Biała szałwia

biała szałwia

Biała szałwia jest ceniona ze względu na wyjątkowe właściwości oczyszczające. Można ją wykorzystywać nie tylko w medycynie, ale także w kosmetyce i kuchni. Dodatkowo białą szałwią można oczyścić miejsce, w którym przebywamy, a także aurę wokół nas. Jakie są znane właściwości białej szałwii?

Biała szałwia i jej właściwości

Biała szałwia posiada szereg zdrowotnych właściwości dzięki cyneolu. Cyneol ma również właściwości przeciwskurczowe, przeciwzapalne, a także uśmierzające ból. Dlatego miód, który pochodzi z tej rośliny posiada właściwości naturalnego antybiotyku, pomaga w przeziębieniach i grypie. Pomaga także w bólach menstruacyjnych i dolegliwościach układu pokarmowego. Jeżeli zaparzymy białą szałwię jako herbatę to poprawimy krążenie oraz uwolnimy śluz zalegający w zatokach. Może być stosowana także jako inhalator. Napar z szałwii obniża poziom cukru we krwi oraz może być stosowany jako płukanka do gardła.

Oczyszczanie pomieszczeń

biała szałwia

Właściwości białej szałwii nie kończą się na zdrowiu.

Biała szałwia jest bardzo skuteczna w szeroko pojętym oczyszczaniu energii. Można ją stosować do okadzania pomieszczeń – mieszkania czy miejsca pracy. Doskonale oczyszcza przestrzeń  ze złej energii, uwalnia od złych mocy, uczuć i wszelkich negatywnych wpływów. Dzięki białej szałwii można pozbyć się złych bytów niekorzystnych, niskich energii, które nam towarzyszą.

Jeśli ciągle towarzyszy nam poczucie zmęczenia, przytłoczenia zbyt dużą ilością obowiązków – wtedy warto wykonać rytuał oczyszczania białą szałwią. Zatem jak oczyścić pomieszczenie za pomocą białej szałwii?

Rzeczy okadza się „kąpiąc” je w dymie. Okadzamy je w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Dużą uwagę trzeba poświęcić drzwiom, oknom i kątom. Po całym rytuale należy wywietrzyć mieszkanie, tak, by usunęła się zła energia. Na zakończenie można zapalić białą świecę. Przed samym rytuałem należy zastanowić się z czego chcemy oczyścić mieszkanie. Takie oczyszczanie można wykonać także przed podjęciem ważnej decyzji albo przed wyprowadzką.

Biała szałwia w kosmetyce

Ze względu na swoje oczyszczające właściwości biała szałwia używana jest w kosmetykach do ciała i włosów. Robi się z niej między innymi szampony, wzmacniające odżywki do włosów, balsamy do ciała. Możemy też dodać białą szałwię do kąpieli – dzięki temu złagodzimy nerwobóle, bóle mięśni i stawów. Płukanki z białej szałwii polecane są na trądzik, liszaj, oparzenia, wągry, opryszczkę. Płukanka sprawdzi się także na przetłuszczających się włosach. Samodzielnie można zrobić również maseczkę do twarzy (do szałwii dodajemy wodę, żółtko i twarożek, następnie taką papkę nakładamy na 30 minut na twarz). Dzięki tej maseczce skóra będzie gładka, odżywiona i nawilżona.

 

Dodaj komentarz