Tajemniczy pentagram w Kazachstanie

PentagramKazachstanPo raz kolejny dzięki programowi Google Earth internauci odnaleźli ciekawą strukturę której kształt widoczny jest jedynie z lotu ptaka. W Kazachstanie znaleziono wieli pentagram, który widoczny jest na poniższym zdjęciu z Google Earth. Oczywiście takie znalezisko wywołuje falę domysłów i spekulacji na temat źródła jego powstania i celu. Jedni twierdzą, że to miejsce kultu mrocznych sił, inni, że coś zupełnie innego.

Patrząc na ten pentagram i czytając opinie o tym w jak oczywisty sposób jest to symbol satanistyczny nie sposób mi nie zauważyć, że przecież ustawienie pentagramu jest tu kluczowe w znaczeniu jego symboliki. Jeśli już to mroczna wersja pentagramu to ta z dwoma rogami skierowanymi do góry i jednym do dołu, w który to kształt można wpisać koźlą głowę tak kojarzoną z satanizmem (symbol Bafometa), tymczasem jeśli spojrzeć na pentagram w wersji z jednym rogiem skierowanym do góry a dwoma do dołu, to jest to kształt w który wpisuje się ciało ludzkie i w magii używany jest jako symbol ochronny. Jest to zresztą prosta kwestia użycia pierwotnie pozytywnego symboli i odwrócenia w celu symbolizowania sił mrocznych tak jak to bywa z odwracaniem symbolu krzyża.

Wracając do tajemniczego pentagramu z Kazachstanu to jest on całkiem spory ma bowiem 366 metry średnicy. Pomimo rozbudzających wyobraźnię spekulacji prawdopodobnie może być to pozostałość po rosyjskiej bazie radarowej, w której po torach „pentagramu” poruszały się radary. Teorię tę uwiarygadnia fakt, że miejsce to znajduje się w pobliżu rosyjskiego kosmodromu Bajkonur czyli tam gdzie baza wojskowa ze rozbudowanym systemem radarowym miała by rację bytu.Tak czy inaczej to kolejna ciekawostka dostrzeżona dzięki publicznemu dostępowi do zdjęć satelitarnych Google Earth.

PentagramKazachstan2

Dodaj komentarz