Magia świec – jakie kolory do jakich rytuałów

magia świec

Palenie świec wielu z nas kojarzy się z wprowadzeniem specyficznego klimatu do domu czy mieszkania. Jednak nie zawsze chodzi tylko o nastrój i intymną atmosferę, bo świece i ich palenie to też niezwykle ważny element wielu magicznych rytuałów.

Historia zaklęta w świecach

Palenie świec w różnych intencjach to rytuał znany na całym świecie od wieków. Świeca zapalona z daną intencją to z kolei najprostszy rytuał alchemiczny, jaki możemy sobie wyobrazić. I choć większość z nas pali świece w zupełnie innych celach, to warto zdawać sobie sprawę z tego, że wieki temu, takim rytuałom przypisywano magiczną moc. O co chodzi więc z paleniem świec w intencji? Otóż sam fakt spalania/wypalania się świecy utożsamiany był z pojawiającą się energią, która konieczna była do zrealizowania danej intencji. Nie bez znaczenia jest tu także rodzaj wybranej świecy, ponieważ różne świece pali się w różnych prośbach i celach.

Magia świec zaklęta w kolorach

Magia świec to też ich specyficzne kolory, ponieważ to właśnie kolorem świec podczas rytuału podkreślamy intencję, z jaką ją zapalamy. Według magicznych przekonań najlepiej, aby podczas rytuału świeca wypaliła się do samego końca i nie była zgaszona za pomocą zdmuchnięcia. Bowiem zdmuchnięcie w rytuałach odczytywane jest energetycznie jako brak szacunku do czaru, jaki właśnie się wykonało.
Tu też trzeba zaznaczyć, że w dawnych czasach, kiedy to świece były niezwykle drogie, czarownice i magowie zaznaczali na nich linię, która wskazywała miejsce, do którego świeca miała się wypalić w intencji konkretnego czaru. Pomimo swego rodzaju oszczędności, nawet wtedy świece gaszone były za pomocą dotknięcia knota, a nie zdmuchnięcia.

magia świec

Magiczne fioletowe świece

W intencjach fioletowa świeca oznacza rozwój duchowy. Kolor ten kojarzony jest także z Archaniołem Zadkiela – Aniołem, który prowadzi nas i uczy. Aby jednak tak się stało, musimy być otwarci na taką wiedzę.

Złota świeca

Złota świeca (również ta wykonana z prawdziwego wosku pszczelego, który utożsamia złoto oraz wszystko to, co jest z nim symbolicznie związane) symbolizuje obfitość, sprawczość, a także energię Słońca. Świeca żółta też symbolizuje Słońce, złoto i sprawczość. Paląc żółtą świecę, mamy na celu przywołanie Archanioła Michaela. Żółty kolor świec to też emanacja Anioła Jofiela, który utożsamia szczęście, złoto, sztukę i piękno. Zwykle żółte świece pali się wtedy, kiedy potrzebujemy sprawczości albo wsparcia natury. Według niektórych żółte świece dodają także sił witalnych. Żółte świece, a także te w tonacji żółci, ciemnożółte lub nawet piaskowe, palone są w celu wezwania Anioła Sandalfona, którego zwykle prosi się o podłączenie do Źródła – dzięki temu dostajemy różnego rodzaju inspiracje. Anioł ten jest patronem dźwięków.

Magia świec zielonych

Zielone świece symbolizują różne intencje i dzieli się je w zależności na odcienie. Niezwykle ciekawa jest świeca złoto-zielona z metalicznym połyskiem. Jej palenie ma w intencji wzywanie Obfitości i Aniołów Prosperity, w tym Anioła Gabriela. Znalezienie tego rodzaju świec jest problematyczne, dlatego też można ją zastąpić paleniem świecy ciemnozielonej i złotej.

Dodaj komentarz