Jaspis czerwony. Jakie właściwości ma ten magiczny kamień?

jaspis czerwony - właściwości

Magiczne właściwości kamieni zostały dostrzeżone już wieki temu. Jednym z bardziej interesujących kamieni jest bez wątpienia jaspis czerwony. Znaczenie i właściwości tego kamienia opisano w wielu książkach. Jego korzystna cena i ogólna dostępność sprawiają, że z dobroczynnych właściwości tego kamienia może cieszyć się każdy, kto ma na to ochotę.

Jaspis czerwony – właściwości i działanie

Znaczenia jaspisu czerwonego nie da się opisać w kilku słowach. Bez wątpienia jednak kamień ten posiada wiele dobroczynnych właściwości, które sprawiają, że może on stać się naszym talizmanem.

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że kamień ten wykazuje niezwykle silne działanie na czakrę podstawy. Jest on w stanie napełnić nasze wnętrze pozytywną energią. Dzięki jaspisowi możliwe jest pokonanie długo skrywanych lęków, a także traum. Wreszcie, czerwony jaspis sprawi, że znacznie lepiej będziemy radzić sobie z napięciami nerwowymi oraz zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi. Wiele osób twierdzi, że dzięki jaspisowi udało im się rozbudzić długo skrywaną miłość do siebie.

Niektórzy uważają jaspis za swój magiczny talizman, który gromadzi wokół nich dobrą energię. Kamieniowi temu przypisuje się również działanie przyciągające pieniądze. Wszystko ze względu na jego ciepły, czerwony kolor. Ciepła barwa tego kamienia jest w stanie także rozgrzać nas wewnętrznie. Jaspisy polecane są osobom narzekającym na swój chłód emocjonalny oraz osobom tłumiącym swoje emocje. Kamienie te nie posiadają zbyt wielkich rozmiarów, dlatego bez większych trudności możemy zabrać je ze sobą w podróż czy na zakupy. Niektórzy decydują się na wykonanie breloczków z jaspisem czerwonym. Nie brakuje też osób, które decydują się na noszenie jaspisu czerwonego w swoich portmonetkach.\

Jaspis można również ogrzewać w dłoniach, dzięki czemu spłynie na nas dobra energia. Ogrzewanie kamienia w dłoniach uspokoi nas również w stresujących i ważnych momentach naszego życia. Kamień ten warto zabrać ze sobą na ważny egzamin, a także na pierwszą randkę. W niektórych rodzinach kamień ten jest przekazywany z pokolenia na pokolenie, z czym wiążą się zazwyczaj interesujące historie.

Jaspis czerwony – cena i gdzie kupić

Wiele osób zastanawia się nad tym, gdzie właściwie można zakupić jaspis czerwony. Ważną kwestią pozostaje również kryterium cenowe. Na szczęście jaspisy czerwone nie są kamieniami bardzo drogimi. Z tego też względu na ich zakup może pozwolić sobie każdy. Jaspis czerwony możemy zakupić dla siebie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby kamieniem tym obdarować bliską nam osobę. Jeżeli kupujemy kamień na prezent, postarajmy się umieścić go w niewielkim pudełeczku przewiązanym wstążką. Aby czerpać z dobroczynnych właściwości jaspisu, potrzebny nam będzie tylko jeden kamień. Możemy zakupić go w sklepach z artykułami ezoterycznymi, zarówno w tych stacjonarnych jak i internetowych. Jeżeli chodzi o sklep internetowy dostępny będzie w sklepie CzaryMary – jaspis czerwony. Możemy również poczytać opinie o tym produkcie, dzięki czemu pozbędziemy się ewentualnych wątpliwości.

 

Zobacz także:

Tygrysie oko. Poznaj właściwości tego magicznego kamienia

Czarny turmalin – właściwości magiczne i przeciwwskazania

Jedna odpowiedź

  1. Zuzia 1 rok temu

Dodaj komentarz