Czym jest Huna, na czym polega i o co w zasadzie w niej chodzi? Być może nawet nigdy o niej nie słyszałeś, zatem w niniejszym artykule postaramy Ci się nieco przybliżyć jej tematykę.
Huna to nawet nie do końca religia, jest to swego rodzaju system – wiedza, która daje nam możliwość wprowadzania w praktyce tego, co tylko chcemy. Równocześnie przestrzega ona przed usiłowaniami zrealizowania naszych jakichkolwiek egoistycznych zachcianek za wszelką cenę. Co za tym idzie w Hunie wszystko musi być i jest spójne oraz logiczne. Chcąc porównać Hunę z czymkolwiek innym, można ją chyba tylko odnieść do psychologii stanów pozaosobowych (transpersonalnej).
Jakimi zasadami kierują się wyznawcy Huny?
Ujmując rzecz jak najkrócej – z nauk Huny wynika, że cały świat, to energia, na którą możemy wpływać i która zawsze odpłaci nam dobrem za dobro i złem za zło.
Istnieje 7 podstawowych zasad Huny:
- IKE – świat jest taki, jaki myślisz, że jest – mówi o subiektywności, otaczającego nas świata
- KALA – nie ma żadnych ograniczeń – Wszechświat sam w sobie stanowi dla ludzi pole o nieograniczonych możliwościach
- MAKIA – Energia podąża za uwagą – energia przejawia się przede wszystkim w tym, że potrafi się skupiać i organizować
- MANAWA – moment mocy jest teraz – wszystko opiera się na czasie i praktycznie cały świat jest zsynchronizowany godzinami
- ALOHA – miłość jest po to, by przynosiła szczęście – czuć szczęście z możliwości bycia tu i teraz z kimś, tak po prostu – to jest właśnie miłość
- MANA – cała moc pochodzi z naszego wnętrza – jedynym źródłem mocy dla nas samych jesteśmy my sami
- PONO – Skuteczność jest miarą prawdy – bardzo praktyczne podejście według którego jeśli coś działa oznacza to, że jest skuteczne i warto to robić w dalszym ciągu
Huna – same zalety
Przeciwnie do wielu religii czy wyznań, Huna nie wymaga od człowieka cierpienia, czy też ponoszenia przez niego wielkich ofiar w zamian za szczęście w życiu. Z zasad Huny wynika za to, że zawsze od świata otrzymujesz to, co sam mu dajesz. Zatem, jeśli robimy dobre rzeczy i nie krzywdzimy innych ludzi możemy spodziewać się, że i my również nie będziemy przez nikogo krzywdzeni.
Co więcej Huna jest bardzo praktyczna. Mówi ona między innymi, że jeśli chcemy coś osiągnąć, musimy skupić się na prostym dążeniu do celu. Przy czym nie opiera się ona w ogóle na skomplikowanych rytuałach, a żeby dostać to, czego chcemy, musimy jedynie zwyczajnie po to sięgnąć. Oczywiście należy przy tym pamiętać o zasadzie, że dobro i zło zawsze do nas wracają w tej lub innej formie. Zatem według Huny to jedynie my sami kształtujemy swój własny los.
Więcej o Hunie i jej zasadach można przeczytać w fachowej literaturze, którą znajdziesz tutaj.