Wspólne manewry wojenne Syrii, Rosji, Iranu i Chin

manewryIrańskie media informują o wspólnych „grach wojennych” z Rosją, Chinami i Syrią, do których przygotowania przebiegają już od paru dni. Arabskojęzyczna syryjska strona ShamLife dodaje, że przygotowania trwają w przyspieszonym tempie i manewry zaczną się w przeciągu miesiąca.

Według ShamLife w manewrach weźmie udział 90,000 żołnierzy z czterech państw w tym 400 samolotów i 1000 czołgów oraz duża ilość rakiet, Syria ma przeprowadzić testy swoich systemów ochronnych na lądzie i na wybrzeżu.

Irańska Agencja Informacyjna FARS stwierdza według swoich „poinformowanych źródeł”, że manewry obejmą wojska naziemne oraz siły powietrzne i morskie. Rosyjskie atomowe okręty również wezmą udział w ćwiczeniach i są gotowe wypłynąć do Syrii.

Chiny dostały pozwolenie na przepłynięcie dwunastu statków z wyposażeniem wojskowym przez Kanał Sueski gdzie mają trafić do syryjskiego portu Tatrus i Latakia w przeciągu dwóch tygodni.

Agencja Fars podaje również, że żadne oficjalne stanowisko nie zostało przekazane z rządów, które biorą udział w „grach wojennych”.

Strona infowars.com podała informację pochodzącą od rosyjskiego sztabu Generalnego, która mówi, że wysyłają okręty wojenne z Floty Czarnomorskiej do wybrzeży Syrii by chronić rosyjska bazę logistyczną w Tartus.

Rosyjska gazeta RIA Novosoti podała informację o opuszczeniu portu w Sewastopolu okrętu desantowego „Cezar Kunikov” a oficer floty Czarnomorskiej wyjaśnił to jako rutynowe ćwiczenie.

W Poniedziałek dowództwo floty czarnomorskiej odrzuciło doniesienia o wysyłaniu broni do Syrii na pokładzie statku desantowego. Ron Paul pytający kiedy USA rozpocznie wojnę z Syrią: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&;v=8rCvfwoRGMg Źródło: prisonplanet.com

Dodaj komentarz