Czat i nowe pomysły!

chatJak zapewne zauważyliście dodaliśmy moduł shoutboxa po prawej stronie. Obecnie jest on dostępny bez logowania i pisać mogą na nim nawet goście. Moduł ten ma tę zaletę, iż można za jego pomocą odpalić osobne okienko czatu (dużo wygodniejsze) które możemy mieć otwarte jednocześnie dalej surfując po stronie. Ponadto można sobie ustawić np. sygnał dźwiękowy by być powiadamianym, że ktoś aktualnie pisze.

Jest to na razie taki eksperyment. W przyszłości może się okazać, że jednak shoutbox i chat będą dostępne i widoczne tylko po zalogowaniu za to z każdego miejsca na stronie (obecnie jest to tylko strona główna). To dlatego, że chcemy jednak przede wszystkim zwrócić uwagę nowych osób na aktywność na forum i komentowanie artykułów, a nie chcieli byśmy, aby chat zastąpił na nich aktywność użytkowników.

Tak czy inaczej jest to krok w kierunku naszej próby ożywania zawartości strony już w pierwszym kontakcie zaraz po wejściu na nią przez nowych użytkowników. Jak wiecie dostępne jest zakładanie profili w stylu facebooka i pisanie na nich, dostępny jest chat wbudowany w odtwarzacz na którym lecą nasze audycje i dużo innych opcji – ale myślimy o tym, że już na stronie głównej może powinna pojawić się większa interakcja i wrażenie, że coś się dzieje w czym można wziąć szybko udział, zwłaszcza dla nowych osób na stronie. Stąd właśnie pomysł na czat.

Wciąż myślimy o własnym radiu z muzyką. Prawdopodobne będziemy w niedalekiej przyszłości coś w tym kierunku kombinować korzystając z utworów na otwartej licencji. Takie radio być może odpalało by się (lub było bardzo widoczne do włączenia) zaraz po wejściu na stronę i był by to coś do słuchania sobie w tle relaksacyjnie a przy okazji pogadać na czacie.

Jeśli macie jakieś inne pomysły na temat tego, jak ułatwić pierwszy kontakt z serwisem dla nowych osób i jak zachęcić do zaangażowania się do aktywnego udziału w życiu społeczności serwisu – piszcie śmiało.Budowanie społeczności jest jednym z naszych priorytetów – piszcie więc jak możemy Wam w tym pomóc, jakie narzędzia i jakie inicjatywy preferujecie.

Dodaj komentarz