Kamienie szlachetne jako amulety

kamienie szlachetne i kryształy

Warto zawsze nosić przy sobie coś, co emanuje dobrą energią i zwyczajnie przynosi nam szczęście. Właśnie takie działanie mają dobre amulety, które tak łatwo jest mieć zawsze blisko siebie. Najczęściej za amulety uważa się kamienie szlachetne, które fantastycznie zdobią złotą i srebrną biżuterię.

Amulet czyli coś na szczęście

Szczęście i dobrobyt czasami nas na chwilę opuszczają. Sporo osób wierzy, że ten odpływ dobrej energii można zatrzymać w prosty sposób. Wystarczy nosić przy sobie amulet szczęścia, na przykład w postaci wisiorka albo bransoletki, którą zdobią kamienie szlachetne dedykowane dla naszego znaku zodiaku. Nikt nie musi o tym wiedzieć, że traktujemy tą rzecz jak amulet. Niech będzie to naszą małą słodką tajemnicą.

Najważniejsze to dobrać kamień szlachetny odpowiednio do swojego znaku zodiaku i ich charakterystycznego dla niego żywiołu. Chociaż w internecie nie brakuje stron z informacjami o tym, doskonałym pomysłem będzie wybór profesjonalnego sklepu dla wróżek. Właśnie w takim miejscu otrzymamy bowiem fachową poradę dotyczącą tego, jaki kamień szlachetny najlepiej pasuje akurat dla nas. Dla każdego znaku zodiaku przypisane są bowiem różne kamienie. Można wybierać spośród tych tańszych, wtedy będą to kamienie półszlachetne.

Do najpopularniejszych z pewnością należy opal i agat, tak bardzo charakterystyczny dla naszego kraju bursztyn, ametyst, oraz wiele innych. Kamienie szlachetne to natomiast coś z wyższej półki cenowej. Moc uzdrawiającą oraz przynoszącą szczęście z pewnością mają szmaragdy, brylanty i diamenty, kryształy górskie, rubiny, przepiękne szafiry, perły naturalne. Który z nich wybrać dla siebie? Podczas tego trudnego wyboru można też kierować się intuicją.

kamienie szlachetne i kryształy

Kamienie szlachetne – amulety wpływające na zdrowie i dobre samopoczucie

Posiadanie kamienia szlachetnego z pewnością jest czymś wspaniałym. Piękna i nietuzinkowa biżuteria z kamieniami może stać się jedynym w swoim rodzaju amuletem chroniącym przed złą energią. Jeżeli nie chcemy kierować się tym, jakie kamienie szlachetne są zwykle łączone z naszym znakiem zodiaku, zawsze można też zdać się po prostu na swoją intuicję. Jeżeli jakiś kamień wyjątkowo nam się podoba, a w biżuterii z nim czujemy się wyjątkowo, może to być dobrym argumentem, by wybrać właśnie ją. Najważniejsze jest bowiem nasze przekonanie o tym, że piękne cacuszko zawieszone na szyi lub założone na nadgarstek, będzie miało pozytywny wpływ na nas. Wiara czyni cuda, przecież o to właśnie chodzi w przypadku amuletów.

Kamienie szlachetne – amulety o właściwościach chemicznych i fizycznych

W przypadku kamieni szlachetnych noszonych jako amulety, ważny jest jeszcze jeden czynnik. Kamienie szlachetne to minerały, a każdy z nich ma swoje własne i unikatowe właściwości fizyczne i chemiczne. Mogą zatem inaczej reagować na pH skóry konkretnej osoby, a o niektórych mówi się nawet, że wpływają na gospodarkę hormonalną, uśmierzają ból, są polecane nawet dla dzieci. Tak jest chociażby z bursztynami, które mają chronić dzieci przed bólem podczas ząbkowania.

Dodaj komentarz