Magiczne rytuały na Nowy Rok

Nowy Rok to cudny czas, kiedy kończy się coś starego, a zaczyna coś nowego, nieprzewidzianego, ekscytującego. Aby nadchodzący rok był udany, należy odprawić magiczne rytuały na Nowy Rok. Trzeba wierzyć, że przyniosą pomyślność, szczęście i spełnienie marzeń. Ludzie w Nowy Rok składają sobie życzenia, życzą wszystkiego najlepszego, a żeby pomóc tym, życzeniom odprawiają magiczne rytuały i obrzędy. Co należy zrobić, aby nadchodzący rok przyniósł tylko dobre momenty? Jakie rytuały na Nowy Rok są praktykowane?

Noworoczne rytuały – aby Nowy Rok był pomyślny

  1. W Nowy Rok trzeba wstać z łóżka prawą nogą. Mimo że wszyscy są zmęczenie po sylwestrowych tańcach, w noworoczny poranek należy pamiętać, aby wstać z łóżka prawą nogą. Zapewni to dużo pieniędzy i powodzenie w interesach. Jeżeli ktoś omyłkowo wstanie lewą nogą, trzeba trzy razy odpukać w niemalowane drewno, położyć się i znów wstać, tym razem prawą nogą.
  2. W Nowy Rok trzeba zjeść dobre, obfite śniadanie. Wystawne śniadanie wróży bogactwo i pomyślność w Nowym Roku, zapewnia dostatek pieniędzy i jedzenia. Na stole powinny znaleźć się różnorodne potrawy, mięso, nabiał, owoce i warzywa. Dzięki temu głód w nowym roku nie będzie straszny.
  3. Potrząsanie monetami – rytuał bogactwa.  W kieszenie należy nosić monety i banknoty, najlepiej w dużej ilości. Co kilka minut trzeba potrząsać drobniakami, a banknotami szeleścić. Można mówić słowa – „Niech się pieniądze mnożą”. Ten rytuał na Nowy Rok wróży dostatek i bogactwo.
  4. Pierwszego stycznia nie wykonuje się prac domowych. W pierwszy dzień Nowego Roku trzeba odpoczywać, nie należy wykonywać żadnych prac domowych. Zamiatanie i odkurzanie jest całkowicie zabronione, bo w ten sposób można wyrzucić szczęście z domu, a nikt przecież tego nie chce.
  5. W Nowy Rok niczego nie można pożyczać. Nie należy niczego od nikogo nie pożyczać. Nawet od rodziny i przyjaciół. Jeżeli ktoś przeciwstawi się i pożyczy pieniądze czy inne rzeczy, to grozi mu bankructwo, porażka w biznesie i brak pieniędzy. Lepiej więc nie ryzykować.
  6. Należy spalić stary kalendarz. Dzięki temu można pożegnać się ze starym rokiem. Kalendarz trzeba zwinąć w rulon, zawiązać czerwoną tasiemka i spalić. Świeczka, która daje ogień do podpalania kalendarza, musi być czarna. W trakcie gdy kalendarz płonie, należy zapalić jasną świeczkę, pomyśleć życzenia na Nowy Rok i ją zdmuchnąć. To gwarantuje szczęście i pomyślność w nadchodzącym roku.
  7. Pieniężny rytuał noworoczny. Przez cały ostatni dzień roku trzeba pożyczać od ludzi drobne monety. Wieczorem należy włożyć je do miski i zalać wodą. Rano, po przebudzeniu,  wodą z miski trzeba umyć twarz i ręce. Woda musi sama wyschnąć, nie można wycierać się ręcznikiem. Dzięki temu w Nowym Roku będzie bogaty, pełen pieniędzy.

Przeczytaj także: Jak własnoręcznie wykonać podarunki na Yule?


Rytuał noworoczny dla kobiet

W Nowy Rok kobiety powinny założyć nową, piękną bieliznę, najlepiej z metką, ładną sukienkę, eleganckie buty. Panie muszą zrobić staranny makijaż i ułożyć włosy. Rytuał zapewni j powodzenie w nowym roku u płci przeciwnej, samotnym kobietom gwarantuje znalezienie miłości i szczęścia.

Rytuał na Sylwestra spędzonego w domu

W domu należy zapalić wszystkie kolorowe świece, które pomogą przywołać ważne wydarzenia i osoby. Świece należy zapalać w kolejności, od najjaśniejszej do najciemniejszej. Energia wydobywająca się ze świec ma zapewnić dobrobyt, szczęście i pomyślność. Ma również przynieść spokój, miłość i zdrowie w nadchodzącym roku.

W trakcie noworocznego toastu dobrze jest wrzuć do kieliszka obrączką, pierścionek lub wisiorek. To kolejny zwyczaj, który  ma przynieść pomyślność i szczęście w Nowym Roku. Jak widać, rytuałów na Nowy Rok jest bardzo dużo, każdy z nich ma sprawić, że Nowy Rok będzie udany, szczęśliwy, nikt nie będzie chorował ani narzekał na brak pieniędzy. Trzeba wierzyć, że się sprawdzą, wtedy jest szansa, że Nowy Rok będzie udany i taki jak sobie wywróżyliśmy.

Jedna odpowiedź

  1. Czarek 4 lata temu

Dodaj komentarz