Magiczne działanie czerwonych kamieni

magiczne właściwości czerwonych kamieni

Czerwień jest kolorem uwielbianym przez obie płcie. Fakt ten nie powinien dziwić, bo barwa ta dodaje pewności siebie i sprawia, że nie przejdziemy obok nikogo niezauważeni. Z tego też względu wiele osób decyduje się na czerwone ubrania lub wymowne dodatki w tym kolorze. Warto byłoby zainteresować się również magicznym działaniem czerwonych kamieni, z których dobrodziejstwa możemy czerpać na co dzień.

Czerwone kamienie – działanie magiczne

Sam wygląd czerwonych kamieni sprawia, że czujemy się lepiej. Kojarzą się nam one z ciepłem, a nawet z ogniem i pożądaniem. Będą więc dobre dla wszystkich osób, które borykają się ze stresem i brakiem energii. Wyrazista barwa kamieni sprawi, że na nowo poczujemy pełną gotowość do działania. Warto jednak pamiętać o tym, że istnieje kilka rodzajów czerwonych kamieni szlachetnych, z których każdy posiada nieco inne właściwości magiczne.

Granat

Granat jest jednym z bardziej popularnych kamieni czerwonych. Nazwa pochodzi rzecz jasna od owoców granatu, bo wielu osobom kamienie te przypominają właśnie jego ziarenka. Znalazły one szerokie zastosowanie w jubilerstwie. Stanowią prawdziwą ozdobę bransoletek, naszyjników oraz pierścionków. Czerwone granatu uważane są za kamienie, które ochraniają właściciela. Są więc polecane wszystkim osobom, które z rozmaitych względów czują się zagrożone. Każdy, kto nosi przy sobie ten kamień szlachetny może liczyć na zachowanie równowagi psychofizycznej. Granaty wspomagają walkę z zaburzeniami lękowymi oraz depresyjnymi, a także wspomagają walkę z anemią. Mogą być pomocne także dla osób, które mają problem z wyrażaniem swoich uczuć względem bliskich osób. Granat to świetny wybór szczególnie dla osób spod znaku Barana, Strzelca oraz Koziorożca. Powinien towarzyszyć również osobom, które urodziły się w styczniu.


Magiczne właściwości ametystu. Ile kosztuje?


Czerwony rubin

Mówiąc o czerwonych kamieniach magicznych nie sposób nie wspomnieć o rubinach. Czerwony rubin od wieków kojarzony jest z władzą. Nic w tym dziwnego, gdyż kamieniami tymi bardzo często były wysadzane korony możnych tego świata. Rubinom przypisuje się szereg magicznych właściwości. Ze względu na to, że towarzyszyły królom i książętom, uważa się, że podnoszą pewność siebie. Sprawiają również, że nie brakuje nam pomysłowości i znacznie odważniej realizujemy swoje zamiary. Nie brakuje osób, które twierdzą, że kamienie te pielęgnują w nas chęć do życia. Przyciągają również pozytywne emocje i wydarzenia. Sprawiają również, że znacznie mniej przejmujemy się porażkami i niepowodzeniami. Uważa się, że czerwony rubin to idealny kamień szlachetny przede wszystkim dla osób spod znaku Barana, Koziorożca, Raka oraz Lwa. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, byśmy korzystali z jego dobroczynnych właściwości nawet wtedy, gdy nasz znak zodiaku jest inny.

Jaspis

Jaspis również jest kamieniem, którego właściwości magiczne również powinniśmy docenić. Może on stanowić element biżuterii. Z powodzeniem możemy nosić go również jako talizman. Kamieniom tym przypisuje się właściwości rozgrzewające organizm. Przyjmuje się zaś, że wychładzają go wszelkie troski i zmartwienia. Dlatego też każdemu, kogo nurtują problemy, poleca się wykorzystanie dobroczynnych właściwości tego jaspisu. Kamień ten może przynieść ulgę osobom, które borykają się z problemami układu krążenia. Jaspis to doskonały wybór przede wszystkim dla osób spod znaku Panny, Skorpiona oraz Bliźniąt.

Czerwone kamienie szlachetne o właściwościach magicznych znajdziesz w sklepie ezoterycznym CzaryMary.pl:

Talizmany i kamienie szlachetne >>

Pierścienie Marcina Burgera >>

Dodaj komentarz