Obsydian – magiczny kamień. Poznaj jego rodzaje

Magiczne właściwości i rodzaje obsydianu

Obsydian to magiczny kamień, o którym warto pamiętać przede wszystkim wtedy, gdy potrzebuje się uziemienia i ochrony przed negatywnymi energiami. Ma on jednak także szereg innych właściwości. Komu najbardziej się przyda i jakie skrywa tajemnice to naturalnie występujące w przyrodzie szkło?

Obsydian – skąd pochodzi?

Ten niezwykły kamień ma pochodzenie wulkaniczne. Złoża obsydianu powstały miliony lat temu na skutek natychmiastowego zastygnięcia lawy. Choć można je znaleźć w różnych częściach świata, to największe emocje wzbudzają chyba obsydiany pochodzące z Meksyku. Dzieje się tak, ponieważ kamień ten był niezwykle ceniony wśród starożytnych Azteków i Majów i znajdował zastosowanie jako narzędzie rytualne, związane z bogiem Tezclatipoca. Był to Bóg, który miał swój udział w tworzeniu świata, władał nocnym niebem i podróżował do świata zmarłych, wyposażony w lustro z obsydianu.

Do dziś Meksyk kojarzy się z mistycyzmem i duchowymi wędrówkami, ale trzeba pamiętać, że obsydian występuje także w wielu innych rejonach na świecie. Znaleźć go można w Stanach Zjednoczonych, Peru, Japonii, we Włoszech, na Węgrzech, w Kenii, w Rosji, na Słowacji, a także w Polsce. Przez tysiące lat znajdował zastosowanie jako twarde i ostre narzędzie. Nawet dziś jest pełni rolę praktycznego przyrządu chirurgicznego w niektórych amerykańskich szpitalach.


Kamienie szlachetne – w jakich amuletach znajdą zastosowanie?


Obsydian – rodzaje i właściwości magiczne

Czarownicy używali obsydianów do rytuałów magicznych i podróży między światami. Dzięki nim takie wędrówki są bezpieczniejsze i sprzyjają szybkiemu powrotowi. Jak już wspomniano we wstępie, kamień ten ma właściwości uziemiające i pomaga przejąć kontrolę nad swoim ziemskim życiem. Pochłania on negatywne myśli i zabezpiecza przed złymi energiami z zewnątrz. Ponadto usuwa blokady energetyczne i chroni przed chorobami układu trawiennego oraz oczyszcza organizm z toksyn. Za sprawą obsydianu mamy szansę wyzwolić się z blokad, które powstały wiele lat wcześniej.

Rodzaje obsydianu

  • obsydian śnieżny – to czarny kamień z licznymi białymi krystalitami, uformowanymi na kształt płatków śniegu. Pomaga uwolnić się od ograniczających schematów.
  • obsydian czarny – Jest powiązany z czakrą podstawy. Ma najsilniejsze właściwości ochronne, doskonale sprawdza się, gdy inni żywią się naszą energią. Czarny obsydian pomaga też zachować asertywność zbyt delikatnym osobom i wspomaga rozwój duchowy.
  • obsydian niebieski – otwiera czakrę gardła, dlatego jest polecany osobom pragnącym poprawić swoją komunikację z innymi. Wprowadza harmonię do życia, wspomaga w rozumieniu siebie i otoczenia. Jest bardzo rzadko spotykany.
    obsydian tęczowy – najpiękniejsze okazy pochodzą z Meksyku. Wyróżnia się tym, że opalizuje na złoto, niebiesko, zielono i purpurowo. Pomaga w uczynieniu życia lżejszym i pełnym światła oraz wdzięczności.
  • obsydian srebrzysty – jest idealny do tego, by poprawić jakość medytacji, rozwija cierpliwość.
  • obsydian beskidzki – można go znaleźć na terenie Beskidu Niskiego.
  • obsydian zielony – pomaga wyzwolić się od wpływu dominujących osób.
  • obsydian brązowy – wzmacnia osłabioną aurę osób, które wciąż doznają niepowodzeń.

Zobacz także: wisiory z ametystem – biżuteria Marcina Burgera »

Dodaj komentarz