Odkryto drugi język programowania w ludzkim DNA

DrugiJezykProgramowaniaOdkrytywDNAPrzełomowego odkrycia dokonali naukowcy pod przewodnictwem dr Johna Stamatoyannopoulosa z University of Washington. Odkryli oni drugi język programowania zawarty w ludzkim DNA. Może on zmienić wiele w kwestii odczytywania przez naukowców instrukcji zawartych w DNA i może pomóc lepiej interpretować zawartość ludzkiego genomu.
Drugi język odkryto dopiero teraz, gdyż był on niejako ukryty w pierwszym. Genialność zapisu DNA przywodzi na myśl nowoczesne języki programowania i jednocześnie najwyraźniej daleko je wyprzedza.

Pierwotnie sądzono, że DNA odpowiada jedynie za informacje na temat białek. Istotnie kod który odkryto jako pierwszy nimi zawiaduje, jednak obecnie odkryty kod jest odpowiedzialny za instrukcje komórek na temat tego jak kontrolować geny. Jeden z języków był nadpisany nad drugim przez co nie od razu zauważono jego obecność.

Odkrycia dokonano w ramach projektu ENCODE którego celem jest zbadanie jakie elementy DNA odpowiadają za przechowywanie informacji na temat funkcji biologicznych zawartych w ludzkim genomie.

Dodaj komentarz