Nowy kolejny sposób leczenia raka

lecznicze-komorkiNiektórzy pewnie z was nie raz słyszeli o nowych sposobach leczenia raka, niektóre z tych sposobów mają zastosowanie tylko w poszczególnych przypadkach czy odmian raka.
Jednak ten nowy sposób ma mieć zastosowanie we wszystkich odmianach raka.
Ten sposób opracowali Japońscy naukowcy z Instytutu badawczego RIKEN pod kierownictwem Hiroshi Kawamoto. Udało im się opracować komórki które niszczą jedynie komórki nowotworowe, co oznacza że mogą być bezpiecznie podane pacjentom nawet w zaawansowanym stadium.

Naukowcy wykorzystali jeden z rodzajów limfocytów T a dokładniej limfocyty NKT co z angielskiego oznacza „Natural Killer” owe limfocyty zabijają komórki rakowe jednakże w ludzkim organizmie tych limfocytów jest mała ilość a naukowcy wierzą że podanie ich w bardzo dużej ilości dla pacjenta wzmocni jego układ odpornościowy a co ważniejsze to w laboratorium można wyprodukować o wiele więcej i szybciej tych limfocytów niż robi to sam organizm.

Jednak by takie komórki stworzyć naukowcy musieli pobrać Limfocyty od pacjenta chorego na pewien rodzaj raka skóry a następnie wytrenowano te komórki by niszczyły nowotwór po czym zostały przeprogramowane by stały się komórkami macierzystymi.Kolejnym krokiem jest stymulacja tych komórek by rozwijały się i tworzyły aktywne i już wyspecjalizowane komórki nastawione do walki z rakiem.

Mimo że owe komórki, które mają potencjał antyrakowy znane są od dawna to niestety każda do tej pory próba wykorzystania ich jako lekarstwo nie powiodła się ponieważ w każdym przypadku komórki miały bardzo mały okres żywotności co eliminowało wykorzystanie ich jako lekarstwa.Dr. Kawamoto mówi że kolejnym krokiem jest sprawdzenie czy owe komórki rzeczywiście nie wypływają negatywnie na inne części organizmu, jeżeli nie to lek na raka będziemy już mieli w niedalekiej przyszłości.

Dodaj komentarz