I Kongres Wolnych Ludzi – 21.12.2012 – Wrocław

kongres-wolnych-ludziTo bezprecedensowe wydarzenie. W dniach 21 – 22 grudnia 2012 roku, które często określane są „końcem kalendarza Majów” zbiera się kilkaset osób określających się jako Wolni Ludzie. Bez względu na rzeczywiste znaczenie tej daty wybraliśmy ją jako symbol końca obecnej cywilizacji i otwarcie drzwi do pokojowego tworzenia zrębów nowego życia na naszej planecie.
Wszyscy widzimy jak w obecnych czasach w Polsce i na świecie upadają podstawowe wartości moralne: prawda, sprawiedliwość, uczciwość, szacunek do wszelkiego życia.

Miejsce tego pierwszego Kongresu nie jest przypadkowe. To masyw „magicznej” góry Ślęzy, piękna sala widowiskowa w szkole w Sobótce (UWAGA: miejsce kongresu zostało zmienione, aktualna informacja na plakacie oraz na stronie organizatora) im. Piotra Włostowica ostatniego z linii Słowian gospodarza tych Ziem. Już od od wielu lat pod nazwą „Harmonia Kosmosu” odbywają się w tym masywie zloty i spotkania ludzi kształtujących całkowicie nowy paradygmat wiedzy. Opiera się on na integracji tego co dotychczas stało ze sobą w konflikcie. Na przykład: wiara i nauka, która w świetle naszego podejścia staje się spójną intelektualno – duchową całością, czyli wiedzą. Podsumowaniem tych Zlotów były dokumenty programowe ogłaszane rokrocznie ze zboczy tej góry. Podstawowe znaczenie mają dwa z nich:Deklaracja Ślężańska 2007 i Proklamacja 2009Traktujemy je jako jedno ze źródeł intelektualnych i duchowych tworzącego się wielkiego ruchu społecznego „Wolnych Ludzi”.

Gromadzi on osoby wywodzące się z różnych środowisk i tradycji, których celem jest stworzenie alternatywnej wizji cywilizacji oraz uformowanie narzędzi do wprowadzenia jej w życie.

Na I Kongresie Wolnych Ludzi zostaną przedstawione m.in. :

– Najważniejsze alternatywne technologie energetyczne i przemysłowe.- Zasady nowej ekonomii, w tym mechanizm działania pieniądza bez odsetkowego i lokalnych walut.- Nowy model ustroju politycznego opierającego się o zasady demokracji bezpośredniej.- Podstawowe sposoby żywienia i zachowania zdrowia łączące zdobycze współczesnej nauki z medycyną naturalną.- Całkowicie nowy model edukacji i wychowania.- Integralną częścią Kongresu będą imprezy towarzyszące: warsztaty, koncerty, wystawy, medytacje, wizualizacje.- Szczególnym momentem będzie symboliczne przywitanie w nocy z 21 na 22 grudnia 2012 roku Nowej Cywilizacji

PLAKAT-MAŁY

Informacje o miejscach noclegowych i zapisach na: http://niezaleznatelewizja.pl/kongres/

Dodaj komentarz