Metoda dr Volla – co to jest i jak działa?

Metoda dr Volla - działanie

Każdemu zależy na zachowaniu zdrowia i urody na długie lata. Dlatego też niezmiernie ważne jest stosowanie odpowiednio zbilansowanej diety oraz regularne uprawianie sportu. Niestety, żyjemy coraz szybciej, a co za tym idzie – znacznie mniej dbamy o jakość spożywanych przez nas posiłków. Wszechobecne toksyny i zanieczyszczenia powietrza nie sprzyjają zachowaniu zdrowia. Na szczęście, możemy skorzystać z metody dr Volla, która może nam pomóc kompleksowo zadbać o nasze zdrowie.

Czym jest metoda dr Volla?

Metoda dr Volla to nic innego, jak nowoczesna metoda elektroakupunktury. Wynalazł ją doktor Reinhold Voll i to właśnie od jego nazwiska metoda wzięła swą nazwę. Polecana jest każdemu, kto chce kompleksowo zatroszczyć się o swoje zdrowie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne. W szczególności skorzystanie z niej zalecane jest jednak osobom, które borykają się z problemami skórnymi, oddechowymi czy alergicznymi. Tego rodzaju problemy bardzo często powstają bowiem w wyniku działania pasożytów, bakterii czy grzybów, które atakują nasz organizm.

Badanie

Aby móc przeprowadzić badanie diagnostyczne, konieczne jest użycie specjalnego aparatu diagnostycznego. Oprogramowanie pozwala ocenić obraz poszczególnych narządów. Dowiemy się tego, czy stan naszych narządów oceniany jest jako norma, patologia lub stan zapalny.


Aura Soma – o uzdrawianiu w pełnym spektrum


Działanie metody dr Volla

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak właściwie działa omawiana metoda. Jeżeli test zostanie przeprowadzony w sposób prawidłowy, dowiemy się w jaki sposób funkcjonuje nasz organizm oraz czy nic nie zakłóca prawidłowego funkcjonowania poszczególnych organów. Zyskamy dokładną wiedzę odnośnie tego czy nasz organizm nie jest zaatakowany przez pasożyty, wirusy, grzyby oraz bakterie. Trzeba zaznaczyć, że zarówno pasożyty jak i grzyby mogą mieć bardzo niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Podobnie działają bakterie oraz wirusy. Zanim jednak wystąpią objawy chorób, może minąć sporo czasu.

Główną i niezaprzeczalną zaletą metody dr Volla jest to, że możemy wykryć pewne nieprawidłowości jeszcze przed wystąpieniem objawów. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo tego, że zdążymy zredukować wpływ niekorzystnych czynników na nasz organizm jeszcze zanim pojawi się choroba. Możliwa staje się również ocena tego czy jesteśmy zagrożeni jakimiś chorobami w wyniku tych, które już występują. Istnieją także spore szanse na to, że dowiemy się czy służy nam spożywanie określonych grup produktów spożywczych.

Przeciwwskazania

Mimo dobrodziejstw wynikających z opisywanej metody, niestety nie wszyscy będą mogli z niej skorzystać. Do przeciwwskazań można zaliczyć między innymi ciążę, stan ostrego pobudzenia psychicznego, a także stosowanie niektórych grup leków. Z oczywistych względów z badania nie będą mogły skorzystać również osoby, które posiadają rany na stopach i dłoniach, bo to właśnie punkty na stopach i dłoniach poddawane są badaniu. Należy jednak zaznaczyć, że większość przeciwwskazań ma charakter przemijający i po ich ustąpieniu możliwe staje się poddanie badaniu metodą dr Volla.

Medycyna niekonwencjonalna – sprawdź literaturę >>

Dodaj komentarz