Magiczne właściwości kryształu górskiego

kryształ górski

Mylony niegdyś z diamentem kryształ górski jest jednym z najmocniej oddziałujących kamieni. Jakie posiada właściwości i w jakich okolicznościach powinien nam towarzyszyć?

Kryształ górski – czym jest?

Jest to przezroczysta, bezbarwna odmiana kwarcu. Z uwagi na swoją nieskazitelność i silny połysk w przeszłości często mylony był z diamentami. Obecnie kryształ górski jest uważany za kamień o najsilniejszym oddziaływaniu oczyszczającym. W związku z tym zamiennie wykorzystywane są w jego kontekście takie nazwy jak: król kryształów, neutralizator oraz sól ziemi. Symbolizuje czystość, przyciągając moc światła i energii. Sześć ścianek tego kryształu reprezentuje sześć czakr, natomiast zbiegają się one w jedno miejsce, które symbolizuje tę siódmą – czakrę korony. Oznacza to łączenie się z nieskończonością, a poszczególne jego fragmenty przeważnie stają się jaśniejsze właśnie bliżej tego sklepienia, co nawiązuje do mętnych początków dążenia do harmonii oraz bezkresu kosmosu. Sama nazwa pochodzi od słowa krystallos, oznaczającego lód.

Właściwości kryształu górskiego

Przede wszystkim kryształ górski działa oczyszczająco – na ciało, umysł, ale i pomieszczenia. Pomaga zarówno przy problemach natury fizycznej, jak i psychicznej, dlatego też stosowany jest przy wielu metodach medycyny niekonwencjonalnej. Ma zbawienny wpływ na wszystkie czakry, wprowadzając tym samym harmonię i ułatwiając przepływ energii. Usuwa przy tym wszelkie blokady, wzmacnia aurę oraz otaczającą nas energię. Pozwala również rozpuszczać karmę, rozumianą jako pozostałości traum, chorób, a także innych negatywnych aspektów z poprzednich wcieleń, które wywierają wpływ na to obecne. Jego oczyszczające walory pozwalają na życie w zgodzie ze sobą, innymi oraz naturą. Dzieje się tak dzięki temu, że zwiększa on naszą świadomość wewnętrzną, ale pozwala też lepiej dostrzegać ważne aspekty tego, co nas otacza.

kryształ górski

Kryształ ten pochłania również negatywne wibracje i energię, stanowiąc dla nas swojego rodzaju tarczę od negatywnych wpływów. Wzmacnia myśli i oczyszcza umysł, co pozwala na wprowadzenie się w stan relaksu, więc bardzo ułatwia on procesy medytacyjne i jest przy nich często stosowany. Wzmacnia także oddziaływanie innych kamieni znajdujących się w pobliżu, jak i naszych zdolności. Jest również kamieniem zapewniającym pokłady starożytnej mądrości, z których można skorzystać w obecnym świecie. Z tego względu z powodzeniem wykorzystuje się go przy podróżach astralnych, wróżeniu czy świadomym śnie – wspiera rozwój duchowy oraz wzmacnia jasnowidzenie.

Jak z niego korzystać?

Jak w przypadku wielu mocno oddziałujących przedmiotów, należy podchodzić do niego z właściwymi intencjami i świadomością, a wtedy pozwala na zaadoptowanie go do naszego codziennego życia. Dobrze jest nosić go przy sobie – w kieszeni lub jako wisiorek na szyję czy też na bransoletce. Powinien nam towarzyszyć również podczas snu, wspierając regenerację ciała i prorocze sny. Istotne zastosowanie ma także w pomieszczeniach, gdzie można go umieścić przy telewizorze czy komputerach, bowiem będzie wtedy przechwytywał niesprzyjające naszemu organizmowi promieniowanie.

Dodaj komentarz