Herkimer – co to za kamień? Poznaj jego magiczne właściwości

właściwości magiczne herkimera

Herkimer to niezwykle piękny i szlachetny kamień, który swoim wyglądem przypomina znany nam wszystkim diament. Jest to bardzo rzadki kruszec, który posiada wiele magicznych właściwości, oraz jest często poszukiwany przez ludzi chcących wpłynąć pozytywnie na swoje życie. Występowanie tego minerału jest bardzo unikatowe, a sam kamień formułuje się w specyficznych warunkach, co wpływa na jego wyjątkowość.

Herkimer – pochodzenie

Ten wyjątkowy minerał pochodzi z angielskiego hrabstwa herkimer nad jeziorem George w Stanie Nowy York. Od nazwy hrabstwa właśnie kamień wziął swoją nazwę. herkimer to stosunkowo niewielki kwarc, który jest bardzo czysty i bezbarwny, oraz cechuje się bardzo silnym połyskiem. Z tego względu właśnie często nazywany jest diamentem z herkimer. Kamień posiada geometryczny kształt, a jego średnica nie przekracza zazwyczaj jednego centymetra. Cechuje się on ponadto wyjątkowym stopniem twardości, dzięki czemu z powodzeniem można poddawać go obróbkom jubilerskim, a nieoszlifowany jest pięknym, bardzo cenionym oraz poszukiwanym kamieniem kolekcjonerskim.

Herkimery występują w różnych rozmiarach – istnieją zarówno herkimery większe, jak i mniejsze.

Magiczne właściwości herkimera

Hermiker oprócz swoich wyjątkowych cech zewnętrznych posiada również inne godne uwagi zastosowania. Starożytni szamani już dawno zgłębili jego magiczne właściwości, takie jak podwyższenie świadomości człowieka, oraz pozytywny wpływ na jego wibracje. Kamień ten zwiększa nasze poczucie własnej wartości oraz pozytywnie wpływa na codzienne aspekty naszego życia, mnożąc szczęśliwe i wyjątkowe chwile, które w nim występują. Dodatkowo minerał ten pomaga wyostrzyć naszą intuicję, dzięki czemu podejmujemy wiele świadomych i przede wszystkim korzystnych dla nas decyzji.


Jakie właściwości ma obsydian?


Warto także podkreślić, że hermiker posiada właściwości uzdrawiające, oraz jest w stanie podwyższyć poziom energii, osoby, która go posiada. Minerał ten likwiduje blokady energetyczne w ciele oraz z powodzeniem zmniejsza odczuwany stres i smutek, a także niweluje napięcie emocjonalne. Za jego pomocą można oczyścić ciało na wielu płaszczyznach, fizycznej, emocjonalnej oraz duchowej. Niezwykła aura kamienia wpływa także na nasze czakramy, pozwalając nam bliżej poznać samych siebie oraz odkryć swoje wcześniej skrywane talenty. Ponadto regularne użytkowanie tego minerału pozwala nam wniknąć w nasze podświadome życie, oraz poznać naszych duchowych opiekunów. Noszenie diamentu z herkimer przy sobie zwiększa także naszą zdolność do świadomego śnienia, oraz umożliwia nam łatwiejsze i zdecydowanie dokładniejsze zapamiętywanie naszych marzeń sennych.

Komu polecane jest użytkowanie diamentu z herkimer?

Korzystanie z niesamowitych właściwości tego minerału polecane jest osobom o duszy artystycznej i twórczej, kamień ten bowiem pomaga nam otworzyć nasz umysł na wcześniej niedostępne dla nas wymiary i zmysły. Warto także umieścić taki kamień w naszym domu, co z pewnością pomoże nam zadbać o harmonię i spokój naszego miejsca zamieszkania, likwidując złe aury oraz chroniąc mieszkańców przed wszelkiego rodzaju złem wynikającym z licznych, negatywnych czynników zewnętrznych.

Dodaj komentarz