Duchowy opiekun – kim jest i na czym polega jego rola?

kim jest duchowy opiekun

Wiele osób w obecnych czasach stara się dbać o swoje zdrowie i pielęgnację ciała. Diety, ruch, ćwiczenia – to dla wielu ludzi podstawa. Warto jednak wspomnieć również o tym, że coraz częściej interesujemy się także spirytyzmem oraz rozwojem duchowym. Próbujemy osiągnąć równowagę między ciałem a umysłem. Zagłębiamy się w tematy ludzkiej egzystencji, by lepiej zrozumieć sens naszego istnienia. Zastanawiamy się, w jakim celu pojawiliśmy się na świecie i czy jesteśmy tu skazani tylko na siebie, czy może gdzieś jest jednak nasz opiekun duchowy. A jeżeli faktycznie jest ktoś taki, to kim jest? Jaką rolę pełni w naszym życiu?

Kim jest duchowy opiekun?

Dzieciom często mówi się, że czuwa nad nimi ich anioł stróż. Jego zadaniem jest ochrona danej osoby przed wszelkim ewentualnym złem, jakie może się wydarzyć danej osobie. Jak to jednak wygląda w praktyce? Kim jest ów stróż? Czy jest aniołem,, który mieszka w niebie i ma nadprzyrodzone moce sprawcze, które działają ochronnie na jego podopiecznego?

Sytuacja wygląda zgoła inaczej. Opiekun duchowy człowieka właściwie nie przybiera żadnej postaci – jest czystą energią o określonym ładunku. Zanim dusza zacznie swoją inkarnację w danym świecie, wybiera swoją ścieżkę życiową oraz określony cel, jaki chce uzyskać podczas niej. Wtedy może porozumieć się z inną duszą, która będzie ją wspierać podczas wędrówki. Zdarzają się przypadki, że dusza przed wcieleniem nie poznaje swojego opiekuna i zostaje on przydzielony dopiero po wyjściu duszy z zaświatów. Energia, która staje się aniołem stróżem, jest od tego momentu wsparciem i towarzyszem danego człowieka.


Opiekuńcze duchy zwierząt


Rola opiekuna duchowego w życiu

Wiele osób nie wierzy w duchowych opiekunów lub zwyczajnie nie ma pojęcia o ich istnieniu. Są również ci, którzy są świadomi ich obecności, jednak błędnie określają ich role. Wydaje im się bowiem, że zadaniem opiekuna duchowego jest pilnowanie, by jego podopiecznemu nie stała się żadna krzywda w czasie danej inkarnacji. Właśnie dlatego ludzie często zrzucają winę za wszelkie nieszczęścia na Boga lub anioła stróża, który nie zaopiekował się nimi w danym momencie. Należy jednak pamiętać o tym, że w rzeczywistości opiekun nie ma wpływu na to, co spotyka człowieka ani na to, jakie podejmuje decyzje. Dusza przed wcieleniem sama wybiera wyzwania, z którymi będzie musiała się zmierzyć w przyszłości. Rolą opiekuna duchowego jest pilnowanie tego, by dusza nie zboczyła zbyt mocno z obranej wcześniej ścieżki. Należy jednak podkreślić, że nie może on niczego narzucić, a jedynie sugerować, doradzać i wspierać w ciężkich momentach, na przykład kiedy człowiek jest wystawiany na działanie złośliwych duchów, które chcą zawrócić go z obranej drogi i namówić do czynienia zła.

Można powiedzieć, że opiekun jest kimś w rodzaju nauczyciela, którego zadaniem jest wyjaśnianie i przekazywanie wiedzy duchowej, ponieważ znajduje się on na wyższym szczeblu rozwoju. Jego rola jest również o tyle ważna, że po śmierci ma on zadanie pomóc duszy bezpiecznie wrócić do zaświatów, gdzie będzie mogła spotkać się z bliskimi jej duchami.

Chcesz wiedzieć więcej o rozwoju duchowym? Sięgnij po literaturę >>

7 komentarzy

 1. Soyokaze 4 lata temu
  • Janusz 3 lata temu
   • Ala 3 lata temu
   • andzia... 2 lata temu
  • Aleksandra 1 miesiąc temu
 2. andzia... 2 lata temu
 3. P. 2 lata temu

Dodaj komentarz