Elohim – zwierzchnicy archaniołów

ElohimChociaż w naszym języku spotykamy czasem określenie „Elohimy”, warto wiedzieć, że liczba mnoga w języku hebrajskim to właśnie Elohim, a liczba pojedyncza: Elohae. W tłumaczeniu oznacza boga. W kabale: siedmiokrotną postać boskości. Czym są zatem owe Elohim, o których usłyszeć można w literaturze religijnej czy dotyczącej Aniołów?

Nie bez powodu pisze o Elohim w dziale dotyczącym Aniołów, ponieważ są to Energie w naszym pojęciu anielskie. Energie te znajdują się bardzo wysoko – w sensie rozwoju – niektórzy określają je jako stwórcze właściwości boskiego umysłu.

W różnych kulturach spotykamy się z określeniami „bogowie”, czyli niebiańskie istoty, które opiekują się i patronują całym krainom, planetom, rasom i gatunkom. Oddaje to bardzo trafnie moc i poziom działania Elohim, jednakże bliższe nam jest chyba określenie Aniołowie, choć rzecz jasna Aniołowie Najwyższego Rzędu.

To one wysyłają do Wszechświata światło miłości, mądrości, uzdrowienia, rozumienia, harmonii. To światło pochodzące z Najwyższego Źródła musi najpierw przejść przez Królestwo Elohim. Stamtąd dociera do Archaniołów, które dopiero przetransformowują je na wibracje, które jest w stanie pojąć i przyswoić istota ludzka, a też zapewne inne istoty żyjące we Wszechświecie i pozostające na poziomie zbliżonym do poziomu człowieka.

Pomiędzy Archaniołami i ludźmi są jeszcze całe zastępy Aniołów, które sprawiają, że poszczególne energie stają się dla nas zrozumiałe. Wystarczy zajrzeć do przekazów Isabelle Padovani, aby poczytać o przekazach poszczególnych Aniołów, opiekujących się ludźmi. Anioły te mówią do nas o wibracjach, z jakimi pracują i w jaki sposób starają się nam je przybliżyć. Zazwyczaj symbolicznie określa się te światła, jako promieniowanie określonego koloru.

Promieniowanie fioletowe związane jest z transformacją, wolnością, wybaczeniem i rozwojem duchowym. Wypływa z Królestwa Elohim Arkturusa i Diany. Współpracują z Archaniołem Zadkielem i Archaii Przemiany (Lady Amethyst).

Promieniowanie czerwone (purpurowe) dotyczy prawdziwej głębokiej miłości do całego stworzenia oraz radości. Strzegą go Elohim Tranquilius i Pacifika. Wspólpracują z Archaniołem Urielem i Archaii Łaski (Dona Grazia).

Promieniowanie zielone związane jest z uzdrawianiem poprzez najwyższe błogosławieństwo. Strzeżone jest i zasilane przez Elohim Vista i Kristall. Współpracują z Archaniołem Rafałem i Archaii Zaufania.

Promieniowanie białe jest światłem odnowienia, nadziei i przede wszystkim harmonii. Elohim Clair i Astrea zasilają je swoją mocą i przesyłają do Archanioła Gabriela i Archaii Nadziei.

Promieniowanie różowe związane z miłosierdziem, dobroczynnością, troska i oddaniem wypływa z Królestwa Elohim Oriona i Angeliki. Jest przesyłane do Archanioła Chamuela i Archaii Dobroczynności (Lady Charity).

Promieniowanie żółte dotyczy mądrości, wiedzy i wrażliwości w dążeniu do rozwoju i poznania. Strzegą go Elohim Kasjopeja i Minerwa i przesyłają do Archanioła Jofiela i Archaii Wytrwałości (Lady Konstantia).

Promieniowanie niebieskie to światło wiary, siły i ochrony przed wszystkim, co przeszkadza rozwojowi i sięganiu do głębi własnej duszy. Wysyłają go Elohim Herkules i Amazonia do Archanioła Michała i Archaii Wiary.

W różnych źródłach znaleźć można różne imiona, jednakże sens i zakres działania jest zgodny u wszystkich mediów, które otrzymują takie przekazy.

Bogusława „Szarotka” Andrzejewska

Jedna odpowiedź

  1. HENIU 4 lata temu

Dodaj komentarz