Jak nawiązać kontakt z duchowym opiekunem? Metody

nawiązywanie kontaktu z duchowym opiekunem

Wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób da się skontaktować się z duchowym opiekunem. Warto wiedzieć, że każdy ma co do tego inne predyspozycje, dlatego niektórzy taki kontakt nawiązują bez żadnego problemu, a inni muszą sporo popracować, by czegoś doświadczyć. Nigdy nie należy się zniechęcać, ponieważ dzięki podjętemu trudowi można odmienić swoje życie na lepsze i znaleźć odpowiedź na wiele nurtujących nas od dawna pytań.

Jak nawiązać kontakt z duchowym opiekunem? Metody

Należy zacząć od tego, by przygotować sobie odpowiednie, zaciszne miejsce. Może to być własny pokój. Trzeba zasłonić okna, tak aby jednak wewnątrz zostało nieco światła. Dobrze będzie użyć kadzidła, na przykład o zapachu drzewa sandałowego, ale polecane są też inne zapachy, zwłaszcza te sprzyjające medytacji. Zapalenie świecy to kolejny krok.

Gdy wstępne przygotowania zostaną zakończone, czas na to, by znaleźć dla swojego ciała odpowiednią pozycję. Po prostu trzeba usiąść na krześle bądź na podłodze, tak, aby czuć się wygodnie i nie myśleć o potrzebie zmiany swojego położenia. Kiedy ten etap zostanie zakończony, przychodzi czas na kilka głębokich, powolnych wdechów i wydechów. To pozwala obniżyć częstotliwość fal mózgowych i wprowadzić się w stan sprzyjający kontaktom z bytami z innych wymiarów.

Aby zapewnić sobie ochronę, miej przy sobie ochronny amulet, możesz też poprosić anioły o ochronę. W odpowiednim momencie zaproś do pokoju duchowego opiekuna, a następnie podnieś do góry ręce i opuszczaj je niespiesznie po obu stronach ciała – powtórz to trzy razy. Kontakt zostaje nawiązany, gdy zaczyna się odczuwać ciepło w rejonie głowy.


Kim właściwie jest duchowy opiekun?


Wizualizacje

Niektórzy wolą robić wizualizację, która pomaga zwłaszcza początkującym osobom. Również w przypadku tej metody należy zadbać o zaciemnione, odosobnione miejsce i spokój. Głębsze oddechy pomogą skupić się na wyobrażeniu sobie tego, co ułatwia nawiązanie kontaktu z duchowym opiekunem. Warto spróbować od stworzenia wizji wysokiej góry usytuowanej na środku polany (góra może być porośnięta trawą). Na szczycie tej góry czeka opiekun, lecz aby na nią wejść, trzeba pokonać sto schodów. Na każdym z nich należy się zatrzymać i zrobić głęboki wdech i wydech. Szczyt góry porośnięty jest dorodną roślinnością – im jesteśmy wyżej, tym piękniejszy wydaje się ów ogród, a opiekun duchowy emanuje coraz większą dobrocią i życzliwością.

Inny rodzaj skutecznej wizualizacji to wyobrażanie sobie ogromnego, dorodnego drzewa, które jest obrośnięte zielonymi liśćmi. Liście delikatnie kołyszą się na wietrze, a wokół panuje cisza i błogostan. Aby skontaktować się ze swoim duchowym przewodnikiem, przenikamy wgłąb pnia tego drzewa, po to, by zejść do jego korzeni. Są one grube, mocne i bardzo długie. Będąc wewnątrz tych korzeni, schodzimy w dół, tak jakbyśmy szli podziemnym korytarzem. Na końcu drogi, w świetle, będzie czekał duchowy przewodnik.

Przygotowując się do nawiązania kontaktu ze swoim duchowym przewodnikiem, pamiętajmy, że liczy się przede wszystkim wiara i pozytywne nastawienie!

Sprawdź literaturę o duchowym rozwoju >>

Jedna odpowiedź

  1. Megan 1 rok temu

Dodaj komentarz