Zanoszenie drzewa do lasu, czyli mechanizm działania iluzji

ZanoszeniedrzewadolasuWyobraźmy sobie, że ktoś zahipnotyzował grupę leśnych ludzi i powiedział im, że wokół nich nie ma ani jednego drzewa. Od tej pory ludzie ci żyją w iluzji, wierzą, że mieszkają na pustkowiu, zapominając o tym, że wokół nich rozciąga się piękny, ogromny las. A ponieważ nie zdają sobie oni sprawy z tego, że żyją pośród drzew, to zaczynają zastanawiać się w jaki sposób zdobyć drewno służące na opał oraz do budowy domów.
W tym momencie ta sama istota, która wytworzyła iluzję braku drewna zanosi drzewo do lasu i sprzedaje je ludziom po całkiem sporej cenie.

Zahipnotyzowany lud jest wdzięczny tej istocie za dostarczanie im cennego surowca i uzależnia się od tej wymiany handlowej. Jednak nie zdają sobie oni sprawy z podstępu jaki kryje się za tym mechanizmem. Nie wiedzą bowiem, że poświęcają swą energię na kupowanie czegoś, co od zawsze było dla nich dostępne za darmo i w ogromnej obfitości. Ceną, którą płacą za życie w tej iluzji jest ich własna wolność i niezależność.

Podobnie jak mieszkańcy lasu, nasza ludzkość przez wieki żyła w iluzji uzależniając się od pomocy z zewnątrz. Nadszedł jednak czas, w którym zaczynamy się budzić i dostrzegać prawdziwą naturę rzeczy.

Kim jest twórca iluzji?

Jakkolwiek może wydawać się to trudne do zrozumienia, to na najgłębszych poziomach twórcą iluzji jest każdy z nas. Tak naprawdę wszyscy jesteśmy z sobą połączeni, a podziały nie istnieją. Wiele osób szuka winnych na zewnątrz, ale to my sami wykreowaliśmy ten matrix. Twórca iluzji to najbardziej zagubiona i wystraszona część nas, która zapomniała, że jest źródłem nieskończonej energii i zaczęła potrzebować energii z zewnątrz.

W tym celu zagubiony iluzjonista musiał zahipnotyzować i pozbawić inne istoty mocy tak, aby móc na nich żerować.

W swoim sprytnym planie zapomniał on jednak o jednej podstawowej prawdzie – że wszystko jest ze sobą połączone, a więc nie ma żadnego ,,ja” i ,,ty”. Istnieje tylko JA, czyli nasza prawdziwa nieskończona natura. A zatem pozbawiając inne istoty mocy, iluzjonista nieświadomie pozbawia mocy sam siebie. Jego działanie można porównać do działania komórki rakowej w organizmie. Atakując inne komórki, komórka rakowa wzrasta w siłę, ale nie jest świadoma tego, że zabijając organizm swojego gospodarza prędzej czy później musi zginąć sama.

Problem, reakcja, rozwiązanie

Jeden z mechanizmów działania iluzji został bardzo trafnie opisany przez Davida Icke’a jako – problem, reaction, solution. Czyli najpierw tworzy się sztuczny problem, potem czeka się na reakcje społeczeństwa, a następnie oferuje rozwiązanie. W ten sposób zmanipulowani ludzie nie dostrzegają, że ta sama istota, która stworzyła problem zaoferowała im wyjście, które pod przykrywką pomocy jest jedynie narzędziem do manipulacji i zniewolenia.

Czy zauważyliście, że reakcją za każdym razem jest strach?

Wytworzony problem: Atak na World Trade Centre reakcja: strach społeczeństwa rozwiązanie: wojna i nowe przepisy ograniczające wolności obywatelskie

Sztucznie wytworzona epidemia świńskiej grypyreakcja: strach społeczeństwa rozwiązanie: toksyczne szczepionki

Za pomocą tego schematu, najwięksi tyrani tacy jak Hitler dochodzili do władzy. Gdy przyjrzymy się uważniej, zobaczymy że ten mechanizm działa już od dawna, i że to na nim opiera się większość religii:

Wmówienie ludziom, że istnieje piekło i że będą ukarani za swoje grzechyreakcja: strach ludzi rozwiązanie: zniewolenie poprzez kościół, jego zasady i sakramenty.

Czy zauważyliście jak często nasze codzienne życie opiera się na tym schemacie?

Mama mówi synowi, że bycie artystą to niepewny i nieopłacalny zawódreakcja: strach synarozwiązanie: syn idzie na medycynę zamiast na wymarzoną Akademię Sztuk Pięknych i czuje się nieszczęśliwy.

Do czego zawsze prowadzi schemat problem, reakcja, rozwiązanie?

Do zniewolenia i uzależnienia jednostki od zewnętrznych rozwiązań.Do życia w ciągłym strachu i lęku.Do tego, że człowiek zapomina o swojej prawdziwej naturze, a jego struktura energetyczna zostaje zaburzona.

TWOJA ROLA

Badając ten schemat można łatwo ulec chęci szukania winnego na zewnątrz i zapomnieć o swojej własnej odpowiedzialności.

A przecież do powstania tego mechanizmu potrzebne są dwie osoby – TWÓRCA ILUZJI i TY. Tak naprawdę jest to jedna i ta sama osoba, ale twórca iluzji zapomniał o swojej prawdziwej naturze i z poczucia braku i rozdzielania stara się podporządkować sobie pozostałe części swojego własnego organizmu. Jednak pozostałe komórki żyjąc w idealnej harmonii, nie odczuwają braku i nie mają powodu by podążyć za twórcą iluzji.

Wtedy rozwścieczony twórca iluzji robi wszystko by zburzyć ten idealny stan i tworzy sztuczne problemy, które mogą w pozostałych jednostkach wytworzyć reakcję strachu.

Można by obarczyć twórcę iluzji winą o straszenie ludu. Jednak jeśli każdy z poszczególnych elementów organizmu będzie pamiętał o swojej prawdziwej, nieskończonej naturze to czy jakakolwiek siła będzie potrafiła zaburzyć jego równowagę?

Czy cokolwiek jest w stanie cię wystraszyć jeśli TY sam nie dasz się sprowokować i nie pozwolisz sobie na strach?

Wszystkie informacje, które dochodzą do ciebie z zewnątrz, nie są same w sobie straszne – strach pojawia się dopiera wtedy gdy TY zareagujesz na te wiadomości z lękiem. Zatem wszystko zależy od Twojej odpowiedzi na dane słowa lub sytuacje. Gdy Twoja reakcja będzie motywowana strachem, wtedy Twoja wewnętrzna równowaga zostanie zachwiania, zapomnisz o swojej prawdziwej naturze i zaczniesz uciekać od siebie szukając winnych i rozwiązania na zewnątrz. Wtedy stajesz się niewolnikiem twórcy iluzji gotowym spełnić wszystkie jego rozkazy.

Jak widzisz wszystko zależy od Ciebie. Jeśli na każdym kroku będziesz świadom tego, czym naprawdę jesteś, wtedy nigdy nie pozwolisz by strach zaburzył Twoją wewnętrzną harmonię. Twórca iluzji może dawać ci tysiące powodów i prowokować cię na różne sposoby, ale tylko od CIEBIE zależy czy dasz się sprowokować i uwierzyć w nieprawdziwe informacje. Mechanizm iluzji nie zadziała jeśli TY nie odbijesz piłeczki. Dlatego jedyna Twoja misja w życiu i jedyne co możesz dla siebie zrobić to w każdej sytuacji wybierać miłość, a nie strach.

Alani Satori Fragmenty powstającej książki ,,Mechanizm Iluzji”

Dodaj komentarz