Domowa pasta do zębów

domowa-pastaPoddając się trendowi DIY (do it yourself – zrób to sam) proponuję dziś przepis na domową pastę do zębów. Wystarczy kilka w pełni naturalnych składników i odrobina czasu do ich odpowiedniego połączenia.

Składniki:- olej kokosowy- soda oczyszczona- miętowy olejek eteryczny- kilka listków stewii

Wykonanie

Za pierwszym razem spróbuj z mniejszą ilością – jeśli nie wyjdzie (choć jest to prawie niemożliwe) lub „nie posmakuje” nie będziesz żałować składników. Z mniejszą ilością łatwiej też eksperymentować i udoskonalać miksturę wedle Twojego gustu.Weź równe proporcje oleju kokosowego i sody (np. 2 łyżki oleju i 2 łyżki sody). Dodaj 1-2 krople miętowego olejku eterycznego. Wymieszaj składniki, a na koniec dodaj kilka listków stewii dla słodkiego smaku. Pastę trzymaj w szklanym, zamkniętym pojemniku. Jeśli temperatura na zewnątrz podskoczy mocno w górę, olej kokosowy przybierze płynną konsystencję. Tak więc w cieplejsze dni należy trzymać pastę w chłodnym miejscu, aby nie „popłynęła”.

Moje refleksje

I jak wam się podoba? 🙂 Trzeba przyznać, że taka domowa pasta do zębów jest osobliwa. Myje – to fakt. Uczucie czystych zębów zapewnia soda. Olej nadaje „poślizgu”, olejek eteryczny – miętowego smaku, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Jednak pasta ma swoje minusy. smak – jest osobliwy i nie wszystkim odpowiada, jednak w moim przypadku tak było tylko przez kilka dni. Szybko polubiłam tę pastę, a teraz trudno się z nią rozstać.nie pieni się (a tego też zwykle oczekujemy) – w związku z tym, że to „tylko” olej i soda, pasta nie ma z czego się pienić.szczoteczka pozostaje śliska po oleju – to jest jednak niczym z satysfakcją z własnoręcznego wykonania 🙂

Taka domowa pasta do zębów jest ciekawą opcją do eksperymentów, lecz szczerze mówiąc nie wiem jak długo można nią myć zęby – od czasu do czasu na pewno można sobie na to pozwolić. Pasta „handmade” jest również świetną opcją, gdy skończy się „zwykła” pasta, a pod ręką będą powyższe składniki.

 domowa pasta projekt infinitus

Dodaj komentarz