Medytacja z tęczą

medytacja-z-teczaOdprężająca i harmonizująca czakry medytacja z tęczą, pozwoli Ci przenieść się w miejsce pełne spokoju i relaksu. Puść wodze wyobraźni i poczuj ciepłe kolory, oraz intensywne wrażenia płynące z medytacji. Poczuj przypływ wypełniającej Cię witalnej energii.

medytacja-z-teczaMożesz sobie teraz pozwolić na chwilę odpoczynku, relaksu.Znajdź miejsce, które najbardziej Ci odpowiada, w którym poczujesz się dobrze i bezpiecznie.Wyłącz wszelkie urządzenia, które mogłyby w jakikolwiek sposób zakłócić Twój spokój.Teraz usiądź lub połóż się wygodnie, tak, jak lubisz, w najlepszej dla siebie pozycji.Zamknij oczy. Weź głęboki wdech przez nos. Właśnie tak.Poczuj, jak wraz z wdechem, do Twojego ciała wnika spokój i poczucie bezpieczeństwa.Zrób teraz spokojny wydech ustami. Właśnie tak.Poczuj jak wraz z wydechem cały stres, zmęczenie, całe napięcie, opuszczają Twoje ciało.Oddychaj w ten sposób tak długo jak potrzebujesz. Teraz nie musisz się nigdzie spieszyć, nie ma teraz żadnych spraw, które trzeba by załatwić.

Policzę teraz od jednego do pięciu. Gdy powiem „pięć” przeniesiesz się bezpiecznie w swojej wyobraźni do miejsca, które opiszę.Jeden – oddychasz spokojnie i głęboko. Twoje ciało odpręża się, wycisza i uspokaja. Czujesz się bezpiecznie.

Dwa – Odprężasz się coraz bardziej. Twoje myśli stają się swobodnie płynącymi białymi obłoczkami, spośród których prześwituje ciepłe i przyjemne słońce. Obserwujesz je spokojnie, nie zatrzymując się na żadnej z nich. Twoje poczucie bezpieczeństwa stopniowo wzrasta.

Trzy – Twoje ciało rozluźnia i odpręża się coraz bardziej i bardziej. Serce bije w rytm spokojnego i głębokiego oddechu.

Cztery – Jest Ci ciepło, miło i przyjemnie. Zatapiasz się w tym błogim i przyjemnym stanie. Wchodzisz w niego coraz głębiej i głębiej.

Pięć – Jesteś teraz odprężony, spokojny.Nic nie jest w stanie wybić Cię z tego błogiego stanu. Czujesz się bezpiecznie.

Wyobraź sobie teraz, że stoisz na malutkiej wysepce. Jest ona tak mała, że tylko Ty możesz na niej stać.Wysepkę otacza piękne jezioro.Jest noc.Jezioro otacza las sosnowy. Czujesz jego zapach, czujesz cały spokój, jaki bije od tej przepięknej przestrzeni.Spoglądasz w niebo i widzisz ogromny Księżyc w pełni i ogromną ilość gwiazd.Spójrz jak lśni tafla jeziora.Wszystko, co Cię teraz otacza jest bezpieczne, spokojne i bardzo przyjemne.Pozwól sobie obserwować tą przestrzeń i zagłębić się w nią.Jesteś sam ze sobą, ze swoim ciałem i wnętrzem.Promienie Księżyca otulają całe Twoje ciało.Czujesz się bezpiecznie.Po woli czujesz, jak Twoje ciało zamienia się w kryształStajesz się kryształem.Oddychasz spokojnie i głęboko.Jesteś teraz krystalicznie czysty i odprężony.Czujesz na swoim ciele łagodny podmuch wiatru.Z tym wiatrem dociera do Ciebie słodka woń sosen.Odprężasz się jeszcze bardziej i czujesz się bezpiecznie.Widzisz teraz, jak z tafli jeziora, tuż przed Tobą spokojnie wyłania się tęcza.Możesz jej dotknąć, widzisz każdy jej kolor.Teraz tęcza otula całe Twoje ciało, jak ubranie.Jest Ci ciepło.Czujesz na sobie aksamitny dotyk tęczy.Otulając Cię, tęcza zabiera z Twojej aury i Twojego ciała różne nieczystości i rozpuszcza je w swoich przepięknych barwach.Ogarnia cię ogromne uczucie błogości. Właśnie tak.Widzisz teraz, jak tęcza powoli płynie w kierunku nieba.Przypatrz się temu uważnie. Zobacz, jak kolorowe nitki tęczy zwijają się i rozwijają płynąc w stronę gwiazd.Teraz zobacz, jak tęcza zbiera gwiazdy z nieba i nasyca się nimi.Tęcza wraz z gwiazdami płynie teraz do Ciebie.Znów otula Twoją aurę i całe Twoje ciało.Czujesz, jak Twoje ciało uzdrawia się kawałek po kawałku, komórka po komórce.Czujesz się bezpiecznie i błogo.Twoje ciało jest teraz całkowicie oczyszczone i uzdrowione. Twoja aura nabiera czystych barw i wzmacnia się, rozszerza się.Zobacz jak wokół Ciebie zrobiło się jasno i kolorowo.Teraz tęcza zaczyna po woli wnikać do jeziora.Tafla wody zamienia się teraz w lustro.Pochylasz się i widzisz swoje wyraźne i niczym nie zmącone odbicie.Widzisz swoje oczy, nową siłę, jaka się w nich pojawiła.Widzisz swoje ciało, oczyszczone i uzdrowione.Widzisz swoją twarz i uśmiech, który jest teraz na niej.To szczery, prawdziwy uśmiech zadowolenia, błogości, zdrowia i siły.Widzisz swoje wnętrze, spokojne, łagodne, pełne miłości i szczęścia.Widzisz swoją aurę, szeroką, mocną i jaśniejącą czystymi, zdrowymi barwami.Pozwól sobie trwać w tym uczuciu spokoju, radości, odprężenia, miłości, siły, nowej i świeżej energii. Zapamiętaj te uczucia, byś mógł zawsze do nich powrócić, kiedy tylko poczujesz taką potrzebę i będziesz tego chciał.Pozostań jeszcze chwilę w tym miejscu i napawaj się jego walorami.

Będę teraz odliczać od pięciu do jednego. Gdy powiem „jeden”, spokojnie otworzysz oczy a wszystko, czego doświadczyłeś w tej medytacji nadal pozostanie w Tobie.

Pięć – oddychasz spokojnie i głęboko, czujesz się bezpiecznie, jesteś odprężony.

Cztery – powoli zaczynasz opuszczać malutką wysepkę na środku jeziora, otoczoną sosnowym lasem. Spójrz na to miejsce po raz ostatni. Popatrz na gwiazdy i Księżyc w pełni.

Trzy – wypełnia Cię krystalicznie czysta energia. Twoja aura, ciało, umysł i dusza są oczyszczone i uzdrowione.

Dwa – Za chwilę się wybudzisz. Oddychasz spokojnie i głęboko, czujesz się bezpiecznie.

Jeden – Po woli otwierasz oczy. Możesz się teraz przeciągnąć. Właśnie tak.Jesteś teraz spokojny, odprężony, bezpieczny. Masz w sobie czystą i świeżą energię.Uczucie błogości nie opuszcza Cię.Jesteś zdrowy, silny i spokojny, odprężony.Jesteś gotowy do działania.

Anna Kaczór

Dodaj komentarz