Atlas Chmur (Cloud Atlas) – nadchodzi świetne duchowe kino na miarę Matrixa?

CloudAtlasCloud Atlas (Atlas Chmur) to pierwszy film od bardzo dawna, który ma szansę dokonać kolejnej rewolucji na miarę Matrixa. Czy się tak stanie oczywiście nie wiadomo i można jedynie trzymać kciuki, jednak nazwisko Wachowscy (Matrix) plus temat historii, która się toczy w wielu czasach i wcieleniach na raz odkrywając tajemnice naszego istnienia – to może być strzał w dziesiątkę.

Co wiemy o filmie? Za scenariusz i reżyserię odpowiadają Tom Tykwer, Lana Wachowski i Andy Wachowski. Szczegóły historii nie są znane, jednak rzecz dziać będzie się w wielu różnych czasach zarówno naszej przeszłości jak i przyszłości, gdzie losy głównych bohaterów toczyć się będą w wielu wcieleniach a konsekwencje ich czynów będą obijać się echem w całym istnieniu (zarówno w przeszłości jak i przyszłości). Brzmi ciekawie?

Do tego w obsadzie znajdzie się między innymi Tom Hanks znany ze swoich świetnych ról między innymi w Forrest Gump czy Cast Awal, oraz plejada innych gwiazdy.

Sam pomysł to jednak za mało, liczy się wykonanie. Kiedy zacząłem oglądać poniższy zwiastun wzruszyłem ramionami. W miarę jednak jak się rozwijał pojawił się u mnie uśmiech zadowolenia od ucha do ucha i opad szczęki za razem (tak wiem, że to technicznie trudne)

Znawcy kina dopatrzą się tu zapewne podobieństw z filmem Źródło (The Fountain), jednak myślę, że film będzie jeszcze lepszym i kto wie, może umiejętnie zrealizowany pomysł stanie się kolejną rewolucją w świadomości taką, jaką był ongiś pierwszy Matrix? Trzymam kciuki aby tak się stało.

Dodaj komentarz