Ingress – wirtualna rzeczywistość na ulicach od wujka Google

IngressGoogle tworzy grę Ingress należącą do gatunku mmorpg, która przeniesie wirtualną rzeczywistość świata gry na ulice. Podobne próby i projekty już powstały, jednak chyba po raz pierwszy za tego rodzaju projekt wzięła się tak duża korporacja, co może się przełożyć na szerszy rozwój pomysłu.
Wirtualna rzeczywistość zostanie „nałożona” na naszą normalną mapę globu, a dzięki urządzeniom mobilnym takim jak smartfony, tablety etc. i wykorzystaniu GPSa – podróżując realnie po świecie, będziemy również podróżowali po wirtualnym świecie gry wchodząc w rozmaite interakcje zarówno ze światem gry jak i z innymi graczami. Wirtualna rzeczywistość na ulicach od wujka Google

Google tworzy grę z gatunku mmorpg, która przeniesie wirtualną rzeczywistość świata gry na ulice. Podobne próby i projekty już powstały, jednak chyba po raz pierwszy za tego rodzaju projekt wzięła się tak duża korporacja, co może się przełożyć na szerszy rozwój pomysłu.Wirtualna rzeczywistość zostanie „nałożona” na naszą normalną mapę globu, a dzięki urządzeniom mobilnym takim jak smartfony, tablety etc. i wykorzystaniu GPSa – podróżując realnie po świecie, będziemy również podróżowali po wirtualnym świecie gry wchodząc w rozmaite interakcje zarówno ze światem gry jak i z innymi graczami.

Twórcy Ingress mówią, że chcą aby w ich grę mogła grać każda osoba na świecie i pod względem przystępności stawiają sobie jako wzór World Of Warcraft.

Pomysł ciekawy i ambitny. Jeśli zostanie dobrze zrealizowany może być to interesujący krok w dziedzinie elektronicznej rozrywki.

Oczywiście implikacje takiej technologi są spore, jeśli spojrzymy w przyszłość i uświadomimy sobie, że tego rodzaju „ulepszona rzeczywistość” – nad czym pracuje obecnie różne koncerny może stać się kiedyś naszą nową codziennością, w której informacje na temat otaczającego nas świata będziemy w dużej części otrzymywać w formie elektronicznej jako wirtualną nakładkę informacyjną na obserwowane otoczenie. Nie dziwi więc fakt, że istnieją obawy, co do przyszłego możliwego wykorzystania tej technologii to jeszcze silniejszego manipulowania informacją i opinią publiczną, niż obecnie robi to telewizja.

Tak czy inaczej gra od Google ma zostać wydana za półtora roku. Poczekamy i zobaczymy czy okaże się tylko ciekawostką, czy nowym fenomenem i sposobem na zabawę dla milionów osób na całym świecie.

Dodaj komentarz