Czarny turmalin – właściwości magiczne i przeciwwskazania

czarny turmalin

Od setek lat czarny turmalin jest znany jako kamień chroniący przed „złym okiem” i urokami rzucanymi przez nieprzychylnych ludzi. Obecnie jest powszechnie używany w jubilerstwie, ponieważ jego głęboki, czarny kolor pięknie wygląda w oprawie zarówno srebra, jak i złota. Nie można jednak zapomnieć, że to kamień obdarzony niezwykłą mocą. Jakie właściwości ma czarna odmiana turmailnu?

Czarny turmalin – właściwości i działanie

Trudno przecenić właściwości, jakie ma czarny turmalin, znaczenie tego kamienia jest ogromne zarówno w medycynie ludowej, jak i konwencjonalnej. Robi się z niego środki przeciwbólowe, ale kamień ma ogromne właściwości ochronne i uzdrawiające. Jego zadaniem jest ochrona przed negatywną energią – odpycha ją lub wręcz przekształca w energię pozytywną. Noszony na szyi jak talizman, turmalin blokuje psychiczne ataki innych ludzi i odpiera ich negatywne myśli. Dzięki temu nadaje się dla każdego, kto styka się na swojej ścieżce z negatywnymi osobami i wampirami energetycznymi.

Czarny turmalin ma także niezwykły wpływ na nasz nastrój. Osoby, które noszą go przy sobie są zdyscyplinowane i bardziej czujne, ponieważ kamień wpływa na czystość umysłu, poprawia koncentrację i pamięć. Dodatkowo także łagodzi stres i niepokój, usuwa lęki, ponieważ dzięki niemu cała negatywna energia, która do nas dociera przekształca się w pozytywną i wspierającą. Czarny turmalin ma wpływ także na wibrację powietrza – chroni przed negatywnym promieniowaniem elektromagnetycznym, co ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

Czarny turmalin – przeciwwskazania

W zasadzie nie ma przeciwwskazań, by kamień nosić ze sobą wszędzie. Z jego niezwykłej mocy mogą korzystać wszyscy, którzy potrzebują ochrony przed negatywnymi emocjami innych. Wystarczy nosić go w kieszeni lub na szyi, by czerpać z jego siły, a samo przebywanie w jego pobliżu oczyszcza umysł, wspiera koncentrację i możliwość skupienia się.

Czarny turmalin jednak najbardziej będzie potrzebny osobom znękanym, które maja za sobą trudne i bolesne przeżycia. Jego niezwykła moc pozwala na wyzwolenie się z przykrych wspomnień, ulecza poprzez koncentrowanie myśli na marzeniach i planach na przyszłość, a nie na traumatycznej przeszłości. W pracy ezoterycznej i medytacji mogą korzystać z niego wszyscy.

Czarny turmalin – cena i gdzie kupić

Czarny turmalin to kamień, który można nosić ze sobą w kieszeni lub postawić na biurku. W formie niewielkiej bryłki można kupić go za kilkanaście złotych. Jednakże największą moc ochronną poczujesz, jeśli będziesz nosić go jak talizman na szyi. Dlatego warto zainteresować się turmalinem z wilkiem lub w innej srebrnej oprawie. Takie naszyjniki to koszt od 160 zł, cena jest zależna od wielkości kamienia i sposobu wykończenia.

Niektóre wzory naszyjników z turmalinem są bardzo efektowne, są ozdobione koronką srebra lub dodatkowymi kamieniami, które jeszcze potęgują jego moc. Zarówno tego rodzaju naszyjniki, jak i pojedyncze kamienie czarnego turmalinu kupisz w sklepie Czary Mary, gdzie znajduje się ogromny wybór kamieni obdarzonych dużą mocą magiczną.

Dodaj komentarz