Magiczne drzewo Palo Santo

palo santo święte drzewo

Palo Santo znane też jako „Święte drzewo” to gatunek drzewa z rodziny osoczynowatych, które pochodzi z Ameryki Środkowej. W rejonie tym jest bardzo popularne, znalazło szerokie zastosowanie w medycynie ludowej, w produkcji olejków eterycznych i perfum. Ludność Ameryki Południowej wierzy, że oczyszczanie się dymem świętego drzewa sprzyja dobremu życiu, przynosi szczęście, a także  przyciąga życiowe okazje.

Charakterystyczne cechy Palo Santo

Drzewo Palo Santo należy do tej samej rodziny co mirra. Jego drewno jest niezwykle twarde i zbite, przez co znalazło też zastosowanie w produkcji specjalnych naczyń wykorzystywanych do parzenia yerba mate. Ogromne zainteresowanie właściwościami Palo Santo spowodowało jego nadmierną eksploatację, w związku z czym zostało ono objęte szczególną ochroną. Istnieje nawet zakaz wycinania rosnących drzewek, można jedynie wykorzystywać obumarłe drzewa i opadłe gałęzie.

święte drzewo palo santo

Właściwości prozdrowotne 

Żywica  świętego drzewa posiada szereg właściwości prozdrowotnych, które przez pokolenia wykorzystywane są wśród rodzimych mieszkańców Ameryki Środkowej. Żywica działa antyseptycznie i przeciwzapalnie, ponadto skutecznie zwalcza infekcje grzybicze i wirusowe, a także wykazuje szerokie właściwości przeciwnowotworowe. Według badań wykazuje działanie hamujące proliferację komórek raka piersi. Palo Santo jest od dawna wykorzystywane w medycynie ludowej np. w przypadku bólu brzucha czy reumatyzmu, zaś z drewienek pozyskuje się niezwykle cenny ekstrakt hydro-alkoholowy oraz bardzo znany i szeroko wykorzystywany olejek eteryczny.

Magiczne właściwości

Od wieków drzewu przypisuje się magiczne właściwości, według najbardziej zainteresowanych dym z Palo Santo doskonale sprawdza się w pracy z negatywnymi energiami, a okadzanie np. mieszkania powoduje, że zagości w nim dobra energia i opuszczą nas wszystkie złe emocje. Wykorzystując „Święte Drzewo” można też oczyścić aurę. Ponadto neutralizuje ono napięcia w ciele, uspokaja i działa wyciszająco. Jego wyjątkowo przyjemny zapach działa zbawiennie na stres i wszelkiego rodzaju napięcia.

 

Dodaj komentarz