Osiągnij w życiu to czego pragniesz

Łosoś wielokrotnie uderza o przeszkody do chwili, aż dotrze do miejsca, gdzie nurt jest najsilniejszy. Wie, że tylko z tak silnym prądem – choć nie będzie łatwo – odnajdzie drogę do domu. Możemy wyciągnąć z tego pożyteczną naukę: gdy zmagamy się z przeszkodami, prawda napływa do nas z potężną siłą. Powinniśmy się z nią zmierzyć. Przecież – podobnie jak w przypadku łososia – nasza droga przez życie nie polega jedynie na uderzaniu głową w przeszkody. Na końcu czeka szczęście.

A oto kolejna historia. Mark Nepo – poeta i nauczyciel duchowy – zachorował na raka. Na szczęście, po wielu zmaganiach z chorobą wyzdrowiał. Łóżko szpitalne okazało się jego niemym nauczycielem. To doświadczenie nauczyło go, że człowiek jest tutaj po coś więcej niż płacenie rachunków czy realizowanie zadań z naszych nigdy niekończących się list. Każdy z nas potrzebuje daru uważności, aby rozwijać się w życiu, a nie jedynie usiłować przeżyć. W rzeczywistości to, co najważniejsze – to, co podtrzymuje nas przy życiu i przynosi radość – jest zawsze w pobliżu, ukryte w naszych problemach lub ścieżkach, po których błądzimy.

Trzeba to tylko odnaleźć. Oto technika medytacyjna, która pomoże ci w odnalezieniu uspokojenia i ukojenia oraz zmotywuje cię do podejmowania wyzwań!

Wycisz się i pomyśl o tym, czego unikasz. Być może powstrzymujesz się przed podjęciem życiowej decyzji?
Oddychaj równomiernie i poczuj energię unikania. O co się rozbijasz? Zidentyfikuj swój opór.
Oddychaj miarowo. Poczuj, jak ukazuje się przed tobą ta właściwa i dynamiczna droga.
W ciągu dnia odczuwaj jej moc i pamiętaj o niej!
Gdy już poczujesz tę napływającą pozytywną energię, przeorganizuj swój tydzień według poniższych przesłań, a przełamiesz rutynę i sprawisz sobie życie, jakiego pragniesz!

Poniedziałek: Zrób dziś coś zupełnie przypadkowego.
Wtorek: Jeśli zauważysz jakieś oświetlone słońcem miejsce, stań tam i unieś twarz ku niebu.
Środa: Jeśli złapie cię deszcz, otwórz się na niego, choćby na krótką chwilę.
Czwartek: Jeśli usłyszysz muzykę na ulicy, otwórz się na nią i posłuchaj jej w ciszy przez chwilę.
Piątek: Jeśli dostrzeżesz coś pięknego, uśmiechnij się. A jeśli wciąż będziesz dostrzegał to piękno, pozwól sobie na śmiech z wdzięczności, że możesz to zobaczyć.
Sobota: Niczego nie powstrzymuj. Pozwól, by to, co cię dotyka wpływało na twoje życie.
Niedziela: Wszelkie porażki – niespodziewane potknięcia – są czymś bardzo ludzkim, z czego powstaje słodycz życia. Nie zmniejsza to naszego cierpienia, ale przynosi nam pewne ukojenie. Gdy twój świat się rozpada, pamiętaj, że przygotowujesz grunt na coś dojrzałego, czego możesz jeszcze nie dostrzegać, lecz co wkrótce posmakujesz.

Więcej przesłań, afirmacji i technik medytacyjnych na każdy tydzień roku – by docenić piękno otaczającego świata, w problemach odnaleźć szanse i dostrzec pozytywy nawet tam, gdzie pozornie ich nie ma – odnajdziesz w książce „Mała księga przebudzenia” autorstwa wspomnianego Marka Nepo (Illuminatio, 2014).

Galeria okno

Dodaj komentarz