Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok – czyli jak realizować marzenia

Czy wiesz, ile razy jakiś książę przeoczył swoją księżniczkę z bajki tylko dlatego, że zdał się na logikę? Albo ile razy jakaś księżniczka przeoczyła swojego księcia z bajki tylko dlatego, że była zbyt dumna? Czy wiesz, ile razy czyjeś marzenie rozsypało się w drobny mak, gdy drzwi otworzyła służąca? Lub gdy stróżówka została wzięta za rezydencję? Albo gdy cisza przed burzą przynoszącą deszcz szczęścia i obfitości została mylnie odczytana jako sygnał do odwrotu?

Na szczęście nigdy nie jest za późno na to, aby dostrzec, co przeoczyliśmy, i aby zamiast na tych przeklętych „jak”, zacząć koncentrować się na swoim marzeniu, z niesłabnącą wiarą dążąc do jego realizacji.

Wszechświat*

Dziś chcę Ci powiedzieć, że niezależnie od tego, co do tej pory działo się w Twoim życiu – czy znalazłeś szczęście w związku, czy nadal poszukujesz drugiej połówki, czy spełniasz się w pracy, czy poszukujesz wciąż tej wymarzonej – wszystko, co dalej będzie się w nim działo, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Dlatego zadaj sobie trzy pytania:
Czego pragnę? (Wyznaczanie celu)
W jakim punkcie obecnie się znajduję? (Ustalanie punktu wyjścia)
Jakimi ścieżkami będę podążał? (Wytyczanie szlaku)
Uważaj! Bardzo często w formułowaniu naszych dążeń pojawia się słowo: „powinienem/powinnam”: Co powinienem zrobić w ten weekend? Usuń to słowo ze swojego słownika 🙂 Każdą powinność zamień na chęć: Co chcę zrobić w ten weekend? O wiele prościej będzie Ci odpowiedzieć na takie pytanie 🙂
Jeśli już wiesz, co chcesz zrobić – zacznij realizować swoje cele! Tylko powoli, nie od razu Rzym zbudowano 😉
A jeśli nadal nie masz pojęcia, czego pragniesz, mam dla Ciebie krótkie ćwiczenie na wyznaczanie właściwego kursu swojemu życiu.
ĆWICZENIE:
Weź 5 pustych kartek i każdą zatytułuj:
– Praca i kariera.
– Związki i relacje z innymi ludźmi.
– Dom i rodzina.
– Życie towarzyskie.
– Zdrowie i wygląd.
Na każdej z nich postaraj się napisać swój cel, jaki będziesz chciał zrealizować w danej dziedzinie w ciągu najbliższych dni albo miesiąca. Nie musisz wprowadzać od razu radykalnych zmian, Twoim celem może być nawet ulepszenie tego, co robisz dotychczas, poprzez dopisanie do swojego planu dnia/pracy nowych działań.

Postaw pierwszy krok w stronę marzeń. Każdy od czegoś zaczynał 😉

* Źródło: 7 kroków do osiągnięcia szczęścia, Mike Dooley

Dodaj komentarz