Biała szałwia. Dzięki niej oczyścisz aurę

biała szałwia

Biała szałwia jest ceniona ze względu na wyjątkowe właściwości oczyszczające. Można ją wykorzystywać nie tylko w medycynie, ale także w kosmetyce i kuchni. Dodatkowo białą szałwią można oczyścić miejsce, w którym przebywamy, a także aurę wokół nas. Jakie są znane właściwości białej szałwii?

Biała szałwia – właściwości zdrowotne

Biała szałwia posiada szereg zdrowotnych właściwości dzięki cyneolu. Cyneol ma również właściwości przeciwskurczowe, przeciwzapalne, a także uśmierzające ból. Dlatego miód, który pochodzi z tej rośliny posiada właściwości naturalnego antybiotyku, pomaga w przeziębieniach i grypie. Pomaga także w bólach menstruacyjnych i dolegliwościach układu pokarmowego. Jeżeli zaparzymy białą szałwię jako herbatę to poprawimy krążenie oraz uwolnimy śluz zalegający w zatokach. Może być stosowana także jako inhalator. Napar z szałwii obniża poziom cukru we krwi oraz może być stosowany jako płukanka do gardła.

Rytuały oczyszczające. Właściwości magiczne białej szałwii

Właściwości białej szałwii nie kończą się na zdrowiu. Biała szałwia jest bardzo skuteczna w szeroko pojętym oczyszczaniu energii. Można ją stosować do okadzania pomieszczeń – mieszkania czy miejsca pracy. Doskonale oczyszcza przestrzeń  ze złej energii, uwalnia od złych mocy, uczuć i wszelkich negatywnych wpływów. Dzięki białej szałwii można pozbyć się złych bytów niekorzystnych, niskich energii, które nam towarzyszą.

Jeśli ciągle towarzyszy nam poczucie zmęczenia, przytłoczenia zbyt dużą ilością obowiązków – wtedy warto wykonać rytuał oczyszczania białą szałwią. Zatem jak oczyścić pomieszczenie za pomocą białej szałwii?

Rzeczy okadza się „kąpiąc” je w dymie. Okadzamy je w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Dużą uwagę trzeba poświęcić drzwiom, oknom i kątom. Po całym rytuale należy wywietrzyć mieszkanie, tak, by usunęła się zła energia. Na zakończenie można zapalić białą świecę. Przed samym rytuałem należy zastanowić się z czego chcemy oczyścić mieszkanie. Takie oczyszczanie można wykonać także przed podjęciem ważnej decyzji albo przed wyprowadzką.

 

biała szałwia

Biała szałwia do rytuałów – ZOBACZ »
(dostępne wersje w pęczku lub suszu, waga 25 g, 50 g, 100 g)

Rytuał z białą szałwią – oczyszczanie osoby

Tego typu rytuały stosowali już rdzenni Indianie. Uważali oni bowiem, że biała szałwia jest święta. Posiada bowiem nie tylko właściwości, jakie wpływają na sferę duchową, ale ma również pozytywne oddziaływanie na zdrowie fizyczne. Jest środkiem bakteriobójczym oraz naturalnym antybiotykiem. Co za tym idzie, łagodzi stany zapalne oraz wszelkie przeziębienia, niezależnie od ich podłoża. Zawiera bowiem cyneol, cechujący się antyseptycznymi właściwościami.

Co jednak konkretnie należy zrobić, aby oczyścić swoją aurę? Trzeba rozpalić kadzidło szałwii, po czym wykonać nim ruchy od ziemi do głowy, z przodu i z tyłu ciała oraz po bokach. Warto skupić się na miejscach, gdzie znajdują się czakry. Przy wszystkich wykonuje się siedem obrotów w lewą stronę. Przed całym rytuałem dobrze jest wziąć kąpiel, aby starannie umyć ciało i przygotować je do okadzania. Jeżeli rytuał przeprowadza się na innej osobie, należy postępować identycznie.

Rytuał z białą szałwią – oczyszczanie pomieszczeń

W tym przypadku najważniejsza jest intencja. Powinna być szlachetna, służąca poprawie relacji lub samopoczucia. Biała szałwia zabierze wszystko to, co negatywne, ale już od człowieka zależy, czy wprowadzi pozytywne wibracje. Przede wszystkim warto podejść do całego przedsięwzięcia bez pośpiechu. Należy przygotować mieszkanie, czyli:

  • zrobić porządki,
  • wyrzucić uschnięte rośliny,
  • pozbyć się zbędnych przedmiotów,
  • zamknąć drzwi i okna.

Spacer z palącą się białą szałwią należy zacząć i zakończyć przy drzwiach wejściowych. Idzie się w kierunku przeciwnym niż ruch wskazówek zegara. Przy każdej ścianie, meblu i przedmiocie wykonuje się ruch od dołu do góry. Bardzo ważne jest skupienie się na oknach i rogach danego pokoju. Warto wykonywać przy nich koliste ruchy, po siedem razy w każdym kącie (nie wolno zapominać, iż musi być to ruch przeciwny do ruchu wskazówek zegara). Niewielkie rzeczy można zwyczajnie „wykąpać” w dymie. Kiedy już obejdzie się cały pokój lub mieszkanie, najlepiej umieścić szałwię w porcelanowej misce w salonie, by wypaliła się do końca. Wtedy można otworzyć okna i drzwi wejściowe. Należy wywietrzyć każde pomieszczenie, aby dym mógł je opuścić, zabierając ze sobą negatywną energię. Na koniec warto wziąć kąpiel i zapalić białą świecę.

Biała szałwia w kosmetyce

Ze względu na swoje oczyszczające właściwości biała szałwia używana jest w kosmetykach do ciała i włosów. Robi się z niej między innymi szampony, wzmacniające odżywki do włosów, balsamy do ciała. Możemy też dodać białą szałwię do kąpieli – dzięki temu złagodzimy nerwobóle, bóle mięśni i stawów. Płukanki z białej szałwii polecane są na trądzik, liszaj, oparzenia, wągry, opryszczkę. Płukanka sprawdzi się także na przetłuszczających się włosach. Samodzielnie można zrobić również maseczkę do twarzy (do szałwii dodajemy wodę, żółtko i twarożek, następnie taką papkę nakładamy na 30 minut na twarz). Dzięki tej maseczce skóra będzie gładka, odżywiona i nawilżona.

Biała szałwia to roślina, jaka cechuje się wybitnymi właściwościami oczyszczającymi. Wykorzystuje się ją w kuchni, kosmetyce, a nawet w medycynie. Nie tylko potrafi oczyścić dane pomieszczenie, ale także konkretną osobę. Jak to jednak uczynić?

 

Zobacz także:

Czarna świeca – do jakich rytuałów się jej używa?

Skuteczne uroki miłosne

Dodaj komentarz