały zamknięte w Kryształowej Czaszce pozostając nadal w ziemskiej rzeczywistości.Jest to bardzo niezwykłe gdyż oznacza, że duchy obu tych osób przyjmowały jako swoje nowe ciało Kryształową Czaszkę, która miała być fizyczną formą ich istnienia przez następne tysiące lat.Zgodnie z przepowiednią Majów duchy zasiedlające Kryształowe Czaszki miały w nich pozostać do czasów które nadejdą, czasów w których obecnie żyjemy, które nazywają się okresem „Końca Czasu”.Jak opisuje Drunvalo, a zapis ten pochodzi sprzed kilku lat, ceremonia ta według słów Starszego Ludu Itza, Hunbatz Men’a miała odbyć się w niedługim czasie. Miała to być ostatnia ceremonia Kryształowych Czaszek. Dlatego możemy domyśleć się, że według planu już dawno została przeprowadzona.

Teraz przyjrzyjmy się jak miała wyglądać ta ostateczna i najważniejsza ceremonia, która jest tak znacząca dla świata, gdyż nierozerwalnie wiąże się z przepowiedniami Majów. Ceremonia o której zapewne niewielu ludzi słyszało.

13 Szamanów i Duchy Przodków

Finalna ceremonia Kryształowych Czaszek jest w sposób dosłowny czymś niesamowitym i całkowicie odbiegającym od typowego pojmowania świata przez zwykłego człowieka Zachodu.

Otóż jak opisuje Drunvalo, ceremonia ta miała polegać na tym, że 13 wybranych Majańskich Szamanów, zarówno kobiet jak i mężczyzn przyjmie do swoich ciał duchy starożytnych majańskich przodków zamkniętych w Kryształowych Czaszkach i dzięki temu cała wiedza starożytnych Majów pochodząca z 13 000 lat zostanie na nowo odtworzona. Będzie to wiedza cenniejsza niż zapisana na dyskach komputerowych, ponieważ jak zaznacza Drunvalo będzie zawierała również aspekty emocjonalne każdego z duchów przodków.Osoby te będą pamiętały wszystko, co każda Majańska Babcia i specjalnie wyszkolony kandydat – szaman, począwszy od czasów Atlantydy a nawet wcześniej.

Następnie, jak tłumaczy wiedza ta zostanie skonfrontowana z wiedzą intelektualną obecnych majańskich mędrców. Dzięki temu będą oni w stanie poprawić zapiski w swojej historii i odtworzyć wszystko na nowo ze szczegółami; za sprawą tego potężnego rytuału naród Majów ponownie stanie się całością pamiętającą całą swoją przeszłość i wiedzę zarówno tą pochodząca z serca jak i z umysłu. Przynajmniej tak zakłada ich plan oraz przepowiednia, Drunvalo wierzy jednak, że uda im się to osiągnąć.

Nam zwyczajnym ludziom Zachodu, odartym już prawie doszczętnie z resztek jakiejkolwiek duchowości może wydawać się to niedorzeczne i nieprawdziwe, musimy jednak pamiętać, że świat starożytny rdzennych ludów rządzi się innymi prawami niż nasz. Ścieżki szamanów oraz innych przewodników duchowych są zgoła odmienne od typowo ludzkich, odseparowanych od Matki Ziemi, jej duchów oraz całego świata Sacrum, dlatego należy je uszanować i spróbować zrozumieć zamiast od razu odrzucać i oceniać jedynie z perspektywy umysłu. W tym celu warto zajrzeć w głąb siebie i zastanowić się czy może nie jest nam to w jakiś sposób znane i bliskie.

„Część Majańskiej Przepowiedni”

Wiemy już w jaki sposób zostały przeprowadzone najważniejsze ceremonie Majów dla świata w okresie „Końca Czasu” i jakie osobliwe sposoby na odzyskiwanie swojej utraconej wiedzy i przeszłości posiadają Majowie. Jak już pisałam, ostatnia ceremonia Kryształowych Czaszek najprawdopodobniej została już przeprowadzona.Co to oznacza dla świata? Jakie prawdziwe przesłanie niosą ze sobą Majowie i co to ma wspólnego z epoką zwaną Epoką Serca? Spróbuje objaśnić to w następnej części.

W tym momencie wypada przytoczyć mi idealnie wprost pasujące słowa Drunvalo Melchizedeka: „To wszystko jest częścią Majańskiej Przepowiedni. Teraz pozostaje nam tylko żyć aby przekonać się o jej poprawności.” c.d.n.

Beata Jeleniewicz

Dodaj komentarz