Kamienie oraz kryształy – najstarsi Mędrcy Ziemi. Kontakt i moc. Cz.2

krysztalyikamienie2-1W poprzedniej części opisałam jakimi istotami duchowymi są kamienie oraz kryształy. Wyjaśniłam także w jaki sposób odnaleźć swój wymarzony kamień oraz jak go początkowo oczyścić i nawiązać kontakt z jego duchem. Tym razem przejdźmy do tego w jaki sposób dedykuje i programuje się kryształy, jakie posiadają właściwości i jak należy o nie dbać aby współpracowały z nami w sposób harmonijny.

Dedykowanie kryształów

Dedykowanie kryształów to metoda, która pozwala nam upewnić się, że nasz kryształ nie wchłonie w siebie żadnych niepożądanych negatywnych energii zarówno naszych jak i energii innych osób i ze będzie on działał tak jak sobie tego życzymy, nie krzywdząc przy tym nikogo. Jest to sposób na ochronę naszego kryształu aby był zawsze używany tylko w dobrych, czystych intencjach. A. Devine opisuje: „Kamienie powinno się dedykować za każdym razem kiedy nie były długo używane lub jeżeli w naszym życiu nastąpiła wielka emocjonalna zmiana.” W takim razie jak się do tego zabrać? Jest to bardzo proste do przeprowadzenia. Musimy wziąć nasz kryształ do silniejszej ręki i wizualizować jego własne wewnętrzne światło które robi się coraz silniejsze i otacza nasz kamień. Na końcu wizualizujemy jak światło jest w nim szczelnie zamykane niczym w skarbcu. Jak opisuje Devine w czasie tej wizualizacji musimy wypowiedzieć szczerą intencję, że nasz kamień będzie używany jedynie w słusznych celach. Po zamknięciu światła w krysztale dedykacja jest ukończona a nasz kamień chroniony przed negatywnymi wpływami.

Programowanie kryształów

krysztalyikamienie2-2Osobiście uważam, że programować czyli ukierunkowywać energie kamienia na dany cel należy tylko i wyłącznie samemu. Jeśli w naszej świadomości pojawiła się ogromna chęć nawiązania więzi z jakimś kamieniem i chcielibyśmy zacząć z nim współpracować w określonym przez nas celu oznacza to, że jesteśmy gotowi aby to zrobić. Należy tylko posiadać czyste i szczere intencje oraz podejść do tego w poważny sposób. Dobrze jest także zaopatrzyć się w odpowiednia literaturę choć osobiście uważam, że nie jest to konieczne gdyż nasza łączność ze światem przyrody jest nam wrodzona i naturalna, wystarczy zdać się na własna intuicję i słuchać głosu serca. Kiedy kamień jest już oczyszczony i zadedykowany należy wziąć go do swojej silniejszej dłoni (dłoni mocy) i skupić się na tym co za jego sprawą pragniemy osiągnąć. Musimy upewnić się, że nasze intencje są szczere i czyste, następnie wizualizujemy jak z naszego serca wypływa światło (nasza osobista energia) które przechodzi przez całe nasze ciało i wydobywa się przez naszą dłoń wprost do kryształu. Myślimy w tym momencie o celu, który pragniemy osiągnąć za pomocą kamienia (np. miłość, zdrowie, przyjaźń, praca, pieniądze, sukces). Po wszystkim zamykamy je w naszym krysztale i dziękujemy mu szczerze za rozpoczęcie współpracy z nami – odtąd nasz kryształ jest zaprogramowany na dany cel i połączony z naszą i tylko naszą energią. Dobrze jest ten zabieg powtarzać za każdym razem kiedy zabieramy się do pracy z kamieniem, w ten sposób umacniamy go jeszcze bardziej.Kiedy posiadamy już łączność z naszym kryształem czy tez innym kamieniem dobrze jest od czasu do czasu potrzymać go w dłoni, ponosić go przy sobie, zapoznać się z nim dogłębniej. Mówcie do swojego kamienia, patrzcie na niego często, ściskajcie go w dłoniach, spijcie z nim i obserwujcie Wasze sny oraz inne doznania. Co Wasz kryształ lub inny kamień pragnie Wam przekazać? Wtedy nawiążecie z nim prawdziwy głęboki kontakt i przekaże Wam to co kryje w sobie najcenniejszego. Z kamieniami jest jak ze wszystkimi innymi istotami, również potrzebują naszej miłości oraz uwagi.

krysztalyikamienie2-7
Właściwości kryształów

krysztaliikamienie2-8Chciałabym teraz pokrótce wyjaśnić dlaczego uważam, ze kryształy należy programować tylko i wyłącznie samemu. Kryształy to kamienie, które są bardzo wrażliwe na otaczające je energie. Jeśli kamień ma współpracować z nami i naszą energią wprowadzanie do niego obcej energii innej osoby jest moim zdaniem całkowicie bez sensu i mija się z naszym celem którym jest osiągnięcie pożądanych efektów. Kryształy potrafią przejmować wszelkie emocje danej osoby, w tym te negatywne, niepożądane dlatego oddając nasz kamień jakieś obcej osobie w celu zaprogramowania go narażamy się na nasączenie naszego kryształu tym co dla nas niewskazane i obce a przecież kryształ ma nam służyć do współpracy wyłącznie z nami. To z tego względu nie jest również wskazane aby bez pytania dotykać czyjeś kryształy – ponieważ energia obcych osób zmienia natychmiastowo ładunki w ich polu piezoelektrycznym (chyba, że wcześniej zostały odpowiednio zadedykowane).

Adrian Devine, autor książki „Niezwykłe właściwości kamieni i metali” opisuje: „Kryształy są szczególnie wrażliwe na wszelkie wibracje oraz energie. Wchłaniają jak gąbka emocje, uczucia i myśli. Oczyszczenie ich pomaga utrzymać kamienie z dala od niechcianych energii, tak aby zawierały w sobie tylko naszą własną moc i energię. Kryształy działają przez swoje pole piezoelektryczne.” Jak wiemy każdy z nas posiada własne pole energii elektromagnetycznej zwanej aurą. Wobec tego każdy kto dotyka kamieni przekazuje im swoją energie i wywołuje zmianę w ich polu. Jak opisuje A. Devine, najnowsze badania wykazały, że kryształy posiadają właściwości wzmacniające aurę człowieka poprzez dostrajanie swoich ładunków piezoelektrycznych do ładunków naszej aury. Dlatego właśnie tak ważne jest uprzednie oczyszczenie nowo nabytych kryształów oraz regularne dbanie o nie oraz nie dopuszczanie do ich dotykania przez osoby obce, szczególnie jeśli kryształ ma służyć nam do pracy nad sobą a nie tylko do zdobienia naszego mieszkania.

Chciałabym teraz pokrótce opisać właściwości moich dwóch ulubionych rodzajów kryształu kwarcu z którymi współpracuje od lat i z którymi czuje głęboką więź. Są to kryształ górski oraz ametyst.

Kryształ górski (przezroczysty kryształ kwarcu)

krysztalyikamienie5Kryształy to piękne kamienie o niesamowitej mocy. Kryształy górskie, a także ametysty należą do moich ulubionych kamieni. Osobiście mam ich w domu bardzo dużo, szczególnie ametystów. Zawsze fascynowały mnie swoim pięknem i mocą przyciągania.

Kryształ górski to uniwersalny i niezwykle piękny, majestatyczny kamień. Występuje wszędzie, jednak jego największe złoża znajdują się w Brazylii. Wg. prastarych wierzeń kryształy (od greckiego słowa krystallos – lód) zostały wykonane przez bogów z brył lodu. W królestwie kamieni kryształy postrzegane są po królewsku, ponieważ posiadają najdoskonalszą formę oraz idealną strukturę energetyczną. Kryształy bardzo często goszczą również w moich snach, często odnajduję je w bardzo dużych rozmiarach i ilościach, niezwykle piękne oraz obdarzone wewnętrzną magią. Sny z nimi należą do moich ulubionych.Jak już wyżej zaznaczyłam kryształy kwarcu przede wszystkim wzmacniają nasza aurę czyli poprawiają jej wygląd oraz kondycję. K. M. Grela opisuje: „Wibracja kryształów (najlepiej wybrać kamień z naturalnym wierzchołkiem) jest zgodna z pierwotną siła kosmiczną. Dzięki nim można zharmonizować własną energię z tym niewyczerpanym źródłem życia, jakim jest otaczająca nas przyroda, Ziemia i kosmos, dostroić się do całej reszty świata”. Jak opisuje dalej, kryształy posiadają moc wzmacniania i uwydatniania energii całej przyrody, tej ożywionej i nieożywionej. Jeśli kryształ jest właściwie używany poprawia nasze zdrowie, mobilizuje siły i chroni przed niekorzystnymi energiami. Ponad to służy nam jak lustro uwydatniające nasze zalety oraz ukazujące wady nad którymi należy pracować. Za jego sprawą na wierzch wychodzą nie tylko nasze ukryte talenty ale także głęboko zepchnięte kompleksy i urazy, które wymagają uleczenia. Dlatego kryształ jest dla nas wielkim nauczycielem, który nie ocenia ale pokazuje dosłownie wszystko. Otwiera nas na nasza własną wewnętrzną moc, pomaga się skupić i wejść w stan głębszej medytacji. Umożliwia nam głębszy kontakt ze światem duchowym, szczególnie ze światem przyrody, a także z otaczającymi nas osobami. Pomaga nam bardziej rozumieć zaistniałe sytuacje oraz problemy, neutralizuje negatywne energie otoczenia. Ponad to stymuluje nasze zdolności oraz siły parapsychiczne, wzmacnia szlachetne intencje, kontakt z sercem, miłość, leczenie, transformację, pamięć oraz wyższą świadomość. Kryształy górskie dodają siły wszelkim wizualizacjom, zaklęciom oraz pragnieniom. Pomagają nam skontaktować się z naszym Wyższym Ja. Wzmagają harmonię i przebudzenie duchowe. Ostatnio zastanawiałam się czy to nie głównie za ich sprawą moje przebudzenie duchowe postępowało z taką szybkością i wewnętrzną harmonią, czy to nie dzięki nim moja intuicja, wyczuwanie energii oraz zdolność odbierania innych wymiarów – szczególnie nocą tak bardzo się rozwinęło. Jest to bardzo możliwe ponieważ towarzyszą mi w życiu od około 15 roku życia.

Polecam także picie wody kryształowej. Do dzbanka z wodą wkładamy pojedynczy kryształ na tyle czasu ile czujemy po czym spożywamy naenergetyzowaną wodę. Robimy to zawsze kiedy czujemy taka potrzebę. Taka woda pomaga nam się oczyszczać i dodaje nam sił witalnych.

Bardzo często medytowałam, a także spałam ze swoimi kryształami i czasami robię to nadal. Pomaga mi to bardziej wejrzeć w siebie. Kiedy w trakcie medytacji nawiąże się kontakt ze swoim kryształem dosłownie rozgrzewa się nam w ręce, czujemy jego wibracje. Jest to bardzo przyjemne i szczególne uczucie ponieważ zdajemy sobie sprawę, że obcujemy z duchem danego kamienia.

Ametyst

krysztalyikamienie2-6Ametyst to moja druga ulubiona odmiana kryształu kwarcu. Jego fioletowa barwa, którą zawdzięcza obecności żelaza działa uspokajająco oraz odprężająco na system nerwowy. Złoża tych pięknych kamieni znajdują się głównie w Brazylii, Niemczech, Austrii, Rosji, Kanadzie, Indiach, Urugwaju, Sri Lance, na Madagaskarze, Stanach Zjednoczonych oraz Namibii i Zambii. Z racji swoich silnych właściwości pochłaniających negatywne energie w moim mieszkaniu znajdują się głównie w miejscach występowania energii elektrycznej czyli w pobliżu monitora, komputera, wieży itp. Ametysty występują najczęściej w postaci tzw. szczotek czyli dość dużych form pokrytych mniejszymi kryształkami. Szczotki te wspaniale pochłaniają szkodliwe promieniowanie, które jest niezdrowe dla człowieka. Należy tylko pamiętać, ze jeśli ametysty służą nam przede wszystkim do ochrony przed negatywnym promieniowaniem należy je regularnie i dość często oczyszczać pod bieżąca wodą. Poza tym ametyst posiada właściwości podobne jak kryształ górski czyli również wzmacnia naszą aurę, wspomaga leczenie ducha jak i ciała i pomaga skontaktować się ze swoim Wyższym Ja. Ponad to wzmacnia nasze ukryte zdolności parapsychiczne, pobudza naszą wewnętrzną moc i intuicję, pomaga zrozumieć sny i symbole w nich zawarte. Leczy z nałogów i uzależnień, koi nasze nerwy i zapobiega napadom gniewu i depresji. Pomaga w zrozumieniu śmierci, odpędza lęki i fobie. Jest to doskonały kamień dla każdego kto zajmuje się magią i parapsychologią, jest bardzo cenny dla ludzi pracujących z rozmaitymi energiami.

Ametyst to jednak przede wszystkim silnie ochronny kamień. Kiedy udajemy się w miejsce które wzbudza w nas strach albo niechęć lub mamy spotkać się z podejrzaną lub wrogo nastawioną osobą warto jest mieć go przy sobie, wzmocni on naszą odwagę oraz zapewni spokój psychiczny i równowagę emocjonalną. Będzie pełnił role naszej duchowej zbroi. Kamień ten posiada właściwości odpędzające negatywne energie. Mówi się, że ametyst ofiarowany partnerowi zapewnia mu bezpieczeństwo i odciąga jego myśli od innych kobiet, a włożony na noc pod poduszkę pomaga chronić przed koszmarami.

Zasady bezpiecznego i harmonijnego postępowania z kryształami oraz innymi kamieniami

krysztalyikamieni2-3Na koniec chciałabym podąć Wam parę dobrych rad dotyczących postępowania z kryształami i pozostałymi kamieniami wg. autorki książki pt. „Kryształy i kamienie półszlachetne” Katarzyny Marii Greli. Otóż autorka zaleca aby nie zbliżać się do kryształów górskich w złym nastroju ponieważ mogą go wzmocnić. Kryształy mogą spotęgować negatywne uczucia u osób które w danym momencie znajdowały się od nich w odległości nawet do 3 metrów. Osobiście nigdy nie zaobserwowałam tego zjawiska u siebie ale jest to bardzo prawdopodobne z racji ich właściwości. Wtedy lepiej jest potrzymać w dłoni kamień neutralny np. zwyczajny kamień pochodzący z łąki lub lasu, który pomoże się nam uziemić albo wziąć do ręki ametyst lub kwarc różowy, które działają kojąco i uspokajająco na system nerwowy. Można także poprosić o pomoc pochłaniający negatywne energie kwarc dymny, który uwolni je z naszego ciała.

Nie wypada dotykać obcych kryształów bez pozwolenia nawet jeśli leżą w widocznym dla nas miejscu. Do oglądania służą nam oczy. Warto zaznaczyć, że nie dotyczy to bliskich nam osób tylko całkiem nam obcych (ja osobiście poddaje je oczyszczeniu za każdym razem kiedy dotyka ich ktoś inny niż ja, nawet jeśli wcześniej były dedykowane – ostrożności nigdy za wiele).

Od czasu do czasu trzeba kamienie zastępować innymi aby dąć im odpocząć. Nie należy kłaść kryształów w pobliżu powierzchni magnetycznych ponieważ mogą wymazać naturalny program kryształu.

Nie należy tez poddawać kryształów dłuższemu działaniu promieni słonecznych, szczególnie dotyczy to ametystów. Raz – dlatego, że mogą wzniecić pożar, a dwa – mogą uszkodzić ich delikatną strukturę a także zmienić ich naturalny kolor. W czasie ich ładowania należy co jakiś czas brać je do ręki i sprawdzać czy energia kamienia jest już stabilna i czy nie dzieje się z nim nic niepożądanego. Tak samo należy postępować jeśli chodzi o niskie temperatury, nie należy dopuszczać do przemarznięcia kryształów gdyż zawarte w nich pęcherzyki powietrza oraz wody mogą pęknąć i uszkodzić je wewnątrz. Tak jak wcześniej pisałam w obchodzeniu się z kamieniami tak jak we wszystkim należy zachować umiar oraz zdrowy rozsądek.

Przy przenoszeniu kryształów na dalsze odległości należy je owijać w bezpieczne i delikatne tkaniny, które zapobiegną ich ewentualnemu uszkodzeniu. Jeśli będziemy w ten sposób obchodzili się z naszymi kryształami oraz kamieniami będą nam długo i harmonijnie służyć oraz pomagać nam wtedy kiedy będziemy tego potrzebowali. Na końcu dodam od siebie, że za każdą pomoc należy się podziękowanie i okazanie szacunku Duchowi Kamienia dlatego zawsze traktujmy nasze kamienie tak jakbyśmy sami sobie tego życzyli – wtedy objawią nam najwięcej swojej mocy i zawsze będą z nami harmonijnie współpracowały.

Najcenniejsi nauczyciele

krysztalyikamieni2-4Obecnie już coraz rzadziej używam kamieni i kryształów do leczenia i pracy nad sobą, ten etap mam już po części za sobą. Zawdzięczam moim kamieniom cały szereg bezcennych nauk, wiele razem przeszliśmy i doświadczyliśmy. Między innymi z tego powodu powstał ten tekst. Obecnie staram się pobudzać własną wewnętrzną moc bez połączenia z czymkolwiek na zewnątrz, choć zdarzy mi się jeszcze sięgnąć po któryś z moich kamieni kiedy czuje wewnętrznie taka potrzebę. Jednak jest to już częściej podyktowane nie potrzebą pomocy a bardziej pragnieniem połączenia się i poczucia ich wspaniałych, kochających energii. Uważam, że w poszukiwaniach duchowych jak we wszystkim najważniejsze jest słuchanie swojej intuicji, jeśli wewnętrzny glos podpowiada nam aby na naszej drodze stanęły Duchy Kamieni jest to dla nas na pewno odpowiednie doświadczenie. To co przez lata osiągnęłam dzięki pracy i kontaktowi z duchami swoich własnych kamieni oraz kryształów uważam za bezcenne. Uważam ich za moich najcenniejszych nauczycieli i przyjaciół. Temu kto jeszcze nie zaznał ich niesamowitego działania oraz wewnętrznej mocy płynącej wprost z serca Matki Ziemi, szczerze polecam kontakt z tymi niezwykłymi i kochającymi najstarszymi mędrcami duchowymi.

Notatka: wszystkie zdjęcia są mojego autorstwa, a na nich moje kryształy.

Z miłości i szacunku do Duchów Kamieni,Beata „Driada” Jeleniewicz

Dodaj komentarz