Nieznany obiekt latający na Bliskim Wchodzie i w Azji

ufo-azja7 czerwca w kilkunastu państwach został zaobserwowany dziwny obiekt na niebie, władze twierdzą, że ot „rzadkie zjawisko naturalne” inny mówią, że to UFO.

Obiekt był widziany w Izraelu, Libanie, Syrii, Iranie, Rosji, Azerbejdżanie i Kazachstanie, początkowo wzięto go za start Rosyjskiej rakiety balistycznej Buława, lecz przedstawiciele krajów stwierdzili, że to rzadkie naturalne zjawisko.

Zaobserwowanie obiektu wywołało nie lada zamieszanie, w Izraelu ludzie dzwonili na policję informując o niezidentyfikowanym obiekcie latającym, powiadamiane były również inne służby, a obiekt był pokazywany nawet w niektórych stacjach telewizyjnych Izraela.

W Azerbejdżanie zjawisko zostało nawet nagrane przez operatora kanału telewizyjnego, obiekt wywołał niezwykłe poruszenie wśród Azerów bo nagle… eksplodował, odbierają oni to jako przekaz tego co niedługo wydarzy się w ich regionie.

Izraelska telewizja informowała, że obiekt widziano również w innych krajach lecz uznano ją za rakietę Topol. Początkowo sugerowało, że to rzadkie naturalne zjawisko naturalne.

Według nagrań obiekt pojawił się na wysokości 80 kilometrów a według niektórych świadków za obiektem toczył się szlak dymu, następnie poruszał się ruchem spiralnym i eksplodował w przestrzeni powietrznej Libanu niedaleko granicy z Izraelem. Spiralny lot sugeruję o spadający obiekt – satelitę lub jej większy fragment. Wiadomo, że obiekt nie był meteorem.

Wojsko Izraelskie mówi, że nie było w tamtym regionie zaplanowanych żadnych działań lotniczych w Azerbejdżanie. Świadkowie twierdzą, że obiekt był trójkątny i wywoływał zakłócenia w sieci komórkowej.

Jednak Rosjanie wydali oświadczenie, w którym mówią, że był to pocisk balistyczny wystrzelone z testowego kosmodromu w Kapustin Jar ale wszystko przebiegło pomyślnie i nie nastąpiła żadna eksplozja.

Istnieją sugestie o umyślnym wzięciu „winy” na siebie ponieważ potrzebne były racjonalne wyjaśnienia by uspokoić opinie publiczną lecz to oświadczenie wywołało też wiele pytań dotyczących wystrzelenia rakiety.

Po co Rosjanie mieli by prowadzić takie testy by zobaczył je prawie cały Bliski Wschód? Możliwe jest, że to była celowa manifestacja siły, lub celowe wprowadzenie zamętu. Jeżeli to było spowodowane przez Rosjan to czemu nie odpowiadają na pytania dotyczące spiralnej trajektorii, która można zobaczyć pod koniec obserwacji.

Takie wyjaśnienia uspokoiły część opinii publicznej, lecz nadal nie wiadomo do końca, co to mogło być i czemu miało służyć.

Tu dwa materiały video z nagraniami tego zjawiska:

http://www.youtube.com/watch?v=ReIkLkkCofk

http://www.youtube.com/watch?v=_wxPbHKV9dg

Dodaj komentarz