Tygrysie oko. Poznaj właściwości tego magicznego kamienia

tygrysie oko

Tygrysie oko jest jedną z odmian kwarcu. Jest to nieprzezroczysty, rzadki minerał, w którym zauważalny jest migotliwy pas. Kamień prezentuje się szczególnie spektakularnie gdy padają na niego promienie słoneczne. Ciemniejsza plama widoczna w jego wnętrzu przypomina jakby źrenicę oka. Występuje między innymi w południowej Afryce, Australii, w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Indiach i w Rosji. Jest to kamień bardzo atrakcyjny, ozdobny i przez to popularnie wykorzystywany w jubilerstwie. Wykonuje się z niego niekiedy biżuterię artystyczną. Tygrysie oko to ponadto minerał, któremu przypisuje się rozmaite właściwości magiczne.

Tygrysie oko – znaczenie i oddziaływanie

Tygrysie oko – znaczenie tego niezwykłego minerału jest bardzo szerokie. Przede wszystkim uważa się, że jest talizmanem bogactwa i przyciąga pieniądze niczym magnes. Z tego względu zakup kamienia poleca się szczególnie początkującym przedsiębiorcom. Wierzy się, że tygrysie oko przynosi szczęście i zapewnia zawodowy oraz finansowy sukces. Ezoterycy polecają noszenie przy sobie tego minerału także osobom, które już są majętne. Uważa się, że kamień zatrzyma bogactwo i ochroni obecny status ekonomiczny. Tygrysie oko pomoże również osobom mało gospodarnym i ułatwi im dokonywanie codziennych czynności finansowych. Twierdzi się ponadto, że minerał ten skutecznie chroni przed osobami będącymi energetycznymi wampirami oraz przed wszelkimi urokami i złymi mocami. Tygrysie oko jest kamieniem idealnym dla osób kreatywnych bowiem dba o ciągłą chęć tworzenia, wspomaga twórcze zdolności i przynosi inspiracje. Uważa się, że osoby będące w posiadaniu kamienia są bardziej pewne siebie, zrelaksowane, nie odczuwają strachu ani niepokoju i nie wiedzą czym są stany przygnębienia. Tygrysie oko wpływa na optymistyczny nastrój, pomaga w podejmowaniu prawidłowych decyzji i redukuje nieśmiałość niemal do minimum.

Tygrysie oko – symbol urody i zdrowia

Tygrysie oko jest bardzo cenione przez wszystkich medyków niekonwencjonalnych. Noszony blisko ciała poprawia przepływ energii i dodaje mnóstwo sił witalnych. Jest nieprzeceniony w przypadku osób przewlekle chorych gdyż wspomaga działanie leków. Minerał ten poleca się jako talizman osobom często cierpiącym na wszelkie dolegliwości ze strony układu oddechowego, w tym astmatykom. Świetnie oddziałuje na wzrok i pomaga w redukowaniu obrzęków i cieni wokół oczu. Uważa się, ze tygrysie oko wyjątkowo korzystnie wpływa na przemianę materii i pomaga w przyswajaniu potrzebnych składników odżywczych. Ze względu na swoje hypoalergiczne właściwości tygrysie oko bywa określane kamieniem alergików. Ponadto twierdzi się, że minerał ten przyczynia się do minimalizowania bólów migrenowych.

Tygrysie oko – cena i gdzie kupić

Tygrysie oko – symbol szczęścia, zdrowia, pozytywnej energii, poczucia bezpieczeństwa i bogactwa to talizman, na który może sobie pozwolić każdy z nas. Pojedyncze kamienie oraz ozdoby z nich wykonane dostępne są w bardzo przystępnej cenie:

Tygrysie oko w cenie 7 zł

Tygrysie oko z kamieniami na czakry, wisior w cenie 36,90 zł

Tygrysie oko – znaczenie tego kamienia jest nie do przecenienia. Ezoterycy polecają jednak dbać o kamień i regularnie, co miesiąc oczyszczać go z negatywnej energii. Tygrysie oko należy w tym celu umieścić w szklance i oblewać bieżącą wodą przez co najmniej kilkanaście minut. Każdorazowo minerał powinien zostać wysuszony przez słońce.

 

Zobacz także:

Czarny turmalin – właściwości magiczne i przeciwwskazania

Dodaj komentarz