Intuicja Twoich snów

Czy warto zagłębiać się w sens marzeń sennych? Czy rzeczywiście mają znaczenie czy są tylko efektem spięć występujących na naszych neuronach? Jeśli to tylko efekt fizycznych anomalii, to dlaczego czasami ten sam sen potrafi nas „męczyć” przez bardzo długi czas?

99833413

Sny są obrazem naszego życia psychicznego – ukazują to, co staramy się ignorować, tłumić i o czym chcemy zapomnieć. Kiedy rozwiązujesz problemy i pokonujesz trudności, które stają na twojej drodze, twoje sny zwykle się zmieniają. Wielu badaczy marzeń sennych jest zdania, że wizje nawiedzające nas podczas snu mogą pomóc w uwolnieniu się od bolesnych emocji, które tłumimy i blokujemy starając się o nich nie pamiętać. Uczucia te zakorzenianew naszej świadomości, by ta podjęła wyzwanie i przepracowała je we śnie – nie wywołując tym samym żadnych fizycznych dolegliwości.

Zarówno psycholodzy, jak i lekarze praktykujący naturalne metody leczenia, zalecają często swoim pacjentom zapisywanie ważnych snów i intuicyjnych przeczuć. Taki dziennik sennych wytworów ma pomóc w zrozumieniu ich znaczenia, uświadomienia sobie tłumionych problemów, przepracowania negatywnych uczuć. Analizując swoje sny w perspektywie czasowej, pacjenci uświadamiają sobie, że muszą zmienić swoje życie, dokonać istotnych wyborów.

Aby w pełni pojąć, co intuicja próbuje zakomunikować poprzez sny, trzeba zastanowić się nad ukrytym oraz bezpośrednim ich znaczeniem. Owszem, popularne senniki, w których znajdziesz pewne ogólne objaśnienia konkretnych symboli mogą okazać się pomocne, ale to twoja aktualna sytuacja życiowa i przeżywane emocje rzucają najjaśniejsze światło na sens marzeń sennych.

Jeśli więc w twoich snach pojawiają się powtarzające się znaki to sygnał, że inteligencja wszechświata chce ci pomóc i wysyła do Ciebie prywatną wiadomość. Mogą one też oznaczać, że życie ma ci do zaoferowania o wiele więcej niż się wydaje, ale nie dostrzegasz tego, bo skupiasz się na swoim strachu, nieistotnych drobiazgach i ograniczeniach. To jest ten moment, w którym musisz zwolnić i skupić się na tym właśnie znaku i zrozumieć jego znaczenie.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, dlaczego Kerry wciąż śniła ten sam sen o zębach, a także dowiedzieć się, jakie jeszcze kanały komunikacji wykorzystuje twoja wewnętrzna inteligencja, by się z tobą porozumieć, sięgnij do książki Inny Segal „Potęga uzdrawiania intuicyjnego”. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Illuminatio.

2 komentarze

  1. Gabryela 10 lat temu
    • Monika 8 miesięcy temu

Dodaj komentarz