Wiosenne porządki

Wiosenne porządki za wami? Legenda głosi, że efekty przyniosą tylko te sprzed 30 maja. Od razu więc zabierz się do pracy.

Przed tobą krótki rytuał wprowadzający:
Otwórz okna i przewietrz dom.
Zapal białą świecę, namaść ją olejkiem o zapachu kwiatowym, połóż przed nią kwiat bądź gałązkę i medytuj przez chwilę nad tym, jak ciężko pracujesz, by twój dom był czysty.
Świecy nie gaś i zabierz się do porządków.
I pamiętaj – wykonuj prace zgodnie z ruchem wskazówek zegara, gdyż w ten sposób thumbnailnapełniasz dom i czyszczone przedmioty pozytywną energią.
Twoje narzędzia do pracy:
– MIOTŁA: kojarzy się z magią, czarownicami (jej kształt sugeruje związek z różdżkami i kosturami); używa się jej w trakcie obrzędów oczyszczających; w Chinach są nawet bóstwa miotły. Ważne, byś zapamiętał, że każda domowa miotła nadaje się do magicznych rytuałów. Pozna także kilka przesądów związanych z miotłą:
1. Zabranie starej miotły do nowego mieszkania przynosi pecha.
2. Jeśli pomyślisz życzenie, używając miotły po raz pierwszy, spełni się ono.
3. Jeśli podczas zamiatania miotła wypadnie ci z rąk, pomyśl życzenie, zanim ją podniesiesz.
4. Jeśli chcesz wyjść za mąż/wziąć ślub, przeskocz 9 razy przez miotłę – najdalej po roku podpiszesz akt zawarcia związku małżeńskiego.
5. Skrzyżowane przed głównym wejściem dwie miotły chronią przed piorunami.
6. Wsunięcie małej miotły pod poduszkę trzyma zła z dala od snów dzieci.
7. Przejście nad kijem od miotły rozprasza negatywną energię.
8. Zamiatanie podłogi nocą nie dopuszcza do domu szczęścia.

– ŚCIERKI DO MYCIA NACZYŃ: podobno kradzież ścierki przynosi szczęście 🙂 My nie polecamy 🙂 Mówi się, że jeśli w czasie burzy wywiesisz na zewnątrz ścierkę, otrzymasz płynne błogosławieństw. Tak samo, jak miotły, tak i ścierki, nie należy przynosić z jednego domu do drugiego.

No i na koniec stare wiejskie zaklęcie: Kiedy zabrudzi się twój najlepszy obrus i nie możesz go doprać ani doczyścić w tradycyjny sposób, to gdy Księżyc będzie w pełni, wynieś obrus na zewnątrz. Rozściel go na trawniku lub owiń dookoła krzaka o delikatnych liściach i pozostaw tam aż do świtu. Kiedy ty będziesz spał, blask księżyca wybieli obrus.

Dodaj komentarz