Czarna świeca – do jakich rytuałów się jej używa?

Czarna świeca w rytuałach magicznychNie od dziś wiadomo, że świece są niezwykle popularną ozdobą naszych domów i mieszkań. Nie sposób odmówić im również funkcjonalności, gdyż rozświetlają nasze lokum ciepłym światłem. Świece odgrywają również niezmiernie ważną rolę w różnego rodzaju rytuałach magicznych. Jedną z najczęściej wykorzystywanych świec jest ta w kolorze czarnym. Używa się jej przede wszystkim do tak zwanego rytuału odcięcia. 

Czarna świeca i jej znaczenie w magii

Jak już wspomniano na wstępie, czarne świece są powszechnie wykorzystywane w rytuałach magicznych. Jakie znaczenie maję te akcesoria? Wbrew temu, co mogłoby się na pozór wydawać, czarne świece nie niosą za sobą żadnego negatywnego znaczenia. Wręcz przeciwnie – czarna świeca jest symbolem ochrony. Używana jest przede wszystkim do rytuałów magicznych mających na celu ochronę przed negatywnym wpływem innych ludzi. Wiele osób korzysta z niej również, chcąc pozbyć się pecha w swoim życiu.

Czarna świeca może być z powodzeniem użyta także wówczas, gdy walczymy ze złą energią w naszym otoczeniu czy też z klątwą. Przyjmuje się bowiem, że przedmiot ten posiada zdolność odbijania wszystkich złych życzeń oraz pragnień.

Czerń w magii, w przeciwieństwie do bieli, uznawana jest za kolor pasywny. Uznaje się, iż czerń wszystko pochłania. Barwa ta symbolizuje również tajemnicę oraz głęboką mądrość i doświadczenie życiowe.

Świece czarne do rytuałów magicznych » można zakupić w sklepach ezoterycznych. Najczęściej używa się świec parafinowych.

Świeca z parafiny czarna

Zobacz na CzaryMary.pl »

Jak zrobić rytuał odcięcia z czarną świecą?

Czarna świeca może być użyta do wielu różnych rytuałów, zwłaszcza tych ochronnych. Używa się jej również do przeprowadzenia tak zwanego rytuału odcięcia. W jakich okolicznościach oraz w jaki sposób należy go przeprowadzić? Rytuał ten należy przygotować przede wszystkim wtedy, gdy chcemy odciąć się od toksycznych osób. Może także posłużyć do przerwania nieodwzajemnionej lub toksycznej miłości.

Czego zaś będziemy potrzebować do przeprowadzenia rytuału odcięcia z czarną świecą? Przede wszystkim czarnej świecy, najlepiej prostej i smukłej. Warto także odpowiednio przygotować miejsce, w którym przeprowadzimy rytuał. Niezbędny będzie nam pusty pokój, w którym będziemy mogli spokojnie zapalić świecę i oddać się rytuałowi. Najkorzystniej byłoby przeprowadzić rytuał odcięcia wówczas, gdy Księżyc się zmniejsza. Nie przeprowadzajmy go, gdy Księżyc wzrasta.

Co należy zrobić? Konieczne będzie zapalenie czarnej świecy i wpatrywanie się w jej płomień do momentu aż całkowicie się nie wypali. Aby rytuał odcięcia powiódł się, należy zatroszczyć się o wzbudzenie odpowiedniej intencji. Musimy naprawdę, szczerze w sercu poczuć, że zależy nam na odcięciu się od danej osoby czy środowiska. Przez cały czas trwania rytuału odcięcia należałoby wizualizować odcinanie się od osoby, która ma na nas negatywny wpływ. Po zakończeniu rytuału odcięcia z czarną świecą, jej resztki warto zakopać w ziemi, z dala od naszego domu. Dobrym rozwiązaniem będzie również oczyszczająca kąpiel. Wspaniale byłoby zażyć kąpieli z wykorzystaniem soli. Pozwoli to na wzmocnienie działania rytuału.

Przyjmuje się, że rytuały z czarną świecą wymagają pewnego doświadczenia. Jeżeli więc nie mamy go, o poprowadzenie rytuału warto byłoby poprosić kogoś, kto bardziej się na tym zna. W niektórych przypadkach konieczne jest powtórzenie rytuału. Należy również uzbroić się w cierpliwość. Na rezultaty trzeba będzie bowiem poczekać minimum kilka tygodni. Po tym czasie powinniśmy dostrzec, że zaczynamy uwalniać się spod wpływu toksycznej dla nas osoby.
Zobacz także:

Magia świec – jakie kolory do jakich rytuałów

Najsilniejsze zaklęcia miłosne: rytuał miłosny w pełni i płonące kwiaty Wicca

2 komentarze

  1. Izabela 2 lata temu
  2. Izabela 2 lata temu

Dodaj komentarz