Nowe miasto nie dla zwykłych ludzi

miasto-przyszlosciMiasto o nazwie CITE (od ang. The Centre for Innovation, Testing And Evaluation), które powstanie w Nowym Meksyku na powierzchni 40km kwadratowych nie będzie przeznaczone do celów mieszkalnych zwykłych ludzi, lecz zamieszkają tam sami naukowcy.
Cel budowy tego miasta polega na rozwijaniu najnowszych technologii, które mają mieć zastosowanie w miastach.
W mieście powstaną domy i obiekty mieszkalne dla 35 000 mieszkańców, powstaną również elektrownie, sklepy, kościoły, szkoły, budynki ratusza szpitala, a wszystko po to by wszelkie najnowsze technologie testować w środowisku miejskim.

Testowane zostaną technologie takie jak inteligentne systemy zarządzania transportem, inteligentne systemy elektroenergetyczne, nowoczesne systemy ochronne i telekomunikacyjne, i nowe elektrownie produkujące tak zwaną zieloną energię.

Do tego miasta duchów według prezesa firmy Pegazuz Global Holdings będą miały również dostęp prywatne firmy I instytucje a nie tylko rządowe organizacje.Mówi również, że finansowane przez państwo badania nie przynoszą oczekiwanych rezultatów przez to, że testy mają miejsce w ograniczonych laboratoriach a testy w miastach są strasznie kosztowne i uprzykrzające życie zwykłym ludziom.

Takie miasto może mieć efektywny wpływ na rozwój technologii pod względem jakości, czasu jak i bezpieczeństwa przed awaria w otoczeniu ludzi.

Dodaj komentarz